Aktuálně

Výsledky uplynulého kola:

SKŘ ml. přípravka : SK Líšeň 21 : 2 (14 : 1)

SKŘ st. přípravka "A" : FK SK Bosonohy 7 : 10 (3 : 5)

SK Obřany : SKŘ st. přípravka "B" 4 : 15 (2 : 7)

SKŘ ml. žáci : SK Řícmanice 1 : 0 (0 : 0)

SKŘ st. žáci : TJ START Brno "B" 12 : 0 (6 : 0)

 branky : Hlavatý 3x , Pejřil 3x, Brídl 2x, Kolesnyk, Jozefczyk, Pařízek, Lesenský

 

sestava SKŘ : Rožek, Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Z důvodu odloženého zápasu, jsme po dvou týdnech nastoupili k mistrovskému zápasu proti poslednímu celku tabulky STARTU BRNO. 

Soupeř v soutěži nastupuje s mladším ročníkem, a proto je to na jejich hře a výsledcích znát, z toho důvodu bych naše vítězství v žádném případě nepřeceňoval a naopak si zítra na tréninku musíme říct, které situace jsme se mohli pokusit vyřešit lépe. 

Před zápasem jsme si s klukama vysvětlili, že žádný soupeř nesmí být v hlavě podceněný, ale na druhou stranu musíme zůstat zdravě sebevědomí. Chtěli jsme po celý zápas praktikovat vysoký presink, což se nám dařilo a získávali jsme při rozehrávce soupeře jeden míč za druhým a dostávali se do koncovky.  Pozitivem zápasu je, že si  mohli kluci vyzkoušet několikrát finální fázi a hlavně se dostat do zakončení ve kterém jsme potřebovali získat tolik potřebný klid, který nám v minulých zápasech chyběl. Pro obranu to byl směrem dozadu víceméně pohodlný zápas, a tak jsme si mohli vyzkoušet výstavbu hry od brankáře, otáčení hry a postupný přechod do útoku. Zde se mi některé situace líbily a některé naopak nebyly řešeny v potřebném klidu a s jistotou. Tím byl myšlen celkový přechod do útoku celého mužstva ať už postupný, nebo rychlý. To je ovšem v žákovském věku naprosto přirozené, normální a je na nás aby jsme se to na trénincích naučili a postupně vše přenášeli do zápasu. Stejně tak jak pracujeme na koncovce a začneme se věnovat i bránění standartních situací. Gratuluji klukům, kteří si vstřelili první gól za starší žáky a Jendovi za první vychytané (jak říká náš vedoucí týmu Peťa Sedlák ) "vajíčko" :)). Tolik asi dnes o trochu stručněji k zápasu, ke kterému si myslím, že kratší komentář stačí. Je třeba se vrátit na zem a dívat se dopředu na další zápas který náš čeká již tuhle středu na naší půdě proti celku MS/NOVÝ LÍSKOVEC, který začíná v 16:45. 

Na závěr chci klukům poděkovat za dosavadní přístup k tréninkům, zápasům a v neposlední řadě opět všem skvělým fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzují. Doufám, že si najdete cestičku i další zápasy, potřebujeme VÁS !! 

RADEK

 

SKŘ st. žáci : SK Moravská Slavia 3 : 0 (2 : 0)

branky :  10´ Maša,  22´ Kolesnyk,  67´ Kolesnyk

 

sestava SKŘ:  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Holovnych

 

V polovině týdne jsme v dohrávce dříve odloženého utkání přivítali spojený celek Moravské Slavie a Nového Lískovce. Utkání se muselo kvůli brzké tmě odehrát na umělé trávě a druhý poločas se odehrál již pod umělým osvětlením, což zápasu dodalo zajímavě krásnou netradiční atmosféru. Na hostující celek sem se byl podívat v předešlých zápasech a bylo jasné, že nás v žádném případě nečeká jednoduchý soupeř jako v předchozím kole. Proto bylo nutné, aby jsme nelítali po vysoké výhře někde v oblacích, ale předváděli nadále divákům náš poctivý fotbal což je náš cíl. Do utkání jsme šli tedy s pokorou ale i velkým sebevědomím. Připravit na zápas jsme se museli během jednoho tréninku a tak jsme si probrali aspoň teorii co budeme chtít na hodně soubojového soupeře hrát. 

