Muži A

Fotbalová sezóna 2019/2020 - městský přebor mužů Brno-město

 

SK Řečkovice muži "A" : FK SK Bosonohy 8 : 0 (3 : 0)   tabulka po podzimu

sestava: Pokorný- Zríni, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Hlouch, Březovský (77´Hruška), Sládek (65´Kryštof), Chráscina- Kahoun (68´Kugler)

 

   V posledním kole k nám dojela notně poslepovaná a oslabená rezerva Bosonoh. Právě pod dojmem odevzdanosti soupeře, jsme od úvodních minut vsadili na profesorský fotbal. Chyběl pohyb, přesnost i důraz... Šance započaly ve 4. minutě, nejdříve zakončoval nad bránu Coufal, o minutu později tvrdě pálil i Forrest. Tentýž hráč zakončoval nad bránu i v deváté minutě. Ve 13. minutě se v první velké příležitosti objevil Kahoun, ale na tečovanou střelu nedosáhl. Po čtvrthodině hry se podél brankové čáry protáhl Šafář, jeho následný centr si nešťastně srazil do sítě kapitán hostí Havlík. V 17. minutě jsme zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale brankář Konečný byl připraven. V 19. minutě se do sóla dostal Kahoun, ale Konečný zasáhl skvěle nohou. Hosté bránili a spoléhali na útočníka Čecha, který pálil z jakékoliv pozice. Ve 20. minutě jsme chybovali v rozehrávce a hosté mohli vyrovnat! Ve 22.  minutě konečně přišla hezká kombinace. Chráscina našel uličkou Sládka, ten odcentroval a Coufal hlavou zakončil přesně 2:0. Ve 25. minutě se předčasně z branky po akci Sládka radoval Kahoun, postranní sudí viděl a odmával offside. Ve 26. minutě se opět v tutovce ocitá Kahoun, ale Konečný skvěle zlikvidoval. Poradil si i s rohem Březovského, který se nebezpečně točil do brány. Ve 29. minutě dnešní smolař Kahoun uniká obraně, ale zakončení míjelo branku hostí. Stejný hráč ve 32. minutě opět nechává vyniknout brankáře Bosonoh. Ve 34. minutě jsme rozehráli pohlednou kombinaci, ale Hlouch vystřelil mimo tři tyče. Ve 35. minutě se do velkého sóla pustil Chráscina, v závěru udělal kličku i brankáři a pohodlně zakončil 3:0. O dvě minuty později stejný hráč umístěnou střelou donutil Konečného k dalšímu výbornému zákroku. V samém závěru se ještě v šancích vyskytli Chráscina, Šafář, Kahoun a Sládek, ale branku již nikdo z nich nevstřelil.

   Hned úvodní minuta druhé půle přinesla zakončení Chrásciny. Ve 49. minutě skvěle zlikvidoval Kahounův pokus Konečný. V 50. minutě pěkná souhra Březovského s Hlouchem znamenala navýšení na 4:0. V 54. minutě se do šance řítil Šafář, ale pod tlakem zakončoval "bodlem" nepřesně. V 56. minutě se do šance dostal i Coufal, ale přestřelil. V 59. minutě v obrovské šanci nepochodil Chráscina. V 66. minutě hlavičkoval nad bránu Coufal, o minutu později nad bránu zakončoval Chráscina. V 73. minutě sólo Šafáře zastavuje nohou "fantóm" Konečný. V 75. minutě střídající Kryštof naráží na Coufala- tvrdá střela pod břevno znamená vedení 5:0. V 76. minutě se protáhl podél "lajny" Kugler, Pokorný však skvěle zachytil. V 78. minutě sám na brankáře postupuje Chráscina, tradiční lob však brankář čeká a pohodlně chytá do rukavic. V 81. minutě prošel přes čtyři hráče Chráscina a ostrou střelu/přihrávku doráží do brány střídající Patrik Kugler! O dvě minuty později našel Chráscina Coufala a bylo 7:0! V 85. a 86. minutě ještě Konečný vychytá Šafáře s Coufalem.  V 87. minutě Filip Kryštof narazí Coufalovi a ten se štěstím levačkou zakončí přesně k tyči!

   Dnes relativně snadný zápas s notně oslabeným soupeřem, přesto jsme se dlouho trápili s koncovkou a výborným brankářem Konečným. Ocenil bych klidný a férový průběh zápasu.

