Aktuálně

výsledky minulého kola:

 

SK Líšeň : SKŘ ml. přípravka neodehráno

 

FK SK Bosonohy : SKŘ st. přípravka "A" neodehráno

 

SK Řícmanice : SKŘ ml. žáci 0 : 0 (0 : 0)   celková tabulka

 

START Brno "B" : SKŘ st. žáci 0 : 3 (0 : 2)   celková tabulka

 branky:  11´ Brídl, 22´ Pařízek, 48´ Brídl

 

sestava SKŘ: Hlavatý "C" , Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Purč, Kolesnyk, Jozefczyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Golovnych

 

   Po sobotních výhrách Bystrce a Bílovic, které bohužel dali v poslední minutě gól z penalty, nám bylo jasné, že pouze v případě výhry na STARTU se posuneme na krásné a konečné třetí místo v tabulce, s nešťastnou ztrátou dvou bodů na místo první. Na začátku zimní přípravy jsme si s klukama slíbili, že se nebudeme alibisticky schovávat, poctivě se připravíme na jarní část sezóny a pokusíme se celou soutěž vyhrát. Nemám rád prázdné fráze typu ...uvidíme, asi na to nemáme, naopak my jsme si řekli nahlas, že se připravíme tak, aby jsme na to měli a fotbalovostí každého soupeře přehráli. Nechci aby to vyznělo příliš sebevědomě ale spíše zdravě sebevědomě.  Kluci svůj slib splnili do puntíku a do posledního kola jsme se o prvenství rvali, samozřejmě se bavíme o prvenství v tabulce, která je samozřejmě důležitá, ale co je mnohem důležitější co se tahle skvělá parta kluků naučila, myslím, že každý kdo se chodil na zápasy dívat viděl co kluci dokázali a kam se fotbalově posunuli.  Po celou jarní sezónu jsme chtěli předvádět rychlý kombinační fotbal, být silnější na míči než soupeř, poctivě každý zápas zvládnout běžecky, protože bez toho by náš styl hry nefungoval. 

Samozřejmě nás potkaly v určitých zápasech nebo spíše ve fázích některých zápasů výkyvy kdy se nám fotbalově nedařilo, ale tohle potká každé mužstvo a dokonce i velká mužstva jako je Baník nebo Barcelona :))

 

Na Lesné kde má START svůj domácí chrám nás čekalo opět velké hřiště a tak jsme si před zápasem jako vždy řekli, jak prostor co nejlépe využít. Do zápasu jsme vstoupili dominantně , drželi jsme míč na svých kopačkách a bylo vidět že kluci mají daleko větší chuť než soupeř. Po prvních náznacích šancí jsme si v 11´ vybojovali rohový kop, Filda poslal míč do malého vápna kde domácím trestuhodně prošel přes první tyč a správně postavený Kuba pohodlně s přehledem sešívaného slávisty rozvlnil síť domácího, velmi kvalitního gólmana SKŘ 1:0 ! 

Hru jsme stále kontrolovali, dostávali jsme se do zakončení, ale bohužel naše střely byly buď velmi chabé, nebo je soupeř stihl zblokovat. Ve 22´ jsme dostali do vápna opět jeden z centrů, k míči se dostal Tomáš Pařízek, dobře se zorientoval a zakončil  přehozením brankáře SKŘ 2:0 !!

Náš neuvěřitelný kotel si opět mohl zakřičet gól, původně sem chtěl napsat kotel hostujících fanoušků, ale lhal bych, protože díky našim fanouškům jsme byli v každém zápase domácí. Do poločasu jsme si vytvořili ještě dobré před finální situace ale ta finální už byla bohužel nepřesná. Čekalo nás posledních 35 minut sezóny a tak v přestávce hlavně zaznělo .... pojďme si to užít...

Obraz hry druhého poločasu kopíroval ten první , tlak , který jsme nedokázali využít gólově. Až ve 48´ jsme předvedli velmi slibnou akci, kdy z pravé strany výkonnostně se zvedající Tom Purč posadil míč na hlavu našeho slávisty Kuby, ten využil své výšky a zkušeně skóroval SKŘ 3:0 !!!

Tentýž hráč o pět minut později získal míč na středu hřiště a z 25 metrů vyslal nádhernou střelu levačkou, která  se odrazila od břevna domácí svatyně dolů, ale bohužel před brankovou čáru. Hattricková paní štěstěna se bohužel otočila zády :))

Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil nejen zápas, ale i naši, troufnu si říct velmi povedenou sezónu, kdy jsme získali z 18ti zápasů 39 bodů s kladným skóre 58:19. Tady musím zdůraznit, že jsme měli naprosto nejlepší defenzívu ze všech mužstev, ale na druhou stranu jsme pokulhávali v proměňování šancí. Když se vrátím k defenzívě což je samozřejmě práce celého týmu, musím zmínit naše beky Buchtiče, Kisiho a středového obránce Matěje, již před zápasem jsme probrali, že tihle kluci nebyli jmenováni jako střelci gólů, ale o to víc jsou pro mužstvo platnější protože bez nich by jsme žádný gól nedali. Oni jsou ti kteří dělají servis ofenzivním hráčům aby mohli skórovat, a pro mě jsou to ty nejdůležitější posty v týmu , protože právě u nich začíná výstavba naší konstruktivní hry. Taky velké díky Davidovi jak se postavil ke svému postu který sem nazval " chytající stoper" a bez jediného slova vše zvládl. Ale těžko v jednom článku jmenovat všechny hráče, protože každý, úplně každý hráč si zaslouží velkou pochvalu. Pro mě je hrozně krásný vidět, jak sem zmínil na začátku, jakou si kluci vytvořili mezi sebou partu což je dotáhlo k výborným výkonům. 

Po posledním zápase jsme si moc užili pozvání na oběd od FAVORIT PUB, jsme moc rádi, že si naší práce někdo všiml, navíc ke klukům přišli promluvit hráči "A" týmu a také starosta městské části Marek Viskot. Moc ještě jednou děkujeme, vážíme si toho. 

Nakonec nás čeká přece ještě jeden zápas a to příští neděli, kdy se kluci utkají od 10:00 s DREAM TÝMEM což bude mix rodičů, osobností Řečkovic a prostě všech příznivců pod taktovkou vedoucího týmu Petra Sedláka. Všichni jste zváni, myslím že se bude na co dívat :) 

RADEK

 

TJ MCV Brno "A" : SKŘ muži "B" 2 : 1 (0 : 0)   tabulka

 

SKŘ muži "A" : FC Slovan Brno "B" 3 : 0 kont.   tabulka

 

 

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.