fotbalová sezóna 2018/19, kádr, statistiky, reporty

AC Lelekovice : SK Řečkovice 3 : 2 (1 : 2)

sestava hostí: Králik- Benakcha, Holý, Jelínek, Hlouch (70´Nafa)- Machovský, Škaroupka, Horký (82´Rousek), Sládek- Baláž (76´Šafář), Dobeš

 

    Šlágr posledního kola nás zavál na půdu lídra soutěže Lelekovic. Vzájemná sledování i momentální tabulkové postavení udělalo z derby mimořádné nedělní odpoledne, k tomu všemu nádherné počasí a početné publikum, co více si na této úrovni přát. Navíc ostře sledované utkání bylo dokonce obsazeno delegátem svazu, což napětí a váhu souboje jen umocňovalo... 

   Do posledního klání jsme nastupovali bez zraněných opor Valy a Šebesty. Naočkováni velkou porcí taktiky jsme zahájili souboj se suverénními Lelekovicemi, které by dle mě hrály vyrovnané partie i v 1.B třídě. Domácí začali aktivněji a byli fotbalovější a rychlejší. Kluci jakoby si naše slova o jednoduchosti a přímočarosti nebrali k srdci a záhy poznali, že to bude těžký boj! Po čtvrthodině jsme se vzpamatovali a začali hrát na dva naordinované cíle- standartky a protiútoky. Po jednom z nich zakončoval v 16. minutě kapitán Sládek těsně nad. V 21. minutě technicky a rychlostně vybavený Jan Pokorný prokličkoval až do vápna, následný přízemní pokus fantasticky zneškodnil dnes chytající Králik. V 27. minutě domácí přečíslení zakončoval tvrdou střelou Pavlík, Králik však vyrazil na aut. O minutu později se vyplatil dlouhý aut Baláže, Škaroupka prodloužil na Holého, který ač "nechtěně" přispěl svojí tečí k vedení 0:1! Domácí přidali a v 31.minutě díky dnes v základu hrajícímu Vlasákovi byli blízko k vyrovnání. Ve 34.minutě Lelekovice využily nedůslednosti naší obrany a po sérii odrazů to měl Šuler střelou do prázdné branky lehké 1:1. Hned v 37.minutě po Hanzlíčkově riskantním zákroku postupoval sám na branku Baláž a byl přesný 1:2! Závěr poločasu byl v naší režii. Sládkův roh skončil na tyči, následný "závar" domácí uhasili. V 41. minutě zakončoval pohotově Sládek, Prosecký jen vyrazil a Machovský dorážel do prázdné branky. Veselí ukončil až verdikt postranního sudího Řezníka-offside. Ve 45. minutě další přečíslení zakončoval ve vyložené pozici Machovský, bohužel vysoko nad...

   Hned po změně stran se prosadil Šuler, mířil však těsně vedle. Hra vykazovala velký náboj, hecování, kvalitu a ve druhé půli takřka "vyprodané" hlediště. Domácí se nemohli prosadit, kazili přihrávky a do jejich hry se vkrádala nervozita. Navíc domácí Dufek sestřelil bez balónu Dobeše (bohužel bez karetního trestu) a vše nakonec dospělo k vykázání domácího trenéra Rossiho. Vykázání si však zasloužil spíše věřte nevěřte ligový rozhodčí Mikyska, který svým hrubým urážlivým chováním vybočoval z jinak velmi nadprůměrného utkání. V 65. minutě domácí z nenadálé situace udeřili- únik z levé strany zakončoval z úhlu na přední tyč Michal Pokorný a bylo 2:2. V 73. minutě domácí opět zakončovali, tentokráte vedle. V 76. minutě mohlo být rozhodnuto, protiútok skončil centrem a Dobeš střelou do odkryté brány se mohl stát "slavným", Procházka však obětavým skluzem nebezpečí zažehnal. Po prostřídání se domácí usadili na naší půlce, emoce i fauly přibývaly a domácí se tlačili za vítězstvím. Domácí tým dokonce dvakrát skóroval, ale pokaždé v offsidovém postavení. V 88. minutě hlavička domácích i s jistotou offsidu končí vedle, ale o minutu později se k míči dostává opět Pokorný a takřka od rohového praporku centruje "smolně" tak, že překvapený Králik loví lehký "centr" až ze sítě. Domácí publikum exploduje, přítomná půlka Lelekovic propuká v eufórii a nám opět zbývá jen dobrý pocit z odježděného, leč bezbodového zápasu... Klukům děkujeme za maximální nasazení, zvládnutou taktiku a domácím sportovně blahopřejeme k vítězství. Zimní příprava bude náročná, velmi kvalitně obsazená zimní liga na UT v Řečkovicích bude vítaným zpestřením poločasové pauzy soutěže!

 

 

SK Řečkovice : SK Obřany 1 : 2 (1 : 0)

sestava domácích: Vlasák- Hlouch, Jelínek, Holý-Nafa (60´Šebesta)- Machovský, Škaroupka, Horký, Rousek (52´Šafář)- Sládek, Baláž (81´Hruška)

 

   Na výročí stého roku založení československého státu přicestoval do Řečkovic letos úspěšný tým Obřan. Počasí bylo ryze podzimní, chladno s drobným deštěm, návštěva tedy nebyla trojciferná. Sestava jako v každém zápase doznala změn, chyběli Benakcha s Dobešem, obnovené zranění nakonec vyřadilo i Šebestu, a tak se do "základu" po nemoci vrátil i Škaroupka (kterého jsme chtěli šetřit až na Lelekovice).

   Zápas začal zostra. Rychlá kombinace našla Baláže, který chytře posunul na Sládka, který se dostal do sólového úniku. Bohužel jeho pokus skončil kousek od pravé tyče Obřan. V 5. minutě další brejk skončil zakončením Machovského, leč opět neúspěšně. V 7. minutě dali o sobě vědět i fyzicky velmi zdatní hosté, jejich pokus o protiútok zlikvidoval pozorný Vlasák. Přesto hosté v černých dresech začali rychlými přesnými kombinacemi "zlobit". V 16. minutě se do sólového úniku dostával Machovský, ale na poslední chvíli byl za cenu rohu odzbrojen. V 19. minutě krásný centr nacházel Sládka, nicméně ten byl ve vzduchu faulován a následný přímý kop ze 17. metrů poslal Horký tradičně přesně- 1:0. Vedení nám paradoxně ublížilo. Rychlonozí a velmi důrazní hosté si pak vytvořili územní tlak a dokázali trestat laxnost domácí obrany. Ve 23. minutě skvělý Vlasák likviduje "tutovku" Obřan. O minutu později vyráží i nebezpečný přímý kop i následnou přesnou dorážku! Bohužel naše nedůslednost při bránění pokračuje a ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno, soupeřova teč však končí těsně vedle. Ve 31. minutě pak Obřany mají další velkou šanci, kterou řeší opět bravůrně exligový Vlasák. Těsně před přestávkou ještě hosté zahrávají tři nebezpečné rohy, naštěstí bez gólové tečky.