 

 

TJ START Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 5 : 5 (3 : 4)   tabulka   z webu soupeře

 sestava: Pokorný- Nafa, Huňáček, Čihák, Kugler (75´Kahoun)- Šafář, Hlouch, Březovský, Chráscina, Sládek- Coufal

 

   Do důležitého utkání na Startu jsme vstupovali s několika nedoléčenými hráči (Pokorný, Nafa, Hlouch, Sládek), Kryštofa jsme nechali béčku, aby na MCV poskládali alespoň"11-tku". Na lavičce tak zůstali Kahoun, Fessl a kdyby bylo nejhůře tak i já. Miro Zríni laborující s nataženým svalem se sice také převlékl, ale nastoupil by jen v případě zranění někoho z pole...

   Domácí pojali zápas prestižně. V sestavě se stejně jako v přípravném utkání s námi objevil "snajpr" Ryšavý, obranu vyztužil kapitán áčka Matyska a do útoku nastoupil tradiční kanonýr (jinak brankář áčka) Šurkala!!! I díky těmto skutečnostem jsme vsadili na stejnou taktiku i rozestavení jako na Lokomotivě. V úvodu domácí drželi míč a kombinovali, jenže hned ve čtvrté minutě po rychlém brejku zakončoval tvrdě do tyče Chráscina a Březovský odražený míč napálil z první a tyč tentokráte odrazila míč za bezmocného Douška! V 7. minutě domácí odcentrovali, přetažený míč z voleje z ostrého úhlu nakopl přesně pod břevno áčkař Ryšavý. V 10. minutě se po dalším rychlém protiútoku řítil do šance Šafář, ale ve skluzu jen fauloval brankáře. Ve 12. minutě jsme po rohu nechali hlavičkoval Těšíka, jeho pokus však zamířil vedle. Ve 14. minutě vyšel další smrtící brejk. Šafář odcentroval z pravé strany a Coufal "rybičkou" zakončoval přesně! V 18. minutě opět Šafář vybídl k sólu Hloucha a Forrest přesnou střelou k tyči navýšil vedení! Ve 21. minutě postupoval sám na Douška Coufal, Doušel však tentokráte Start podržel. O minutu později rozjel další protiútok Chráscina, přesným pasem našel Sládka, ten pak Forresta, který levačkou zvýšil na 1:4! I já tradiční pesimista jsem byl přesvědčený, že je po zápase! Opak byl pravdou. Po půlhodině hry našel ještě Březovský Coufala, ale Doušek byl u míče o chvíli dříve... Následně jsme parádně sehráli přímý kop, ale zakončujícího Chráscinu skvěle vychytal Doušek! Ve 33. minutě se začal rodit obrat. Kugler zahrál riskantní zpětnou přihrávku na Huňáčka, ten však podklouzl a Ryšavý nasadil k šedesátimetrovému sprintu, který zakončil parádičkou a bylo 2:4. O dvě minuty později jsme profesorsky rozehrávali ve středu pole, domácí se míče zmocnili a poslali do sóla Ryšavého. Pokorný ještě nájezd odrazil, ale Ryšavý stihl míč vrátit zpět do pole a Těšík z druhé vlny propálil hradbu těl 3:4! Naše hra pak zákonitě znervózněla a šla minimálně o dvě úrovně níže. V samém závěru ještě protáhl Douška Březovský, ale skóre se nezměnilo.

   V půlce jsme se snažili vrátit klukům sebevědomí a klid, motivovali jsme k aktivní brejkové hře, nabádali k opatrnosti při standartních situacích... Hned při příchodu na hřiště mě však čekal šok, případné oživení zálohy rychlonohým Fesslem vzalo za své, David (na podzim již potřetí!!!) signalizoval zranění a šel se převléci, takže do hry zůstal jen útočník Kahoun:-((( Navíc u Pepy Březovského jsme měli po tvrdém zásahu míčem podezření na otřes mozku, problémy s třísly trápily i Nafu...

