starší žáci po vítězném utkání s Lokomotivou

SKŘ ml. přípravka : SK Slatina 10 : 6 (5 : 3)

SKŘ st. přípravka "A" : SK Líšeň U11 dívky 3 : 0 kont.

SK Slatina : SKŘ st. přípravka "B" 7 : 3 (3 : 1)

SKŘ ml. žáci : AC Lelekovice 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

SKŘ st. žáci : Lokomotiva Brno dívky 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

branka 28´ Maša

sestava SKŘ :  Hlavatý "C" , Skládaný, Buchta, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Vintonenko, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Purč, Golovnych

Ve třetím jarním kole jsme přívítali na svém hřišti dobře připravený celek děvčat z Lokomotivy, vždy velmi nepříjemný zápas, protože co si budeme nalhávat kluci v tomhle věku už proti holkám úplně hrát nechtějí a já to plně chápu, v případě prohry je to velká potupa a v případě výhry se to bere " jako že jsme porazili holky ".  Nicméně musím uznat, že Lokomotiva předvedla svou kvalitu,  odehrála výborný zápas a plně souhlasím se slovy předsedy, že jsme porazili velmi houževnatého soupeře.

Docela mě mrzelo, že jsme zápas odehráli na hodně vysoké trávě, což bylo vidět pří kombinacích, kdy jsme potřebovali, aby se míč sklouznul a hru nezpomaloval a taky při vedení míče se často zastavoval hráčům pod nohou. Nehledám v tom výmluvy, ale přechod z umělé trávy, kde trávíme většinu tréninků, nám dělal technické problémy a ne vše klukům vyšlo tak jak byli na umělém povrchu zvyklí, takže malé procento našich nepřesností a hlavně naši nemohoucnost v zakončení, mohu uznat.

V kabině před zápasem jsme si znovu zopakovali, že nemá smysl se dívat na tabulku, každý zápas je jiný a i mužstvo níže postavené v tabulce může porazit kohokoli. Herně se mi z naší strany zápas líbil, od začátku jsme plnili taktické pokyny, opět jsme chtěli využít vysokého presinku, zvláště když jsme věděli, že Lokomotiva využívá výstavbu hry již od brankáře (čemuž tleskám a moc se mi jejich styl hry líbil). Rovněž soupeř se nás snažil vysoko napadat, ale první poločas jsme si dokázali kombinací, pohybem a nabídkou s tímhle presinkem poradit. Byli jsme opět jako v minulém zápase silnější na míči, měli jsme územní převahu, ale bohužel jsme si přivezli z Ochozu naši největší bolest a to je naše produktivita v zakončení. Vytvořili jsme si spoustu stoprocentních brankových příležitostí, ale nenaložili jsme s nimi vůbec dobře. Kdybych měl dnes popisovat veškeré nevyužité akce, bylo by to opravdu pro čtenáře hodně dlouhé čtení přibližující se románu o neproměněných šancí. Naštěstí přišla 28´ kdy dostal Rooney z pravé strany míč přes celé vápno, prvním dotykem si ho nachystal skvěle na střelu a tentokrát sebevědomě míč uklidil k levé tyči branky Lokotky  SKŘ 1:0 !

Hned o pět minut později jsme si vytvořili standartní situaci, asi ze 20m poslal z přímého kopu nádhernou střelu Dave, která orazítkovala břevno, odrazila se dopředu před brankovou čáru a dobře dobíhající Tom Pařízek míč bohužel netrefil.

Takže již potřetí za sebou jsme šli v poločase do kabin za vedení 1:0, budu se opakovat,  ale je to vedení sice příjemné ovšem zrádné a nevyzpytatelné. Řekli jsme si , že sice máme zápas pod kontrolou, ale musíme být obezřetní nadále v defenzívě a hlavně začít proměňovat šance, které si vytvoříme.

Druhý poločas jsme začali velmi lehkovážně, nechali jsme se na chvíli zatlačit do hloubky hřiště, ve 40´ jsme vytvořili chybu v rozehrávce ve středu hřiště, Lokotka si nachystala míč na střelu ve středu vápna a výborně dobíhající Matěj zcela čistě v souboji o míč střelu zablokoval, k udivení nejen všech početných domácích příznivců, ale i hostující trenérky ( která se jinak rvala o každý aut bohužel mizivě viditelné čárové lajny) pískl mladý nezkušený rozhodčí penaltu, navíc udělil žlutou kartu, pokud by nebyl bývalý fotbalový šéf svazu již v soudním řízení, měl bych obavy o regulérnost :)))) Samozřejmě i on se teprve učí, ale tenhle zápas se mu z mého pohledu moc nepovedl.

Spravedlnost tentokráte nebyla slepá, a hlavně díky našemu kapitánovi Davidovi, který  obdivuhodným zákrokem penaltu nejen vystihl, ale i chytil, čímž nás neskutečně podržel (pro zmínku jeho slova po zápase... stejně nevěděla kam to má kopnout :)

Dostali jsme se do hry a vytvořili jsme si opět nespočet brankových příležitostí, které volaly po rozvlnění sítě velmi dobře chytající brankářky Lokotky. Zápas lze hodnotit jednoduše, pokud by jsme proměnili jen zlomek našich šancí mohli jsme zcela jasně určovat ráz zápasu. Bohužel se tak nestalo a do poslední minuty jsem museli držet naše těsné a nakonec úspěšné vítezství.

Zápas si klukama probereme, řekneme si co jsme mohli udělat lépe a musíme se věnovat zlepšení v koncovce, ale jak jednou řekl PAN TRENÉR Václavíček..." začátek úspěchu je ten, že se do šancí dokážeme dostat"

Moc děkuji našim fanouškům.. a že vás bylo ! Děkujem klukům z "A" týmu kteří , na oplátku přišli povzbudit svoje mladší kolegy, děkuji vedoucímu týmu panu Sedlákovi a v neposlední řadě děkujme těm, kteří nám úspěch nepřejí...posouváte nás tím dopředu a my jsme silní !!