    Do druhé půle jsme apelovali na maximální koncentraci, zpřesnění hry a hru na rychlé protiútoky. Jenže Obřany vlétly do druhé půle velmi aktivně a v 51. minutě se po hlavičce mohly dostat k vyrovnání, chyběla však přesnost. V 52. minutě zakončoval z vápna Sabela vysoko nad bránu. V 55. minutě hosté zahrávali roh, nicméně jsme odvrátili a dostali možnost vedení navýšit. Šafář se však zalekl srážky s vyběhnutým brankářem, a tak velká šance jít na prázdnou branku se nekonala... Hra na brejky nám seděla a v 62. minutě se rýsovalo nadějné přečíslení, to však zbytečnými kličkami pokazil Škaroupka. Hraje se "nahoru - dolů", ale v tuto chvíli nepouštíme hosty do vážnějších šancí. V 74. minutě se Obřany dostávají do našeho vápna, Hlouch jde nešikovně do skluzu, Sabela nadskakuje a padá a s menší prodlevou reaguje i dnes nepřesný rozhodčí Žáček a nařizuje přísnou penaltu. Tu kapitán Luner bezpečně proměňuje. O minutu později je ještě hůř. David Horký posílá zpětnou přihrávku přímo na kopačky hostí, následuje rychlá přihrávka do vápna a střela z úhlu Lopraise překvapivě prochází mezi tyčí a Vlasákovými rukavicemi. Ihned reagujeme hrou na tři obránce a dostáváme se do šance. V 81. minutě hlavička Šebesty je přesná, leč Otradovský zákrokem zápasu vyráží na roh. V samém závěru zkouší pozornost hostujícího brankáře Hlouch se Sládkem, slabé střely doprostřed brány však gólmana hostí nezaskočily.

   Bohužel nám státní svátek, ale především dosud velmi vydařený podzim zhořkl, nutno však uznat, že Obřany hrály velmi dobře, byť jsme jím to dnes trochu ulehčili. Ale hlavu vzhůru, za týden nás čeká vrchol podzimu a šlágr závěrečného kola s Lelekovicemi. Pokusíme se v průběhu týdne udělal vše proto, abychom favorita soutěže překvapili a pokud možno přivezli před náročnou zimní přípravou nějaký bodík!

 

 

Lokomotiva Brno Horní Heršpice : SK Řečkovice 1 : 1 (1 : 0)   WH

sestava hostí: Vlasák- Benakcha, Šebesta, Holý, Nafa (70´Hlouch)- Machovský (85´Hruška), Sládek, Horký, Jelínek- Dobeš (46´Rousek), Šafář (88´Balcar)

 

   V ideálním fotbalovém počasí a na perfektním pažitu se odehrával šlágr jedenáctého kola městského přeboru. Domácí celý týden zbrojili na zápas podzimu, ale i my jsme se důkladně připravovali především na nejproduktivnější útok soutěže. Bohužel oproti minulému víkendu vypadly ze sestavy hned čtyři stálice Vala, Baláž, Hlouch a především středopolař Škaroupka.

   Fotbaloví domácí začali aktivněji, drželi míč a postupnou kombinací se snažili dostat k naší bráně. To se jim podařilo v 8. minutě, kdy zahrávali úvodní rohový kop. Ten jsme však odvrátili a rychlým protiútokem jsme soupeře dokonale překvapili. Akci dokončoval Machovský, který se snažil přihrávkou pod sebe vybídnout ke skórování osamoceného Šafáře, míč však obětavě zablokoval jeden z obránců. Naordinovaná defenzivní hra s rychlými brejky dělala Lokomotivě velké problémy a ve 12. minutě po dalším protiútoku si domácí obránce málem vstřelil vlastní gól. Následovaly tři naše nebezpečné rohy a následný přetažený míč hlavičkoval Holý jen na síť nad domácí brankou. Lokomotiva působila fotbalově a především Dolníček režíroval pohledné kombinace, ty však končily na bezchybné obranné hře hostí. Ve 29. minutě zahrával Filip Sládek přímý kop, na jeho centr naskočil Šebesta, ale slabá teč skončila vedle brány. V tuto chvíli jsme byli jednoznačně lepší a aktivní hrou jsme si vykoledovali několik zajímavých přímých kopů. Ve 31. minutě napřáhl ze 30-ti metrů Sládek a jeho povedenou střelu jemnou tečí vyráží brankář Zelinka. Ve 35. minutě se dostali k první vážnější šanci domácí. Protiútok zastavil Nafa za cenu rohu, po jeho rozehrání zakončovali domácí střelou skrze hradbu těl, ale Vlasák byl na čáře pozorný. O minutu později se pronikající Kamil Šafář dožadoval penalty, hlavní sudí ale i přítomní fanoušci byli jiného mínění. O minutu později se k trestnému kopu postavil Horký a jeho pokus z 25 metrů zastavila až levá tyč domácí svatyně! Bohužel domácí se ke stejné výhodě dostali ve 43. minutě a Toncr stejně jako minulý rok mířil přesně 1:0!

    V poločase odstoupil z důvodu nevolnosti Dobeš, a tak jsme museli trochu přeskládat řady. Úvod druhé půle byl zpočátku především z naší strany vlažný a nezáživný. Nicméně z této hluché pasáže vzal na sebe břemeno odpovědnosti kapitán Sládek. Prošel mezi třemi domácími až k vápnu Lokomotivy, kde perfektní přihrávkou oslovil Šafáře, ten ještě udělal kličku obránci a střelou podél vyběhnutého Zelenky vyrovnal! Najednou se začal hrát výborný fotbal "nahoru-dolů". V 65. minutě se do velké šance dostává Sládek, Zelenka byl však na místě. V 70. minutě se do hry dostává "Forrest" Hlouch, který přijíždí přímo z automobilových závodů (za to mu velký dík). V 74. minutě zdálky napřahuje Rousek, ale i jeho zdařilou bombu brankář likviduje. V 77. minutě náš tlak graduje, ale Šebesta v obtížné pozici zakončuje nad bránu. Obě strany se ženou do útoku a nejblíže ke gólu mají domácí. V 78. minutě zahrávají roh, domácí Felix zvolá na naše hráče "pusť!", je vyslyšen, ale i překvapen a hlavičkuje z malého vápna hodně mimo. Až do konce atraktivního zápasu se pak střídají útočné akce na obou stranách, obrany však budou připraveny a tak se zrodí už naše čtvrtá remíza, za kterou je ráda především opět početná výprava AC Lelekovice.

   Těžký zápas proti kvalitnímu soupeři jsme takticky i z obranného hlediska zvládli na jedničku. Škoda jen, že jsme dnes nebyli produktivnější, dle mne jsme ke třem bodům měli přece jen blíže. Kdo ví, co by s výsledkem udělaly dnes absentující opory, každopádně za dnešní výkon mohu klukům jednoznačně poděkovat! Pochvalu si rovněž zaslouží třetí rozhodčí - laik za nestranný férový výkon!

