MS Brno : SKŘ ml. přípravka 14 : 19 (9 : 14)

MS Brno "B" : SKŘ st. přípravka "A" 2 : 32 (0 : 16)

SK Tuřany : SKŘ ml. žáci 1 : 3 (0 : 1)   tabulka

SK Tuřany : SKŘ st. žáci 0 : 6 (0 : 2)   tabulka

branky : 3´ Maša, 34´ Brídl, 38´ 44´ 54´ Pařízek, 57´Lesenský

sestava  SKŘ : Buchta, Skládaný, Purč, Kistan, Brídl J, Jozefczyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pařízek, Pejřil, Antl, Golovnych, Brídl M

V nedělním krásném dopoledni jsme zavítali na hřiště vedle letiště do Tuřan. K soupeři, který nám v podzimní části sezóny sebral doma ve velmi nešťastném utkání body. Oproti minulým zápasům nám ze sestavy vypadnuli dva hráči, a tak jsme museli malinko přeskupit rozestavení a i vzhledem k soupeři, který je spíše fyzicky silový než fotbalový, upravit náš způsob hry tak, aby jsme se prezentovali nejen dobrým výsledkem, ale i předvedenou hrou.

Na místě "chytajícího stopera" nastoupil Buchtič s kapitánskou páskou a předvedl výborný sebevědomý výkon, rovněž Tom Purč si poprvé vyzkoušel celý zápas na levém beku a obstál na výbornou. Věděli jsme, že Tuřany mohou být nebezpeční směrem nahoru, ale zároveň jejich celková organizace defenzívy má velké slabiny. Takže naším záměrem byla opět zajištěná defenzíva, po zisku míče se snažit dostávat míč ze středu co nejvíce do krajů na naše rychlá křídla, pak v co nejvíce hráčích doplnit pokutové území domácího celku a snažit se o zakončení.

Již ve třetí minutě nám náš záměr vyšel, po naší pravé straně jsme dostali míč do křídla na rychlého Matyáše, který unikl domácímu obránci, nezištnou přihrávkou předložil žádanku ve vápně dobře postavenému Rooneymu, ten si míč hezky zalepil a jeho zkušenou střelu k tyči zastavila až síť domácí branky SKŘ 1:0 !

Do zápasu jsme tedy vstoupili více než dobře a i další minuty nasvědčovali, že tenhle zápas musíme zvládnout, byli jsme silnější na míči, vzadu jsme si dobře hlídali nebezpečné prostory a až na jeden náznak, který dobře vyřešil Buchtič se domácí k ničemu nedostali. Naopak my jsme několikrát unikli domácí obraně po křídlech, přesně to co jsme chtěli hrát kluci plnili ovšem naše převaha ke gólu nevedla, byla totiž opět bez účinné koncovky. Kluci dřeli, oba útočníci předvedli nespočet sprintů, byl sem spokojený jak nám fungoval střed hřistě a to jak do defenzívy, tak do ofenzívy. Rovněž krajní obránci a záložníci získávali spoustu míčů a konstruktivně je posunovali přesně do naší ofenzívy tak jak jsme chtěli. Celou obranu pečlivě a zkušeně zajišťoval Maty. Všechny tyhle klady ve hře zastiňovala bohužel naše neplodnost, a i když se spousta hráčů vystřídalo v gólových šancích, jejich zakončení končilo fotbalovou bezradností.

Ve 34´ jsme se naštěstí dočkali, rozehraný rohový kop domácí odvrátili zpátky pouze k Ivanovi, ten přesným centrem pověsil míč na hlavu Kubovi, který se nemýlil a zvýšil do poločasu důležitým gólem naše vedení SKŘ 2:0 !!

V poločase hráčům až na koncovku a pár drobností nebylo co vytýkat, potřebovali jsme zůstat poctivý hlavně směrem dozadu a nedovolit domácím dát kontaktní gól, který by je postavil na nohy. Chtěli jsme do druhého poločasu vstoupit stejně dobře jako do toho prvního.

Ani druhá půle nepřinesla ve vývoji zápasu změnu, začali jsme dominantě a hned od úvodu jsme dostali domácí obranu pod tlak, ve 36´ se dostal do vyložené šance Tom Pařízek ale opět neproměnil, naštěstí zvednul hlavu a jeho touha po gólu byla vyslyšena v následujících patnácti minutách kdy již našel v zakončení potřebný klid a góly ze 38´ , 44´,  54´ zkompletoval svůj hattrick a dostal nás do zaslouženého vedení SKŘ 5:0 !!!!!

Tuřany už v téhle chvíli neměly energii pokusit se výsledek korigovat, bylo vidět jak jim pod naším tlakem ubývají síly a spíše se těší na závěrečný hvizd rozhodčího. My jsme naopak ještě nebyli zcela nasyceni a toužili jsme skóre navýšit, což se nám v 57´ díky pohotovému zakončení ve vápně Kryštofa povedlo SKŘ 6:0 !!!!!!

Klukům patří za dnešní zápas opět velké díky , musíme poctivě a pokorně pracovat dále, příští neděli nás čeká velmi těžký soupeř z DOSTY BYSTRC ale my jsme připraveni se porvat s každým protivníkem.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nám vytvořili bouřlivou atmosféru a díky nim jsme opět hráli v takřka v domácím prostředí. Budeme rádi za vaši podporu v příštích zápasech !