Aktuálně

výsledky minulého kola:

SK Líšeň U9B : SKŘ ml. přípravka 1 : 29 (0 : 15)

SK Líšeň U10B : SKŘ st. přípravka "A" 7 : 8 (3 : 5)

Bílovice/Obřany : SKŘ starší žáci 5 : 1 (2 : 0)

 branka :  38´ Hlavatý

 

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl J, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý, Kolesnyk, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Brídl M, Holovnych

 

Úplně bych tohle utkání nenazýval utkáním podzimu, protože každé utkání na podzim bylo dost důležité a bez těchto ostatních zápasů by jsme se nedostali v tabulce na druhé místo. Každopádně před námi stála výzva, že pokud by se nám podařilo získat tři body přezimovali bysme na prvním místě. Bylo jasné, že to nebude v žádném případě jednoduchý úkol, domácí celek spojeného mužstva Bílovic a Obřan měl doposud v domácím prostředí stoprocentní úspěšnost s velmi aktivním skóre 29:3. My jsme naopak zatím ve venkovním zápase nepoznali hořkost porážky a proto duel sliboval zajímavou podívanou, jak sem minule zmínil druhého mužstva v tabulce se třetím.

 

V první řadě bych moc rád dnes přednostně poděkoval velmi početné skupině diváků, kteří nás v tomhle zápase přijeli podpořit, vytvořili jste nevídaný "kotel" a díky Vám jsme hráli takřka v domácím prostředí, DĚKUJEME !

 

Již při rozcvičení bylo znát, že během chvíle bude terén rozbahněný a utkání bude i vzhledem k síle soupeře fyzicky velmi náročné, což se potvrdilo a myslím, že kluci si sáhli na dno svých sil. Terén byl ovšem pro obě mužstva stejný a musíme uznat, že domácí se hlavně celý první poločas lépe pohybovali, byli rychlejší a zejména oba rychlostně i technicky dobře vybavení útočníci nám dělali nemalé problémy. Nezačali jsme špatně a již po rozehrávce jsme se dostali do pokutového území domácích, k zakončení se bohužel Matyáš nedostal. Pak nás hodně srazila 3´ kdy jsme nechali příliš prostoru domácímu Zavadilovi a ten se nemýlil SKŘ 0:1. Již před zápasem jsem se o tomhle útočníkovi bavili, je to rozdílový hráč, a proto jsme se připravili na variantu jak se ho pokusit pokrýt. V téhle fázi utkání nás Bílovice přehrávali, nebyli jsme si vůbec jistí, zbytečně jsme se zbavovali někdy poněkud alibisticky míče a z toho pramenil tlak domácích, který narůstal a vyústil ve 20´ ve druhou branku domácích kdy nás opět pokořil Zavadil SKŘ 0:2. Potřebovali jsme vydržet do poločasu, aby jsme si některé věci vysvětlili a zkusili utkání ještě zdramatizovat.

V poločasové přestávce jsme si řekli, že budeme muset být více důslední v osobních soubojích a napadat nebezpečné útočníky domácích již při přebrání míče, protože v případě že jsme je nechali otočit byli už v náběhu na naši bránu více než nebezpeční. Chtěl sem aby se hráči uklidnili a pokusili jsme se o naši kombinační hru, kterou umíme, i když stále více rozbahněný terén tomu moc nenahrával. Do druhé půle jsme tedy nastoupili odhodlaní zápas zdramatizovat, hlavně se pokusit dát kontaktní gól který by soupeře mohl dostat pod určitý tlak, potřebovali jsme zlepšit zejména pohyb a hlavně rychlost. Úvod druhé půle nám vyšel skvěle, Matyáš na levé straně vybojoval míč, nacentroval před bránu kde domácí obránce minul a dobře postavený Dave nekompromisně ve 38´ poslal míč do sítě SKŘ 1:2 !

Pak nastala vydařená pasáž utkání, domácí začali být hodně nervózní, zejména celý jejich realizační tým začal být sprostý na rozhodčího, chování jejich hráčů by v tomhle věku určitě mělo být daleko sportovnější než to co předváděli. V té chvíli nebylo pomalu slyšet vlastního slova, jak nás naši úžasní fanoušci hnali za vyrovnáním. Naši kluci dřeli, byla vidět nesmírná bojovnost v každém souboji, ale bylo taky bohužel vidět že nám docházejí na těžkém terénu a po nevydařeném prvním poločase síly. Nicméně utkání bylo stále otevřené a pořád jsme byli ve hře. Bohužel přišla 56´, Bílovice si vytvořili standartní situaci v podobě rohového kopu, první míč jsme v hlavičkovém souboji vyhráli a úspěšně odvrátili, bohužel jsme nepohlídali odražený míč a domácí hráč střelou z hranice šestnáctky vymetl šibenici Jendovi brány 1:3. Tenhle gól byl v utkání zlomový a Bílovice definitivně zlomily náš odpor, bohužel konec utkání už byl z naší strany v křeči , domácí si výsledek pohodlně pohlídali a přidali nám ještě dva dost laciné góly. 

Myslím, že kdo utkání viděl v žádném případě nemůže souhlasit s titulkem že starší žáci utkání nezvládli! Naopak mě kluci ukázali nejen v tomhle utkání, ale celý podzim jak silný je náš týmový duch, jaká jsou kluci skvělá parta a žádná porážka nás nezlomí! To že jsme dnes narazili na kvalitu a prohráli neznamená, že jsme utkání nezvládli, myslím, že posoudit to může pan Olša při praní dresů, ze kterých viděl jak kluci jezdili celý zápas po zadku. 

Do konce podzimu nás čeká ještě jeden zápas, bude to 12.11. v 10h u nás na umělce a utká se tým který poskládá vedoucí našeho týmu Peťa Sedlák proti starším žákům. Bude to tak zvaná závěrečná - dokopná , troufnu si říct za velmi dobrou podzimní sezónou. Po zápase bude následovat občerstvení , zváni jsou všichni fanoušci kteří byli jednou z hodně důležitých součástí našeho týmu. 

RADEK

 

SKŘ muži "B" : TJ MCV Brno "A" 1 : 5 (1 : 2)

FC Slovan Brno "B" : SKŘ muži "A" 2 : 1 (0 : 0)

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.