 

 

SK Řečkovice : SK Řícmanice 2 : 0 (1 : 0)

sestava domácích: Králik- Vala (46´Nafa), Šebesta, Holý (78´Baláž), Benakcha (61´Machovský)- Hlouch, Škaroupka, Horký (83´Rousek), Sládek- Šafář (72´Dobeš), Jelínek

 

   V krásném babím létě jsme na domácím hřišti přivítali rozjeté Řícmanice, které v loňské sezóně byli jedním z adeptů na postup. Letošní start soutěže však zaspaly a až v posledních kolech se dostaly na vítěznou vlnu. Do Řečkovic dorazily až na Lockera v plné síle včetně nejzvučnějších jmen bratří Zbořilů a kanonýra Veselého. Náš tým byl poprvé kompletní, marodku opustil Horký s Machovským, do zápasu byl připraven po dvou měsících také Baláž. Lavička náhradníků byla plná, David Hruška a Martin Pištěk nakonec do zápasu z důvodu vyčerpání střídání ani nezasáhli.

   V úvodu jsme byli aktivnější, Sládkovu střelu Jirásko zneškodnil, nebezpečněji vypadal průnik Šafáře, jehož levačce k brance moc nescházelo. V 7. minutě zahrozili hosté, rohový kop jsme odvrátili, nicméně další míč do "šestnáctky" prodloužil hlavou jeden z řícmanických a Králik musel reflexivně vyrážet. Následné nůžky Veselého skončily vedle branky. Řícmanice se osmělily a začaly přebírat iniciativu. Ve 13. minutě skončila další nebezpečná standartka hostí hlavičkou mimo tři tyče. Velké vzrušení a emoce přinesla 24. minuta, dlouhý nákop Valy našel osamoceného Šafáře, který šel úplně sám na soupeřova brankáře a střelou pod břevno nás poslal do vedení. Hosté hlasitě reklamovali offside, postranní rozhodčí včetně lavičky domácích však měli jiný názor. Minimálně tři minuty se nehrálo, největším řečníkem se stal Veselý. Hostující trenér byl za vulgarismy směrem k rozhodčím i lavičce domácích vykázán ze hřiště. Po dlouhém čekání zahrozil tvrdou střelou Veselý, ve 34. minutě pak po pravé straně utekl Hlouch a přesným centrem našel Šafáře, jeho hlavička však zamířila vysoko nad bránu. Těsně před přestávkou ještě jednou zahrozili hosté. Podprůměrný první poločas byl za námi a my kluky nabádali k trpělivé kombinační hře.

   Začátek druhého dějství začal svižně. Hned v úvodní minutě se přiřítil do soupeřova vápna Šafář, hostující obránce ho ale odzbrojil. ve 48. minutě opět aktivní Šafář vybídl ke skórování Jelínka, ten však ve velké příležitosti nezamířil přesně. Hosté se do "tutovky" dostali v 51. minutě, únik z levé strany skončil centrem a na naší zadní tyči zůstal jen hostující hráč, který naštěstí přestřelil. Řícmanice chtěly být aktivnější, což vyhovovalo naší hře na brejky, chyběla však přesnější finální přihrávka... V 66. minutě měl hostující Veselý na hlavě vyrovnání, po rohu však hlavičkoval z blízka vedle! V 72. minutě se do 100% šance dostal kapitán Sládek, dlouho však čekal a následnou střelu zablokoval obránce. O tři minuty později stejný hráč opět pohrdl dát gól a zamířil jen vedle. To nás mohlo mrzet, neboť v následujících minutách měli hosté dva nebezpečné rohy. V 77. minutě mohl Hlouch definitivně rozhodnout, ani on však neměl v zakončení štěstí. Rozuzlení zápasu pak na sebe vzal střídající Dobeš, který od Škaroupky dostal ideální přihrávku a v sólovém úniku zamířil přesně k levé tyči Jiráskovy brány. O dvě minuty později dal o sobě vědět tvrdou střelou střídající Baláž. Poslední šanci pak neproměnil hostující Veselý.

   Cenné a důležité body jsou doma, herní projev v druhém dějství nebyl špatný, ale stále to má proti tréninkovému obrazu hry značnou rezervu.

 

 

FC Slovan Brno "B" : SK Řečkovice 3 : 3 (1 : 3)

sestava hostí: Vlasák- Vala, Šebesta, Holý, Rousek (70´Nafa)- Jelínek, Škaroupka, Hlouch, Sládek- Dobeš (80´Hruška), Šafář

 

   Rozsáhlá marodka z minulého týdne trochu ustoupila, stále však zdravotní problémy hlásil Machovský a čerstvě k němu přibyl i tvůrce řečkovické ofenzívy Horký. Jelikož utkání kolidovalo jak s "B" mužstvem, tak i dorostem, zůstaly na lavičce poprvé v sezóně pouze dvě posily- uzdravený obránce Nafa a útočník Hruška.

   Lepší úvod proti posílené rezervě Slovanu jsme si nemohli přát. Aktivní rychlé kombinace končily šancemi, již v úvodní minutě Dobeš přestřelil a ve druhé minutě Sládkově křižné střele chyběly centimetry. V 5. minutě z prvního našeho rohu zahrozil Šebesta. I nadále jsme byli aktivnější, rychlejší i důraznější, hlavní rozhodčí do utkání takřka nemusel zasahovat. Po čtvrthodině domácí zahrávali první roh, leč z protiútoku Škaroupka krásně vybídl Sládka, který situace 1 na 1 umí 0:1. Ve 23. minutě Škaroupka centrem z pravé strany našel na zadní tyčí zcela volného Jelínka, jeho střela skončila jen těsně nad bránou. Úvodní vydařenou půlhodinu uzavřel průnikem Šafář, nechal však vyniknout včas vyběhnutého Mikauše. Domácí na svoji pasivitu reagovali vydařeným střídáním a do hry se dostal "áčkař" Březovský. Slovan ožil, zpřesnil hru a rázem byl ve hře. Ve 35. minutě ještě na brankové čáře odvracel hlavou neúnavný bojovník Škaroupka, o čtyři minuty později už bylo 1:1. Šikovný Havel se ve středu pole krásně uvolnil a přesnou přihrávkou vybídl právě Březovského. O minutu později jsme opět vedli. Sládkův roh odvrátili domácí jen k Valovi, který míč vrátil na malé vápno, kde stoper Holý tvrdou střelou nedal Mikaušovi šanci. Ve 42. minutě jsme opět zahrozili, ujala se ale až další šance, kterou zakončoval přesnou přízemní střelou Hlouch 1:3!

