Aktuálně

výsledky uplynulého kola:

SKŘ ml. přípravka : FC Svratka Brno 18 : 6 (8 : 5)

SKŘ st. přípravka "A" : FC Medlánky 10 : 12 ( 4 : 7)

SKŘ ml. žáci : Zbrojovka Brno dívky 0 : 1 (0 : 1)

SKŘ st. žáci : TJ Ochoz u Brna 5 : 0 (5 : 0)

branky:  2´ Pařízek,  18´ Jozefczyk,  27´ Maša,  33´ Maša,  35´ Lesenský

 

sestava SKŘ :  Rožek, Skládaný, Brídl, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Ve třetím utkání v sedmi dnech nás čekal nováček soutěže z Ochozu u Brna. Zápas, který jsme chtěli opět zvládnout, jak herně, tak i výsledkově a navázat na výkon ze středečního utkání. Chtěli jsme opět vycházet z dobré defenzívy, kombinační hrou a výstavbou již od brankáře jsme se chtěli dostávat postupným přechodem do útoku a využít zlepšeného řešení v koncovce z minulých zápasů. Hráči dostali za úkol začít zápas opět co nejvíce dominantně a snažit se získat potřebnou územní převahu. 

Do utkání jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli, již ve 2´ nastartoval naše vítězství Tom Pařízek, kdy ukázal svou rychlost, unikl hostující obraně po pravém křídle a nekompromisním zakončením vstřelil první, hodně důležitý gól zápasu SKŘ 1:0 !  Po skvělém úvodu jsme nepolevili, snažili jsme se vstřelit další uklidňující gól, hráli jsme pozorně, zavírali jsme důležité prostory a získávali odražené míče, díky kterým jsme byli více ve hře a silnější na míči než soupeř. V 18´ jsme se kombinací dostali do vápna hostujícího týmu, přišla nezištná přihrávka z pravé strany a velmi dobře postavený Fíla Jozefczyk z malého vápna pohotově uklidil míč do sítě SKŘ 2:0 !!

Tahle branka jako by nás uklidnila a vnesla do naší hry lehkost, velmi dobře byla zformovaná defenzíva celého týmu nedovolila soupeři žádný náznak šance ohrozit Jendovu branku. Hostující jedenáctka se zatáhla na svojí polovinu a snažila se odrážet naše útoky. Ve 27´ jsem si vybojovali rohový kop, který jsme zahráli nacvičeným způsobem, Dave pronikl podél brankové čáry až před bránu a předložil míč Rooneymu, který se v zakončení nemýlil SKŘ 3:0 !!!

Soupeř se nesnažil o konstruktivní rozehrávku, proto jsme se malinko zatáhli k polovině, upustili od vysokého presinku a získávali míče z jejich nepříliš dlouhých odkopů. Ve 33´ právě po jednom odkopu nejdříve nevyhrál Kryštof  hlavičkový souboj a míč propadl za něj, kde byl velice dobře pozičně postavený Kisi, ten mu pohotově míč posunul zpět a Kryša milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Rooneyho, který si míč dobře převzal, pokryl si ho  před dobíhajícím obráncem a přesnou křižnou střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře SKŘ 4:0 !!!! 

Ochoz v té chvíli působil odevzdaně a my jsme mu ještě o dvě minuty později uštědřili jeden zásah před odchodem do kabiny. Ve 35´ získal odražený míč na pravé straně Buchtič, poslal ho přesným centrem do vápna, do zakončení se dostal Kuba, který míč směřoval k levé tyči, těžko z mého pohledu posoudit zda by míč zapadl do sítě a tak u tyče stál připravený Kryša a pro jistotu míč sám do sítě Ochozu doklepl. V té chvíli mi zatrnulo, že bude pískán znovu ofsajd, naštěstí se tak nestalo a tentokrát mu byl gól uznán :) SKŘ 5:0 !!!!!   Po prvním poločase svítilo tedy na světelné tabuli (záměrně použiji slovo "uspokojivé") skóre 5:0. 

Uspokojivé skóre - téma, které jsme rozebírali v kabině v poločasové přestávce. Kluky sem za první polovinu pochválil, předvedli opravdu dobrý výkon, ale zároveň jsme si řekli, že nemůžeme přestat hrát nesmíme se s výsledkem uspokojit a musíme dále poctivě pracovat. 

Ve druhém poločase byl k vidění úplně jiný hostující, ale bohužel i jiný domácí tým. Hráči soupeře najednou hýřili bojovností, přidali na důrazu v osobních soubojích , začali nás výborně vysoko napadat a my jsme si najednou komplikovali  naši rozehrávku, ztratili jsme svoji jistotu z prvního poločasu. Srážela nás spousta nepřesností a i když v některých akcích a kombinacích byla vidět dobrá myšlenka či nápad, nebyl doplněn dobrým provedením. Nechci říct, že by to bylo naší nekoncentrovaností nebo dokonce podceněním, ale někde v hloubi podvědomí kluků sem viděl, jako by si mysleli, že zápas už dohrajeme v poklidu a vše přijde samo. Sice si Ochoz nevytvořil více méně žádnou jasnou gólovou příležitost, ale musím uznat , že druhou polovinu měl daleko lepší pohyb, ve středu hřiště získával důležité míče a bylo jen naše štěstí, že mu nevycházela finální fáze a Jenda nakonec udržel třetí čisté konto v řadě, třetí "vajíčko" :)

Ihned po zápase jsme si s klukama řekli pár slov, které zůstanou jak se říká v "kabině" a pak jsme se mohli pustit do zasloužené děkovačky opět fantastickým divákům. Jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré a kluci se přesvědčili, že zápas má dva poločasy a jsem nakonec rád, protože kluci získali opět moc dobrou zkušenost a ponaučení, které jim pomůže v dalším fotbalovém růstu. 

Díky téhle výhře jsme se v tabulce dostali na druhé místo, tři body za vedoucí Chrlice, které už mají ovšem všechny podzimní zápasy odehrané a tak pokud by se nám podařilo náš poslední zápas v Obřanech zvítězit, přezimovali by jsme na prvním místě a to si podle mě kluci za celý podzim více než zaslouží. Srdečně zveme všechny příznivce aby nás v sobotu přišli v tomhle divácky hodně atraktivním zápase druhého celku se třetím podpořit. Kluci na to mají a věřím, že předvedeme krásný fotbal. Zápas se hraje v sobotu ve 13:00 na hřišti v Obřanech - budu se opakovat - potřebujeme VÁS !

RADEK

 

TJ MCV Brno "B" : SKŘ muži "B" 3 : 0 (0 : 0)

SKŘ muži "A" : ČAFC Židenice 0 : 3 (0 : 1)

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.