Aktuální sezóna

Mikulov : Řečkovice

2      :      4 / 1 : 1/

branky: Timy 2x, Lick 1, Slouka 1

Do utkání na výborně připraveném hřišti jsme vstoupili nekoncentrovaně a již ve třetí minutě jsme prohrávali, ale postupně jsme hru vyrovnali a na konci poločasu vyrovnali po brance Timyho. První půli jsme v kabině rozebrali a s cílem zvítězit jdeme na to. Ovšem opět hned na začátku opět inkasujeme! Střídáme a po čase opět zatlačíme soupeře na jeho půli a Mates vyrovnává. I přes jisté nepřesnosti máme hru ve svých rukou a Marek Slouka nás dostává do vedení. Na konci poločasu dává Timy svoji druhou branku a rozhodčí po chvíli píská konec. Za bojovnost si výhru zasloužíme, výborný výkon podal hráč přípravky Lukáš Oprchal.

Řečkovice  : Moravský Krumlov

4    :     7   / 4:4 /

První domácí utkání v jarní sezóně, ve kterém k nám zajíždí soupeř z Moravského Krumlova, který má jen jedno vítězství a to právě nad naším mužstvem. Počasí je nepříjemné, ale návštěva na utkání je velká a domácí diváci se těší co kluci předvedou. Začínáme výborně a ve třetí minutě jarní střelec Timy dává první branku. Soupeř vyrovnává, ale další branku vsítí z penalty Marek Slouka a následně soupeř opět zastavuje naši akci faulem b v pokutovém území  a Mates proměňuje penaltu, další branku dává opět Timy a i když souhra není ideální vedeme. Od 24. minuty následuje změna v herním podání našich hráčů, kteří si snad myslí, že vše půjde snadno po ztrátě míče se jen dívají, kdo za ně to vyřeší. Vyřešil to soupeř, který dal branku. Po další chybě obránce, který soupeři namazal další branka v naší síti a aby to nebylo vše po špatném vyběhnutí brankáře soupeř vyrovnává. Jdeme do kabiny, kde řešíme konec poločasu a odhodlání hráčů vyhrát zápas je velký. Začínáme náporem, kdy střely končí na tyčí, jdou mimo branku nebo se překonává brankář hostí. Pomalu se vkrádá do našich řad nervozita, která ústí v nepřesnostech přihrávek a hlavně ve snaze řešit situace individuálně na úkor spolupráce. Soupeř naší dezorientace využívá a dává další branky, kdy od 41. minuty je jasné, že se již nezvedneme. Bohužel soupeř získal druhé, vítězství a opět na náš úkor a odjíždí s body se, kterými nepočítal. Na naší straně opět podal velmi dobrý výkon hráč přípravky Lukáš Oprchal, kterému je jedno na , kterém postu hraje, což mnozí jiní spoluhráči omlouvají svůj výkon slovy, že na tom postu neumí hrát. Další nešvar, který musíme řešit je docházka hráčů na utkání, kteří i když je daný čas chodí si jak se jim zamane, i když to není vždy jen v jejich silách dostavit se včas. Doufejme, že v utkání na Svratce bude náš výkon lepší.

Svratka Brno : Řečkovice

8    :   3  / 2 :2 /

Za pěkného počasí hrajeme utkání s týmem z horních pater tabulky,které se pro nás hned od začátku nezačíná dobře,když ve 4 minutě po špatně hozeném autu domácích čekáme na reakci rozhodčího,která však nepřichází a míč putuje do naší branky. Nevadí kluci mají chuť do hry za dvě minuty po brejku dává branku Mates, nadále jsme lepším týmem a v 16 minutě opět po rychlém brejku  po brance Timyho vedeme 2:1. Hrajem velmi dobře.kdy kluci se snaží o celoplošný fotbal s nasazením a obětavostí,kdy hráči jsou v pohybu a nečekají na přihrávku, ale nabízejí se volných prostorů. bohužel po individuální chybě,kdy šel míč za brankovou čáru se snaží obránce ještě hrát, ale tak že nahraje přímo soupeři, který nabídku přijímá. Poločas z naší strany dobrý, v kabině trenér upozorňuje hráče na začátek druhé půle, kdy se domácí budou snažit zvrátit výsledek na svou stranu, bohužel nekoncentrovanost z naší strany a rázem prohráváne za 2 minuty o dvě branky a z toho už nejsme schopni se dostat.Jakož i v jiných utkáních to má stejný scénář a chyby se kupí a skóre narůstá. Je škoda´že jsme nezachytili začátek druhé půle a nabídli soupeři svými chybami vítězství.Nejlepší střelec domácích Matyáš Ferlay,který je náš odchovanec nám dal lekci z proměńování šancí.Hned po utkání funkcionáři Svratky kontaktovali našeho jarního střelce Timyho,aby přestoupil do jejich týmu,je vidět,že jejich zavedené způsoby i po odchodu pana Foltýna jsou osvědčené.