    Do druhé půle jsme nastoupili velkým tlakem. Sládkovu střelu Mikauš lapil. Ve 49. minutě postupovala trojice našich hráčů na jediného obránce. Obrovská možnost však skončila školáckým offsidem. O minutu později se trefil Šafář, nicméně praporek postranního sudího opět zavlál nad hlavou (a v průběhu druhé půle ještě desetkrát!!!...). V 53. minutě zakončoval další přečíslení kapitán Sládek vysoko nad bránu. V 55. minutě oklamal Jelínek i brankáře Mikauše, poslední obránce tak tak odvrátil na aut. Bohužel z obrovského tlaku přišel šok. Dlouhý výkop gólmana zpracovával Rousek, soupeř mu však míč odebral, následoval dlouhý křižný nákop a Březovského volej měl ligové parametry 2:3! Rázem nám zmizelo sebevědomí a naopak domácí hrající "na hospodu" výrazně ožili. K tomu pomohl i nástup střídajícího Rolínka, který krátce po vystřídání prostřelil Vlasáka 3:3! Modří domácí útočí, naše hra takřka neexistuje a nikdo nedokáže kluky nastartovat. V 73. minutě zblokovaná střela končí těsně vedle, v 77. minutě Havlův průnik končí střelou do boční sítě. Teprve v 85. minutě se pokouší zvednout prapor kapitán Sládek, jeho pokus však zamířil nad svatyni domácích. O minutu později "oblouček" Slovanu končí překvapivě na břevně, následný závar odvracíme. V 88. minutě střídající rychlonohý Hruška uniká domácí obraně, jeho střela zpoza vápna končí na výborném Mikaušovi. 

    Resumé: bohužel dle vývoje utkání nezbývá konstatovat, že dnes jsme dva body ztratili. Dát za stavu 1:3 z množství šancí ještě jednu branku, zcela jistě bychom přivezli body všechny... Fotbaloví domácí si však za svoji snahu a tlak v závěru utkání (ve velmi slušném zápase) nakonec asi zasloužili:-)

 

 

SK Řečkovice : TJ START Brno 1 : 1 (1 : 0)   (WH)

sestava domácích: Králik- Vala, Šebesta, Holý, Benakcha (88´Cigánek)- Rousek (61´Smetana), Horký, Škaroupka, Sládek (86´Hruška)-Šafář (71´Kryštof), Dobeš

 

   V nedělním větrném odpoledni jsme přivítali kvalitní rezervu Startu Brno, která v posledních kolech posbírala spoustu bodů a ještě si značně vylepšila skóre. Navíc jsme museli řešit velké problémy se sestavou, neboť k dlouho avizovaným omluvenkách Jelínka a Hloucha se v neděli přidaly i zdravotní problémy dalších "áčkařů" Machovského, Nafy a Pištěka. Prostor tak dostali hráči, kteří herně dosud jen paběrkovali.

   Do utkání jsme šli s cílem hrát "odzadu" a překvapit hosty rychlými protiútoky. Start utkání začal s respektem a v defenzivním duchu, čehož jsme dokázali využít k úvodnímu tlaku a velké šanci Šafáře, který však z malého vápna nezamířil přesně. Postupně se hra vyrovnala a k míči se dostávali spíše fotbaloví hosté dirigovaní exligovým Čuprem. V 8. minutě hosté zahrávali tři rohy po sobě, urostlí stopeři spolu s hlavičkářem Škaroupkou centry odvrátili. V 17. minutě byl kousek před vápnem faulován náš hráč a "Šány" z 24 metrů trefil přesně k levé tyči Douškovy branky 1:0! Podobnou výhodu ještě z výhodnější pozice dostal i hostující Čupr, míč však s pomocí teče ve zdi skončil dalším rohem. V této pasáži dominuje Start, vyhrává souboje, je dříve u odražených míčů, má standartky, ale nevytvoří si vážnější šanci. Teprve ve 31. minutě předvedeme první rychlou fotbalovou akci po ose Dobeš-Rousek-Sládek, posledně jmenovaný však míří daleko od svatyně Tomáše Douška. Ve 38. minutě jsme na levé straně nechali "červeným" spoustu místa, přečíslení však hosté pokazili špatnou finální přihrávkou. Ve 42. minutě utekl po stejné straně uzdravený Richard Těšík, jeho tvrdá střela však zamířila nad branku. Těsně před koncem první půle jsme zachytili špatný výkop brankáře a David Horký bombou provětral Douškovy rukavice.

    Do druhé půle posílil střed hřiště a ofenzivu hostí další velezkušený borec Vlček. Start zahájil druhé dějství tlakem, který však byl účinný jen po velké vápno. Časté rohy pak strojově odvracela neprostupná obrana. Bohužel v této fázi jsme nedokázali udržet balón a přetížená obrana raději odkopávala míče daleko od naší brány. V 68. minutě se blýskl novic Smetana, který utekl soupeři a vyslal krásný pas na rozběhlého Šafáře. Ten postupoval z úhlu sám na Douška, jeho přízemní střele však chyběly decimetry...O tři minuty později měl Start první 100% tutovku. Po "trmě-vrmě" hlavičkoval jeden z hostí, Králik s vypětím sil vyrazil na břevno, následnou dorážku z metru hosté trestuhodně poslali vedle! Další prostřídání tým bohužel nenastartovala a hosté se trvale usadili na naší obranné polovině. Defenzíva však pevně odolávala a brankář Králik neřešil žádné velké nebezpečí. Když už se hra četnými střídáními rozkouskovala a my pevně věřili v body, přišla pohroma. V nastaveném čase kopal Start další roh a řekl bych, že první, který se vůbec nepovedl. Míč však skončil na ruce v áčku debutujícího Smetany a pískala se penalta. Tu Matoušek s klidem proměnil a šlo se do kabin. Zklamání veliké, ale za nefotbalový výkon zcela jistě spravedlivá facka... Pořád však máme více bodů než by čekal největší optimista. Do dalšího klání na hřišti zkušeného Slovanu Brno věřím v uzdravení klíčových borců a výrazně lepší herní projev!

 

 

 

SK Jundrov : SK Řečkovice 1 : 2 (1 : 0)

sestava hostí: Vlasák- Vala, Holý, Jelínek, Hlouch (88´Hruška)- Machovský (75´Benakcha), Horký, Škaroupka, Rousek (73´Nafa)- Dobeš, Sládek (89´Šafář)

 

   Další utkání nás v sobotu dopoledne čekalo v Jundrově, kde se nám také dlouhodobě nedaří. Loni ještě účastník 1.B třídy má zkušený kádr a před sezónou byl pasován mezi možné adepty na postup. Minulý týden jsme proto pečlivě sledovali, jak si svěřenci trenéra Mička povedou na horké půdě v Lelekovicích a podle obrazu hry jsme přizpůsobili tréninkový proces i individuální pokyny.