  Hned v úvodu domácí kopali přímý kop po vymyšleném faulu, ten stejně jako následný roh jsme odvrátili. Ve 49. minutě jsme se do šance dostávali i my, Doušek však stihl vyrazit na roh. V 54. minutě stále aktivnější domácí zahrávali roh, na ten si naskočil nikým nehlídaný Šurkala a bylo 4:4! V 60. minutě povedeně zakončoval Ryšavý, Pokorný ale rovněž vytáhl skvělý zákrok. O minutu později jsme konečně předvedli rychlý útok, Šafář však místo tradičního lobu vsadil na důrazné zakončení, které však domácí brankář vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal osamocený Čihák a přesný pokus k tyči znamenal další změnu skóre! V 67. minutě protáhl Douška z přímého kopu Březovský, ale Tomáš opět stihl vyrazit. V 68. minutě jsme opět po rohu neuhlídali vytáhlého Šurkalu a bylo 5:5! Po odchodu Ryšavého stahujeme Kuglera a hrajeme více na riziko. Tlačíme soupeře, kterého skvěle diriguje podsaditý Matyska. V 77. minutě parádně zakončuje Chráscina, ale Doušek konečky prstů vyráží na další roh. Dále tlačíme soupeře k vlastní "šestnátce", ale zakončujeme jen po standartních situacích. Ty však dnes výborný Doušek všechny vyřeší... Domácí v závěru spoléhají na brejky a situace 1:1, 2:2, které při troše štěstí nás mohly stát i ten dnešní jednoznačně ztrátový bod!

   Dnešní zápas do třicáté minuty splňoval parametry 1. A třídy, strojová spolupráce, rychlé protiútoky a přesné zakončení- prostě paráda... Dvě individuální chyby + katastrofální bránění rohů nás však vrátily zpátky na zem "městského pralesu". Dalším důležitým námětem na probrání je i chování jednotlivců během zápasu- to však musíme rozebrat na tréninku či sobotní "závěrečně"!

   Startu blahopřeji k bodu a oceňuji opět hladké a tradičně vzájemně nekonfliktní utkání. Zároveň doufám, že rozdílové borce Ryšavého a Matysku nasadí i v sobotu v Líšni, případně na jaře x Obřanům (osobně jsem onen "zářez" viděl) aj.

 

 

Lokomotiva Horní Heršpice : SK Řečkovice muži "A" 1 : 6 (1 : 2)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Kugler, Čihák (76. Nafa), Huňáček, Král- Kryštof, Hlouch, Březovský, Chráscina (87. Hruška), Sládek- Coufal (71. Kahoun)

 

   Po porážce s Obřany a týdnu plném nemocí jsme zajížděli na hřiště dalšího horkého adepta na postup Lokomotivy Brno. Sestava se nerodila vůbec lehce, k dlouhodobým marodům přibyli i oba krajní obránci Zríni s Nafou, chyběl rovněž vykartovaný Šafář a také Fessl. Otazníky dále visely i nad startem Hloucha, Coufala, Pokorného a Chrásciny, všichni jmenování nakonec do zápasu museli nastoupit. Problémy se složením obrany znamenaly, že jsme na beky museli nasadit dokonce mě (trenéra) a Patrika Kuglera. Vzhledem k obrovské ofenzivní síle soupeře to byl riskantní tah, ale nakonec se myslím si vyplatil:-)

   Od čtvrtka jsme se na Lokomotivu důkladně připravovali. Karel Anderle přišel se zajímavou taktikou 4-5-1 s vysunutým "Krakenem" Coufalem a zahuštěným středem hřiště. Od počátku zápasu bylo důležité důkladně plnit naordinovanou taktiku a nepouštět soupeře do ofenzivy. Taktika klapala parádně, kromě dvou dlouhým míčů za naši obranu si domácí lámaly zuby na pevné defenzívě Řečkovic. Navíc z našich brejků přicházely velké šance. Již v páté minutě nejprve skvěle zachránil Zelinka, ale na následný povedený pokus Březovského již nedosáhl 0:1. Přicházely další smrtící brejky, Coufal a následně Sládek v obrovských šancích nechaly vyniknout brankáře Zelinku, další přečíslení skončily odpískanými offsidy. Domácí kombinovali po půlku, ale následně vypadali bezradně a do šancí se vůbec nedostávali. Jedinou příležitostí byl přímý kop z 20 metrů, který však Král dokázal vyhlavičkovat na roh. Po půlhodině hry dnes velmi aktivní Sládek utekl po levé straně, odcentroval a Chráscina z malého vápna zakončoval z voleje přesně 0:2! Domácí znervózněli, ale za pět minut dokázali odpovědět. Dlouhý míč přes střed hřiště jsme bohužel neodehráli, soupeř vyhrál osobní souboj a Sedlák byl u hlavičky dříve než brankář Pokorný 1:2. Ve zbytku první půle si obě obrany již s výpady poradily a šlo se do kabin.