Řečkovice  : Kohoutovice

2  :  5  /2 : 3/

Středeční vložené utkání opět na naše hřiště přivádí soupeře z horních pater tabulky,které jsme na podzim na jejich hřišti nezvládli a prohráli jsme rozdílem třídy.Ovšem to byl podzim a ve středu se začalo hrát podle našich not.Dobrý pohyb hráčů bez míče využívání celé plochy hřiště záhy vyústilo v naši první branku,kterou dal Marek Pezlar,nadále jsme měli hru v našich rukou a druhou branku dal po brejku Timy,soupeř byl překvapený a jejich trenéři nešetřili slovy,které měly daleko ke chvále,další brejk náš hráč sám na brankáře hostí,ale ten ho vychytal nevadí nadále hrajeme dobře,ale pozor triviální chyba našeho hráče nabízí hostům snížení skóre a ti ji využívají.Na naše kopačky se lepí nervozita a zbytečná chyba a je vyrovnáno,ale ještě není dosti smůly a nahrávka beka přímo před naší branku končí v naší síti.Jdeme na poločas kdy v kabině se snažím dostat do kluků sebedůvěru v naše schopnosti,které jsme předváděli do první branky soupeře.Začátek druhé půle nás opět zastihl nekoncentrované a záhy je to již o dvě branky.Ze hry,která nás přivedla do vedení už nic nebylo a pokusy o sólo překonání obrany soupeře končí nezdarem.Utkání končí naší prohrou i když opticky daleko lepší než na podzim,ale nebýt zbytečných chyb v obraně tak jsme dnes na soupeře měli.Poslední dvě utkání naznačily,že kluci jsou schopni hrát vyrovnanou partii s mužstvy z horních pater tabulky jen je potřeba dodržet stanovenou taktiku,větší spolupráci a ochotu pomoci spoluhráči a nestahovat kalhoty před brodem.V neděli přijedou Ivančice a ty snad odnesou!

Řečkovice : Ivančice

3 : 5 /1 :2/

Končí náš anglický týden se soupeřem z horních pater tabulky se, kterým podzimní utkání skončilo debaklem. Do utkání vstupujeme nešťastně, kdy velmi dobrá střela soupeřova hráče končí v první minutě v naší brance. Hrajeme dál, ale další střelu sráží vítr do naší branky je to problém, ale navzdory předchozím utkáním nás to nesráží do kolen hrajeme vyrovnanou partii a po dalším průniku do pokutového území je Mates sražen k zemi a kopeme pokutový kop, ke kterému se staví kapitán Marek Slouka a i když si brankář hostí sáhl na míč přesnou a dobře umístěnou ránu nevyrazil. Do konce poločasu se již skóre nemění a jdeme se poradit do kabiny jak na soupeře dále. Do druhého poločasu nastupujeme s velkou chutí a ta  je odměněna vyrovnávací brankou Marka Pezlara následují další brankové příležitosti a jsme pánem na hřišti, břevno, tyč zabraňuje míči do branky soupeře, střídá David Kašuba a po snad půl minutě dává branku na 3:2.Příznivci Ivančic jsou zkoprnělí a nevydávají hlásku, kluci bojují na hranici svých sil obětují se pro kolektiv, ale výšková převaha a benevolence rozhodčího soubojích s fyzicky vyspělejšími hráči soupeře vyústí v vyrovnání na 3:3. Nadále však bojujeme příznivci Ivančic se dostali za šoku a začínají povzbuzovat svoje hráče, hrajeme na hranici svých možností a i v této situaci se nachází čas na hru Fair play. Rozhodčí píská po kontaktu Lukáše Jelínka se dvěma hráči soupeře faul na Lukáše, ten však vstává a oznamuje rozhodčímu, že upadl sám bez přičinění soupeře. Následuje míč rozhodčího a potlesk příznivců obou mužstev a tento čin poukazuje na vysoký morální charakter Lukáše. Po špatné přihrávce soupeře opět přichází nepochopitelná chyba našich hráčů a soupeř opět vede.  Nadále bojujeme, ale další branka v naší síti uzavírá skóre a i utkání. Trenéři soupeře uznale hovoří o našem výkonu i nasazení v utkání. Je sice pravda, že jsme opět prohráli/těsně/, ale výkony našich hráčů proti mužstvům, které jsou složené z hráčů vybraných z jiných oddílů, tak my jen se svými odchovanci jsme schopni s nimi hrát vyrovnané partie a nebýt zbytečných chyb tak bychom je i poráželi. Za dnešní výkon musím klukům poděkovat, dodrželi stanovenou taktiku, bojovali a zaslouží uznání za výkon.