Kluci měli za úkol opět vysoko napadat rozehrávku a donutit soupeře nakopnout dlouhý míč, který jsme chtěli v obranné fázi konstruktivně odebírat a následnou kombinací se dostávat do útočné fáze. "Morenda" zjistila, že při rozehrávce na krátko s naším dobrým presinkem neuspěje a volila dlouhé nákopy již od brány na což jsme byli připraveni. Díky výborné defenzivě jsme mohli v podstatě celý zápas hrát hodně vysoko a získali jsme tím územní převahu. 

Do zápasu jsme chtěli vstoupit velkým tlakem a nabádal sem hráče aby se pokusili úvodní desetiminutovku odehrát v co největším tempu a zatlačili hostující celek do hloubky hřiště. Záměr se nám povedl a od začátku jsme byli na hřišti dominantní tým, byli jsme silnější na míči a dařila se nám i kombinace, i když někdy jsme se svou nepřesností nedostali až do finální fáze. Morenda odolávala do 10´ kdy se ve vápně skvěle postupně přes tři hráče uvolnil kapitán Dave, naservíroval nesobecky a s milimetrovou přesností míč na kopačku Rooneyho, který výborně zavíral zadní tyč a uklidil míč do sítě SKŘ 1:0 ! 

Nadále jsme výborně pozičně bránili, soupeř nás sice chvilkama zlobil svým důrazem, ale v tom jsme se mu postupem času dokázali vyrovnat a měli jsme utkání pod kontrolou. Zahrávali jsme několik rohových kopů, bohužel nám hostující hráči svým postavením moc nedovolili vyzkoušet naše nacvičené rozehrávky téhle standartní situace a tak jsme volili jednoduchý centr, který velmi dobře kopal Dave, bohužel naše rozestavení nebylo v pořádku a tak jsme neměli pokryté celé "velké vápno" a míč nám mnohdy lacině proletěl. 

Přišla 22´ a opět rohový kop, který se nám podařil rozehrát na krátko přesně jak na tréninku zkoušíme, Fíla v tandemu posunul míč na Davida ten levačkou nastřelil správně míč před bránu, kde se ho zmocnil Ivan a přesnou střelou, kterou ještě pohotově mezi nohama pustil Matyáš rozvlnil podruhé síť hostí a zaslouženě zvýšil vedení SKŘ 2:0 ! !

Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, stále jsme byli lepším týmem ale do vyložené šance jsme se už nedostali. V poločase jsme si tradičně řekli, které situace se budeme snažit řešit lépe, které jsme naopak vyřešili dobře a hlavně jsme si řekli jednu důležitou věc, že pokud zůstaneme u poctivé defenzívy celého mužstva, nedostaneme kontaktní gól, který by nás bezpochyby znervóznil, tak se nám naopak otevřou další okénka v soupeřově obraně a můžeme přidat další góly. Druhý poločas kopíroval ten první, hosté se snažili tlačit spíše silou než fotbalově, ale budu se opakovat naše dobře hrající celá obrana a vůbec celá defenzivní činnost jim nic nedovolila. 

V 60´ se dostal ve vápně k míči Kryštof a neomylně umístěnou střelou k tyči skóroval, jeho radost z gólu slyšeli i v nedalekém Ořešíně, ovšem pro zvednutý praporek pomezního pro ofsajd rozhodčí gól neuznal. Zápas máme díky Vojtovi Skládanému nahraný na videu ( za což moc děkujeme :) a tak se můžeme, až tenhle zápas budeme i videa rozebírat a pokud je tam tenhle moment zachycen, přesvědčit, zda se stala "fotbalová křivda:))"

V 67´ nás již od radosti nezastavil ani rozhodčí a krásnou křižnou střelou pečetil naše zasloužené vítězství svým druhým gólem v zápase Ivan na konečný výsledek SKŘ 3:0 ! ! ! 

Klukům chci opět moc poděkovat za to jak zápas odpracovali, za jejich obětavost v soubojích, které někdy hodně bolely. Dnes by se těžko hledal hráč, který nějak výkonem převyšoval ty ostatní, protože dnes předvedl jeden vedle druhého výkon který se mi moc líbil a tohle z nás dělá ten správný TÝM !!

V neposlední řadě opět díky fanouškům za hlasitou podporu. V neděli nás čeká od 10:00 opět domácí zápas proti nováčkovi soutěže z Ochozu u Brna a budeme rádi, když nám přijdete zase fandit. 

RADEK

 

 

FK SK Bosonohy : SKŘ muži "B" 5 : 1 (3 : 0)

SKŘ muži "A" : FC Svratka Brno "C" 2 : 0 (0 : 0)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.