   Ve třetí minutě po chytrém centru zprava měli domácí velkou šanci, nicméně zakončení skončilo vysoko nad bránou. V šesté minutě se aktivní Machovský protáhl kolem obránce, dostal se až k malému vápnu, nicméně nezištnou přihrávku na zcela volného Dobeše domácí obránce zablokoval na roh. Důrazní domácí pak spoléhali na rychlé protiútoky a v 10. minutě po nadýchaném centru Zelenky zakončoval ve skluzu "Valdano" nad naši bránu. Ve 14. minutě pak domácí zúročili rychlý brejk, po kterém se "Forrestovi" vzdálil kanonýr Zelenka a únik zakončil střelou podél brankáře 1:0. O dvě minuty později si na přímý kop naskočil Dobeš a utěšenou hlavičkou nechal vyniknout veterána Rettegyho. Naše útočné snahy končily na tvrdé hře domácích, Jundrov pak spoléhal na rychlé kombinace a centry z kraje hřiště. Právě ve 20. minutě domácí Divácký vybídl přesným centrem spoluhráče, ten však trestuhodně přestřelil. Ve 22. minutě jsme kopali přímý kop, Rettegy však povedenou střelu Horkého vyrazil. V tuto chvíli jsme se dostávali do tlaku, žádná stoprocentní šance však nepřišla. Jundrov do poločasu mohl vést o dvě branky, nebezpečný protiútok však Vlasák skvěle zneškodnil. Jako poslední zahrozil Machovský, brankář domácích však včasným skluzem nebezpečí uhasil.

   V poločasu jsme nabádali k aktivní hře a trpělivosti, spoléhaje na kolektivní duch, solidní fyzickou kondici a možné prostřídání.

   Druhá půle začala naším tlakem, z brzkého rohu ale zakončení nepřišlo. V 55. minutě Filip Sládek vypíchl soupeři míč, osamocený Dobeš udělal kličku brankáři a střelou z velkého úhlu srovnal. Rázem jsme ožili o 100% a domácí se horko těžko oklepávali. Ta tam byly jejich rychlé kombinace a stále více se uchylovali k dlouhým, leč většinou nepřesným nákopům. Sládkův únik hasil jeden z beků za cenu rohu. Další roh pak skončil hlavičkou Škaroupky, jeho zakončení ale skončilo jen na tyči. Po hodině hry opět probuzený Sládek prchal domácí obraně a zastavil ho až "žlutý" faul přesně na hranici pokutového území. Střela Horkého pak s pomocí teče skončila na boční síti. Z následujících rohů zůstaly jen nevyužité "závary". Jundrov mezi 63. až 65. minutou naposledy zatlačil naše mužstvo. Zahrával dva rohy, které jsme jen stěží odvrátili. V 70. minutě se dostal do otevřené obrany Dobeš a z 30-ti metrů poslal míč kolem špatně postaveného Rettegyho 1:2! V 75. minutě se mohl do listiny střelců zapsat i Machovský, jeho únik s velkými obtížemi vyřešili brankář s obráncem. V 85. minutě jsme kopali další přímý kop, Horkého střela však skončila jen ve zdi. V závěru jsme hru rozkouskovali četnými střídáními a domácí již neměli sílu na srovnání. Výsledkem jsou velmi cenné tři body, za výkon ve druhé půli určitě zasloužené! Škoda jen, že proti silnému Startu budeme bez několika opor, sezóna je zatím rozjetá více než dobře...

    

 

 

TJ TATRAN Starý Lískovec : SK Řečkovice 0 : 4 (0 : 1)

sestava hostí: Králik- Vala, Šebesta, Jelínek, Nafa- Machovský, Škaroupka, Horký, Rousek (70´Benakcha)- Šafář (61´Kraus), Sládek (79´Hlouch)

 

   Na horkou půdu do Lískovce jsme odjížděli s respektem a vědomím, že jsme zde již dlouho nebodovali. Sestava oproti minulému zápasu doznala jen minimum změn, stále nám však chyběli dlouhodobí marodi Baláž, Holý + čerstvě zraněný Dobeš, pracovní povinnosti pak posunuly Hloucha jen na lavičku náhradníků.

    Úvod zápasu byl oboustranně kvalitní a vyrovnaný. Domácí byli nebezpeční hlavně po své levé straně a v 9. a především v 11. minutě po hezkých centrech byli blízko gólu. I nadále se hrálo tvrdě a ve vysokém tempu. V 17. minutě jsme z naší nepovedené standartky museli rychle zpět, soupeřovo přečíslení nakonec skončilo v rukavicích brankáře Králika. V 19. minutě jsme opět propadli v záloze a domácí se dostali do přečíslení, které však trestuhodně nevyužili. O minutu později se situace opakovala, výborným obranným zákrokem se prezentoval Jelínek. V tuto chvíli jsme rázně utli chvilkovou mizérii. Ve 21. minutě odpověděl z voleje kapitán Sládek, střele chyběly decimetry...O minutu později se skvěle uvolnil Machovský, vyzval k úniku Sládka, ten se neukvapil a jeho tvrdá střela skončila jen těsně nad. Od této chvíle jsme převzali iniciativu a režisérem zbytku zápasu se stal David Horký, který neúnavně rozdával fotbalovou krásu (zcela jistě nejlepší výkon ještě nedávno župního kanonýra Mohelna). Po půl hodině hry to byl opět neudržitelný Sládek, který pálil po individuální akci nad. V další minutě přišla krásná akce, po které se na vápně uvolnil Šafář a levačkou nastřelil břevno! Ve 34. minutě se připomněli domácí, rychlý nákop převzal Fremml a postupoval z úhlu na brankáře Králika. Naštěstí technická střela zamířila snad o 20 cm vedle naší svatyně! Hrál se rychlý technický fotbal a šance především na naší straně přibývaly. Ve 36. minutě mohl do sólového úniku Šafář, akci však kličkami zpomalil a následná střela mířila vysoko nad bránu. V 37. minutě po centru Machovského přehlavičkoval Škaroupka domácího brankáře, ten však stačil na brankové čáře včas zachránit. Ve 43. minutě se na výlet dostal i nepříjemným zásahem "nabitý" Nafa, jeho "bomba" zamířila jen těsně nad. Ve 44. minutě odcentroval Machovský, Šafář míč vrátil do malého vápna a Sládek měl cestu ke gólu snadnou 0:1! Domácí o minutu později utekli po své levé straně, domácího kapitána Tesaře však fantasticky vychytal Králik! Ve 46. minutě utekl po pravé straně Sládek, následný centr s jemnou tečí obránce skončil na tyči a kopal se roh. Kvalitní centr Rouska našel hlavu Šebesty a branková konstrukce (břevno) již potřetí uchránilo domácí! 

    V poločase jsme v rozumné míře chválili, ale především nabádali k maximální koncentraci na zápas a nekomentování výroků rozhodčích.

