Aktuálně

Výsledky minulého kola:

 

SKŘ ml. přípravka : TJ START Brno 6 : 12 (3 : 7)

 

SKŘ st. přípravka "A" : TJ TATRAN Bohunice 4 : 10 (2 : 6)

 

FC Soběšice : SKŘ st. přípravka "B" 3 : 8 (2 : 4)

 

SKŘ ml. žáci : SK MS Brno 2 : 1 (2 : 1)   tabulka

 

SK MS Brno/Nový Lískovec : SKŘ st. žáci 1 : 5 (0 : 5)   tabulka

branky :  3´Jozefczyk, 7´Lesenský, 12´Maša, 28´Pejřil, 35´Brídl

 

sestava SKŘ  :  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Purč, Kolesnyk, Jozefczyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Golovnych

 

V předposledním zápase sezóny jsme zajížděli na půdu Moravské Slavie, mužstvo, které je spojené s Novým Lískovcem. Celek MS okupuje spodní patra tabulky a tak nás postavení předurčovalo do role favorita. Do utkání jsme chtěli vstoupit sebevědomě, ale také s patřičnou pokorou. Již od začátku utkání jsme byli lepším týmem, kontrolovali jsme míč a od první minuty se začali tlačit před domácí bránu. Hned ve 3´se uvolnil ve vápně Filda, jeho první střela skončila na tyči, naštěstí jsme byli dostatečně důrazní, odvrácený míč se vrátil zpátky k Fildovi a ten se již nemýlil a otevřel skóre utkání SKŘ 1:0 ! 

Dále jsme pokračovali v nátlakové hře a vytvářeli si spoustu šancí, další úder přišel v 7´ kdy se z levé strany prosadil Kryštof a početný kotel hostujících fanoušků si mohl znovu zakřičet SKŘ 2:0 !! 

Domácí nebyli v ničem nebezpeční, soustředili se jen na odvracení našich útoků, takže jediné komplikace jsme si vytvořili občas sami naší nepřesností. Prosazovali jsme se hlavně po stranách hřiště, odkud jsme dostávali do vápna velmi nebezpečné míče, se kterými měli domácí velké problémy a nedokázali míč konstruktivně získat a kombinovat. Díky našemu lepšímu pohybu jsme získávali většinu odražených míčů a pokoušeli se neustále znovu a znovu vnikat do přehuštěné obrany domácích. Ve 12´ unikl po levé straně Kryša naservíroval míč na kopačku Rooneymu a ten ránou z první nedal domácímu brankáři šanci SKŘ 3:0 !!!

Před zápasem jsme klukům říkal, že hřiště na " Morendě" je velmi dlouhé a dostatečně široké, což umožnuje dostatek prostoru pro náš  postupný přechod do útoku, je ale potřeba velké hřiště zvládnout běžecky a hlavně rychlostně. Tohle se nám v první půli dařilo, šance jsme si vytvořili, ale opět občas jako by chyběla v zakončeni důvěra v sama sebe. Ve 28´ našel potřebnou důvěru Matyáš, ve skrumáži si nejlépe našel míč k zakončení a zblízka zvýšil naše vedení SKŘ 4:0 !!!!

Těsně před poločasovým hvizdem dobře pískajícího sudího, který na svůj věk zvládl utkání s velkým přehledem, jsme si vybojovali jeden z dalších rohových kopů, ovšem tenhle díky přesnému zakončení " z voleje" Kuby skončil pro nás tím nejlepším možným způsobem SKŘ 5:0 !!!!!

Věděl sem, že v hlavách hráčů ať už chtějí nebo nechtějí přijde automatické uspokojení z výsledku, je to normální jev každého hráče i na profesionální úrovni. Takže slova trenéra, že musíme makat dále jsou někdy platná asi jako rybí tuk na žízeň. Stejně sem tyhle slova v poločase použil..:)) Ale na druhou stranu jsme si místo chvály a plácání po ramenou radši řekli, které situace jsme mohli řešit lépe. Kluci mají ale výborný charakter, a tak nikdo z nich nelítal někde v oblacích, každý asi ví, že bych jim z těch oblaků pomohl rychle zpátky dolů na zem :)) 

Naším záměrem do druhé půle bylo ještě zvýšení aktivity směrem dopředu, bohužel se malinko potvrdily mé obavy, ne že by kluci něco vypustili, ale už jsme to najednou nebyli úplně my, byli jsme takový zpomalení vše nám trvalo, a i když jsme se snažili naše finální fáze ovoce nenesla. Soupeř se určitě nezlepšil, bylo vidět, že my jsme upustili od koncentrovanosti na každou přihrávku, ne každý souboj jsme podstoupili s potřebnou rychlostí, nedokázali jsme si důkladně nachystat situaci na zakončení. Dokonce v 65´ naši lehkovážnost soupeř dokázal potrestat, dostali jsme laciný gól a MS snížila skóre z pohledu naší strany na 5:1. Je pravda, že druhý poločas jsem hodně točil se sestavou, chtěl sem vidět jak jsme schopni reagovat na určité změny, něco se mi líbilo, něco mi ukázalo na čem je třeba dále pracovat. Jsem rád, že jsme si mohli v tomhle utkání vyzkoušet všechny naučené varianty zahrání rohových kopů, tady jsem byl docela spokojený jen nám nevyšlo úplně zakončení podle našich představ. Ve finále to pro kluky byla zcela zasloužená výhra, mohli jsme si zakřičet tradiční vítězný chorál s tanečkem. Asi největší překvapení celého utkání přišlo při závěrečné děkovačce našim neskutečným fanouškům, kteří na tribuně předvedli nádherné choreo v podobě tance spojeného s pokřikem (tohle by záviděli i fanoušci Baníku:) Ještě teď se na stadionu třepou ochozy:)) Moc Vám jako vždy děkujeme  

RADEK

 

SKŘ muži "B" : TJ MCV Brno "B" 4 : 2 (1 : 0)   tabulka

 

ČAFC Židenice 2011 : SKŘ muži "A" 3 : 1 (3 : 0)   tabulka

 

 

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.