  Domácí do druhé půle dvakrát střídali a jakoby úplně vypadli z tempa. Počáteční tlak se nekonal a navíc hned v 50. minutě vyrobil domácí brankář spolu s levým obráncem hrubku, kterou Sládek střelou do prázdné brány snadno potrestal. Zelenočerní rázem přestali existovat a my jsme se usadili na soupeřově půlce. V 53. minutě dostal Sládek možnost zajímavého trestného kopu, ale zamířil nad bránu, o minutu později hasili domácí další brejk faulem těsně za velkým vápnem a Horký ukázal, že tyto situace umí. Parádní rána s přispěním břevna skončila v síti 0:3! Domácí trenér rezignoval a odešel ze hřiště a hosté dále s chutí útočili. V 62. minutě se krásným volejem těsně nad bránu prezentoval Rousek, v 64. minutě jsme se po hlavičce Škaroupky radovali počtvrté, pískal se však offside. V 76. minutě dorostenec Kraus prostrčil na Sládka a ten "nájezdy" umí, 0:4! Po prostřídání se hra opticky srovnala a Lískovec v závěru mohl snížit. Dalekonosnou střelu ze 79. minuty Králik vyrazil na roh, závar z 88. minuty skončil "střelou nestřelou" vedle.

Resumé: asi nejlepší řečkovické představení. Chválím kolektivní pojetí, bojovnost a přímočarost. Pracujeme na stmelení party a "nekecání" s rozhodčími, což dělá zvláště na těchto úrovních velmi mnoho. Za dnešní zápas můžeme nejen gratulovat, hlavně ale poděkovat! Alespoň do nedělního času 17.40 přečkáme na prvním místě, kdo by si to minulé nepovedené sezóně pomyslel...

 

 

SK Řečkovice : TJ MCV Brno 5 : 1 (3 : 0)

sestava domácích: Králik- Vala, Šebesta, Jelínek, Hlouch- Machovský (60´Rousek), Škaroupka, Horký (78´Kugler), Sládek- Dobeš (70´Nafa), Šafář

 

  I s trojlístkem uzdravených Vala, Šebesta, Machovský, jsme vyrukovali na poslední "Majlont". V kabině jsme nabádali k nepodcenění a aktivní přímočaře hře. Úvod byl oboustranně opatrný a balón více drželi hosté z MCV. V sedmé minutě jsme se po chybě v rozehrávce dostali k rychlému protiútoku a Filip Sládek sólový nájezd přesnou střelou proměnil. O čtyři minuty později utekl po pravé straně Machovský nacentroval pod sebe a Horký parádní střelou nechal vyniknout brankáře Pelikána. Hra na brejky nám seděla. Po čtvrt hodině hry přenechal míč Sládkovi v offsidu stojící Šafář a domácí kapitán byl opět v souboji s brankářem úspěšný! V 18. minutě se do největší šance dostali trápící se hosté, centr zprava našel vysokého Novotného, ten si míč šikovně zpracoval, nicméně zakončení nebylo přesné. Ve 20. minutě odcentroval Škaroupka a všudybyl Sládek utěšeným volejem dokonal hattrick. I v dalším průběhu jsme byli aktivnější, ale často jsme končili v offsidovém postavení, nebo pokaženou finální přihrávkou jsme ztratili výhodu nadějného přečíslení. Před přestávkou po pěkné akci zakončoval domácí Hlouch vysoko nad bránu, hosté kontrovali střelou z dálky, rovněž nad.

  Hned po změně stran jsme Maloměřice zatlačili k bráně a po sérii rohů jsme mohli skóre navýšit. Tvrdá střela gólových parametrů však skončila jen na pozadí útočníka Dobeše. Stejný hráč pak v 50. minutě zkoušel ranou z úhlu pozornost Pelikána, ten však střelu vyrazil na další roh. V této fázi jsme začali polevovat a MCV pomalu přebíralo iniciativu. V 59. minutě domácí brankář likviduje šanci vyražením na roh. Následně se prosazuje hlavou Novotný a na brankové čáře vykopává jeden z našich obránců. Kolem 65. minuty hosté zahrávají v rychlém sledu tři rohové kopy, žádná šance naštěstí nevznikla. V 71. minutě čerstvý Nafa nádherně vysílá Sládka do dalšího úniku a na světelné tabuli rázem svítí 4:0. V 77. minutě po centru Valy zakončuje z malého vápna Šafář, střela je však nebezpečná spíše pro zaparkovaná auta za budovou:-) Stejný hráč v 80. minutě postupuje zcela sám, střela však skončila těsně vedle tyče. V 83. minutě centruje neúnavný Sládek a po jemné teči se konečně může radovat Šafář 5:0. V 78. minutě za nebývalého potlesku vystřídal domácí středopolař Horký. V závěru jsme přešli k profesorskému fotbalu a hosté to bohužel potrestali. Po průniku byl v pokutovém území faulován jeden z hostí a Přerovský penaltu s přehledem proměnil.

Resumé: zasloužené body s nekompletním soupeřem

 

 

SK Chrlice : SK Řečkovice 3 : 1 (2 : 1)  WD

 sestava hostí: Vlasák- Nafa, Holý (52´Kraus), Jelínek, Hlouch- Rousek (76´Kugler), Škaroupka, Horký, Sládek- Dobeš (82´Pospíšil), Šafář

 

    Po dlouhém období sucha přišel pořádný příděl deště... Hřiště však až na středový kruh bylo výborné, jenže v momentě zahájení zápasu se znova vydatně rozpršelo a vydrželo to až do závěrečného hvizdu. Domácí do zápasu vlétli ve velkém stylu a přišpendlili nás ve velkém vápně. Do čtvrté minuty zahrávali tři nebezpečné rohy, všechny jsme s vypětím sil ubránili. V 7. minutě přišel pro aktivní Chrlice doslova šok, zahrávali jsme rohový kop a na signál si naskočil Dobeš a přesnou hlavičkou nás poslal do vedení. Chrlice však nepolevovaly, v 10. minutě už zahrávaly sedmý roh, obrana v čele s vysokým Vlasákem v bráně však skvěle odolávala. Zlom přišel ve 13. minutě, Volf na středu hřiště podržel Škaroupku, nicméně rozhodčí Beneš nechal hru pokračovat a domácí Novák (dle mě nejlepší hráč zápasu) brejk bravůrně zakončil 1:1. Stejný hráč měl o tři minuty později "na hlavě" další gólovku, míč však zamířil vedle levé tyče Vlasákovy brány. Soupeř byl přesnější, důraznější a přímočařejší, my spoléhali hlavně na standartní situace. Náš druhý roh ve 23. minutě málem skončil brankou, pokus z hlavy Šafáře zamířil jen lehce nad břevno. Ve 25. minutě utekl domácí obraně Dobeš, přízemní přihrávkou hledal zcela volného Šafáře, jenže stoper Husák skluzem zahrál na roh. I ten mohl být gólový, to by však musel někdo zasáhnout přízemní centr, který prolétl celým malým vápnem. V době, kdy se hra opticky vyrovnala uhodili domácí. Slalom Nováka skončil odpískáním faulu metr za "velkým čtvercem" a domácí Stehlík nechytatelnou střelou rozjásal deštníkové obecenstvo. Těsně před poločasem ještě domácí opět zahájili úspěšné obléhání naší svatyně. Následoval roh za rohem a ve 44. minutě se po ruce Horkého dožadovali domácí neúspěšně pokutového kopu.

     Do druhé půle jsme šli s myšlenkou aktivnější hry a snahy o vyrovnání. K tomu jsme měli blízko ve 49. minutě, kdy brankář Sova zlikvidoval přímý kop Sládka. V 51. minutě se bohužel zranil stoper Holý a my při absencích obránců museli experimentovat. V 52. minutě po domácí standartní situaci zazvonilo břevno a pří následné "trmě-vrmě" chtěli Chrlice pokutový kop. Po hodině hry začaly pracovat více a více emoce. Po strkanici ve velkém vápně domácích byl sražen Škaroupka a domácí Stehlík v nepřerušené hře dostal žlutou kartu. Za této situace se dle pravidel kopané má kopat penalta, nicméně sudí Beneš byl jiného názoru... V 69. minutě prodloužil dlouhý nákop Šafář a Sládek se dostal do 100% tutovky. Jeho střela však o centimetry minula opuštěnou chrlickou bránu! Za této situace se domácí spokojili s kouskováním hry a rychlými brejky. Jeden z nich v 83. minutě byl blízko cíle. V samém závěru jsme se snažili o souvislý tlak, žádná gólová šance však nepřicházela. To domácí potrestali otevřenou hru Řečkovic a 86. minutě definitivně rozhodli bojovné a dle mě velmi kvalitní utkání. V samém závěru měl Kamil Šafář přece jen dvě solidní šance, výsledek se ale neměnil. V úplném závěru ještě vzbudil emoce souboj Lacko-Jelínek v pokutovém území hostí, rozhodčí však ani tentokráte penaltu neodpískal.

    Resumé: zasloužené vítězství velmi kvalitního týmu Chrlic, věřím však, že jsme zde zanechali rovněž dobrou reputaci a za týden všechny body zůstanou v Řečkovicích.

 

 

SK Řečkovice : ČAFC Brno 2011 4 : 2 (0 : 1)

Sestava domácích: Králik- Nafa, Holý, Jelínek, Cigánek (62´Kraus)- Hlouch (76´Rousek), Škaroupka, Horký, Sládek- Dobeš (71´Pištěk), Šafář (87´Štrubl)

 

     Ve vloženém kole dojel do Řečkovic jeden z hlavních adeptů na postup, mladý tým ČAFC Brno 2011. K dispozici již měl i kanonýra Šimečka, a tak se daly čekat rychlé brejky a stav nejvyšší pohotovosti. Domácí tým musel řešit problémy se zraněními, neboť k dlouhodobým marodům Valovi, Šebestovi a Balážovi přibyl i tahoun mužstva Machovský. Prostor tak dostalo hned trio nadějných dorostenců Cigánek, Kraus a premiérově i střelec čtyřech branek proti Milešovicím Patrik Štrubl.

   Úvod patřil našemu soupeři, hned v páté minutě bleskovým přenesením hry na naši levou stranu došlo k přečíslení a střelec hostí Hofírek to měl snadné 0:1. Ještě dobrou čtvrthodinu tahala Čafka za delší konec a mohla i navýšit vedení. Řečkovice svazoval až přílišný respekt, tým se bál kombinovat a raději nakopával dlouhé míče a svatyni ohrozil až z prvního rohu ve 12. minutě. Na zadní tyči zcela osamocený Nafa však branku netrefil. Od 20. minuty jsme viditelně přidali a postupem času stále více hráli na soupeřově obranné polovině. Převaha však byla neplodná a žádná větší šance se už do poločasu neurodila.

    V poločase jsme nabádali k větší aktivitě a především jsme Filipa Sládka přesunuli na pravý kraj zálohy, což nejspíše bylo rozhodující. Druhá půle začala zostra. Rychlonohý Šimeček utekl naší obraně a naservíroval pod sebe „tutovku“ pro svého spoluhráče, ten však naštěstí netrefil míč ideálně. V 54. minutě se historie opakovala, nicméně tentokráte byli hosté v zakončení přesnější 0:2! Za tohoto stavu jsem upřímně nevěřil v „zázrak“ a obrat, ale pak to přišlo… V 57. minutě po zajímavé standartní situaci musel na roh vyrážet hostující brankář. Po hodině hry utekl po pravé straně Šafář, ve vápně byl faulován a následný pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Sládek. V 62. minutě se po rychlém brejku dostali do tutovky opět hosté, Králík však Šimečka vychytal. Fotbal to nyní byl z obou stran „nahoru-dolů“. O minutu později jen těsně přestřelil domácí Dobeš, načež hned z protiútoku opět aktivní Šimeček nevyzrál na fantastického Králíka. Hned v další minutě se nádherně hlavou po standartní situaci prosadil neúnavný bojovník Škaroupka a bylo 2:2. V 71. minutě po dalším centru zleva zakončoval efektně z voleje Filda Sládek. O šest minut později stejný hráč napřáhl z dálky a jeho „pumelici“ jen tak tak vytáhl brankář na roh. Stejný hráč však v 81. minutě po krásném slalomu napřáhl opět z 25 metrů a míč skončil v „šibenici“ 3:2! Domácí kapitán byl k neudržení a v 84. minutě byl blízko hattricku, jeho střela-přihrávka však cíl nenašla. V tuto chvíli se osvědčil Jara Rousek, který několikrát technickými finesami pobavil publikum a především udržel míč i čas. V 87. minutě po dalším závaru v hostující „šestnátce“ byl faulován stoper Holý a rozhodčí po druhé ukázal na penaltový puntík. Filip Sládek tentokráte se štěstím prostřelil brankáře a výsledku dal konečnou podobu!

Resumé: +kolektivní pojetí, bojovnost, zakončení, morální odolnost

                 -slabší první půlka

 

 

SK Řečkovice : SK Líšeň "C" 2 : 1 (2 : 0) (WH)

sestava domácích: Vlasák- Hlouch, Holý, Jelínek, Nafa (68´Benakcha)- Machovský (55´Pištěk), Škaroupka, Horký, Sládek- Baláž (29´ Dobeš), Šafář

 

      Začátek prvního domácího zápasu nebyl vůbec špatný, rychlé jedno dotekové kombinace znamenaly územní převahu a navíc se kombinační hra musela stovce příchozích diváků určitě líbit. Domácím fandům se v základní sestavě představila staronová stoperská akvizice Holý a dnes svým důrazem patřil k těm nejlepším. Hosté nikam nespěchali, drželi míč v obraně a poté se snažili dlouhými nákopy překonat domácí obranu. Většina pokusů však končila buď offsidem, nebo na řečkovických kopačkách. První šance přišla až ve 21. minutě, domácí útočník Baláž tvrdou střelou přestřelil líšeňskou branku. O tři minuty později odcentroval aktivní Machovský a Škaroupka na zadní tyči hlavičkoval jen těsně nad. Poté se do samostatného úniku dostával i hostující hráč, na poslední chvíli jej dlouhým skluzem zastavil Nafa. Po necelé půlhodině hry musel odstoupit zraněný Baláž, ale Dobeš jej svým důrazem dokázal zastoupit. Ve 38. minutě se domácím podařila hezká akce, po ose Horký, Machovský doputoval přízemní centr až k dvojici Škaroupka, Široký a druhý jmenovaný nešťastnou tečí poslal Řečkovice do vedení. O čtyři minuty později bylo 2:0, Šafář skvěle zpracoval dlouhý nákop, oklamal stopera a podél brankáře s přehledem skóroval. Těsně před přestávkou se rýsoval třetí gól. Machovský opět utekl po pravé straně, skvěle odcentroval, nicméně Sládek svůj pokus poslal jen do rukavic brankáře.

    První velmi kvalitní půle za námi, druhá s očekáváními před námi. I úvod druhého dějství bylo z naší strany aktivní. Ve 49. minutě se po špatném odkopu brankáře dostával do tutovky opět Šafář, brankář však stačil na poslední chvíli „požár uhasit“. V 55. minutě se na hřišti objevil i ostrostřelec Pištěk a čekalo se, že udrží míč a výsledek si v klidu pohlídáme…. Jenže i hosté prostřídali a začínali přebírat otěže zápasu. V 64. minutě se Líšeň dostala do 100% šance, skvělý exligový Vlasák však dokázal střelecký pokus vytěsnit na roh. Bohužel nastavené tempo nás hodně vyčerpalo, navíc jsme začali jen nakopávat dlouhé balóny, a i proto začal hrát soupeř. V 70. minutě ještě pokus líšeňských skončil nad bránou, o šest minut později se k odraženému míči dostal Pokorný a parádní střelou snížil. V tu chvíli jsme si vybavili Medlánky a vyrovnávací branku v samém závěru. Hosté skutečně vrhli všechny síly do útoku, naštěstí si vymohli jen dva rohové kopy, které jsme odvrátili. To Pištěkova střela a brejk Šafáře mohly znamenat definitivní rozuzlení dramatického zápasu. Tři body jsou doma, za aktivní první půli nejspíše zasloužené!

 Resumé: + první půlka dle našeho gusta- kombinační přímočará hra, zakončení, adaptace na nové posty, bojovnost

- slabší fyzická kondice, neomluvená absence dvou dorostenců na zápas!!!, zranění Baláže, zdravotní problémy Machovského a Nafy

 

 

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice 2 : 2 (1 : 2)

sestava hostí: Králik- Nafa (78´Benakcha), Šebesta, Horký, Cigánek- Machovský, Sládek, Hlouch, Šafář- Dobeš, Baláž (72´Hruška)

 

  Takřka měsíční letní příprava okořeněná třemi přípravnými zápasy měla ukázat, jak na tom naše mužstvo je. Do týmu se po několikaleté odmlce vrátily bývalé opory Šebesta a Machovský a nevedly si vůbec špatně. Do úvodního kola jsme postrádali dvojici klíčových hráčů Martin Jelínek a Marek Škaroupka (dovolená v Chorvatsku), středopolaře Jaroslava Rouska (dovolená Španělsko) a Martina Valu (problémy s kolenem). Tím pádem se muselo se sestavou trochu experimentovat a prostor do základní sestavy dostal dokonce i nadějný sedmnáctiletý Lukáš Cigánek, jenž rozhodně nezklamal. V případě zranění brankáře byla k dispozici i nová řečkovická akvizice a zároveň bývalý brankář Zbrojovky Brno Radim Vlasák.

   V tropickém vedru na malé medlánecké umělé trávě se jednalo o fyzicky i psychicky náročný zápas plný soubojů. Mužstvo jsme se snažili pořádně nažhavit a soupeře překvapit aktivním úvodem. To se také podařilo... Hned ve druhé minutě centr zleva skončil pravděpodobně na ruce domácího Morase, ale píšťalka sudího Beneše zůstala němá. Ve čtvrté minutě ze stejné strany přišla ukázková rychlá kombinace a následný přízemní střílený centr zakončil s přehledem Baláž 0:1. Hráli jsme aktivně, důrazně a byli rozhodně lepší. Po čtvrt hodině zakroutil Filip Sládek přímý kop, ani Šebesta ani domácí stoper míč netrefili a balón překvapivě skončil u levé tyče domácí brány 0:2. V 25.minutě po dlouhém autu zakončoval hlavou Šafář, brankář Šeda však vytáhl zázračný zákrok a držel medlánecké akcie nad vodou. Ve 31.minutě po dalším brejku si domácí málem dali "vlastňák". Ve 37.minutě pak pasivní domácí překvapivě uhodili. Dlouhý aut vypadl brankáři Králíkovi z rukavic a důrazný Golis skluzem snížil. Do přestávky mohlo být veseleji, ve 41.minutě se krásně ve vápně uvolnil Šafář a následný volej s obtížemi zneškodnil gólman.

    Famózní první poločas určitě potěšil a navnadil poměrně početné řečkovické fandy, kteří na derby dorazili s očekáváním jaký fotbal bude razit nové trenérské duo. Úvod druhé půle byl ale v režii domácího družstva, to se stále více tlačilo před řečkovickou branku a těžilo především z dlouhých autů "Šutra". Ve vápně však kraloval hlavičkář Mira Šebesta a co nestihl uhasit, vyřešil brankář Králík. Ten se vytáhl již v 51.minutě a především v 60.minutě, kdy vychytal osamoceného kanonýra Rolína. Dostávali jsme se do křeče, dlouhé balóny končily u Medláneckých a červení domácí utahovali šrouby. V 70.minutě měl na hlavě vyrovnání Rolín, Králík však zázračně vyrazil na roh. Po prostřídání se obraz hry nezměnil a až na výjimky útočili domácí. V 82.minutě z ojedinělé akce zakončoval Sládek, síť se rozvlnila, někteří již slavili vítězný gól, nicméně střela skončila jen na boční síti. V 87.minutě se Rolín uvolnil na levé straně, prošel do středu hřiště, přihrál doprava a následný centr našel zcela volného kapitána domácích, který podruhé rozjásal domácí fanoušky. V hektickém závěru se už nic nestalo a zápas "dvou odlišných poločasů" skončil asi spravedlivou remízou.

Resumé: především za první poločas obrovská pochvala za bojovný aktivní fotbal, ve druhé půli již docházely síly, nicméně poctivý "odmakaný" výkon nás potěšil! Jsme na začátku cesty, uvidíme jak se naše filosofie v týmu ujme, jsme však přesvědčeni, že jsme se vydali správným směrem! Jen tak dál!

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.