    Druhá půle začala parádně. Chráscina prošel přes půl hřiště, protáhl se po lajně až do velkého vápna a přízemním pasem vybízel k zakončení. Domácí stoper si následně nešťastně srazil míč do sítě 1:3! Bojujeme, vyhráváme velké množství soubojů a jsme nadále nebezpečnější. Domácí v 56. minutě nasazují i svoji největší zbraň Hykše, ale pozorná, obětavě hrající obrana hostí působí kompaktně. V 61. minutě po rychlé akci se k zakončení dostává Chráscina a je opět neomylný 1:4. Do hry se dostává i Kahoun, který vystřídal dnes velmi dobře hrajícího rychlíka Coufala. Domácí přebírají iniciativu, ale k šancím se dostávají pouze dvakrát po chybách stopera Huňáčka. Naše hra již nemá přílišnou mezihru a fotbalovost, ale taktické prvky fungovaly a domácí se nedokázali prosadit. V 76. minutě se při odkopu bolestivě zranil stoper Čihák, přeskupujeme obranu a do hry se dostává nemocný Nafa. Chvíli poté vyhráváme další hlavičkový souboj, lehká teč na půli hřiště posouvá do sóla Chráscinu, který tradičně lobem překonává Zelinku. V 88. minutě se pak zaslouženě gólu dočká i kapitán Sládek, přesná střela k tyči znamenala definitivní zápasovou tečku a debakl soupeře.

    Dnes v kombinované sestavě velmi nečekané a nesmírně cenné vítězství. 99% výsledku znamenala především do puntíku splněná taktika a poctivý "odmakaný" výkon. Škoda jen, že podobný náboj jsme nepředvedli o týden dříve doma, mohlo by to vypadat ještě optimističtěji. Všem dnes díky za odbojovaný zápas - Martin Král 

 

SK Řečkovice muži "A" : SK Obřany 1 : 2 (0 : 1)   tabulka

 sestava: Pokorný- Zríni, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Sládek (79. Kryštof), Březovský, Fessl (51. Hlouch)- Kahoun (46. Kugler), Chráscina

 

   V důležitém utkání o čelo tabulky jsme na dobře připraveném pažitu přivítali loni druhé Obřany. Minulý zápas jsem osobně soupeře viděl v akci, proto také v předzápasové řeči zazněly důležité informace. Do karet nám mohl hrát fakt, že obřanský Sabela díky zranění do zápasu nezasáhl. Jenže i my jsme měli co řešit. Angína vyřadila ze hry dalšího stabilního obránce Nafu, náročný sobotní běžecký závod posunul dle hráčova přání klíčového muže "Forresta" jen na lavičku. Především druhá skutečnost asi rozhodla utkání...

   Začali jsme rozvážnou rozehrou, ale už ve druhé minutě jsme do velké šance pustili Krejčího, kterého vychytal Pokorný. Upozorňoval jsem na standartky a vysoké borce hostí, nicméně hned první roh skončil pohromou. Na přesný míč naskočil Dítě, hlavičkou zasáhl hlavu našeho hráče a Pokorný už nezareagoval 0:1! V 6. minutě se mezi třemi šikovně proháčkoval Sládek, ale jeho bomba mířila nad branku. Hosté působili kompaktně, hráli rychlý, jedno-dotekový fotbal a díky nasazení a důrazu vyhrávali většinu soubojů. Střed hřiště bez Hloucha byl snadno průchozí a Obřany dominovaly. V 10. minutě po rychlé kombinaci zachraňuje pozorný Pokorný a hosté kopou další roh. Ve 20. minutě se opět aktivní soupeř vykombinuje až k zakončení, které na roh vyráží opět Pokorný. Ve 23. minutě pozorně bráněný Chráscina poprvé oklamal obránce, ale jeho přízemní pokus v pohodě kryje soupeřův brankář. Ve 29. minutě poprvé chybuje soupeřova obrana a Kahoun postupuje sám na Tomasewského, tradiční 100% zakončovatel tentokráte těsně míjí pravou tyč Obřan! Ve 30. minutě Obřany dvakrát zakončují po rychlých brejcích. Nehrajeme svoji hru, míče často zbytečně ztrácíme po nepřesných přihrávkách, chybí pohyb, nápad, jiskra... Ve 39. minutě po dlouhém nákopu hostí dochází ve velkém vápně k tvrdé srážce hostujícího útočníka s naším brankářem, Obřany požadují penaltu, hlavní sudí zákrok posuzuje jako útočný faul na brankáře. 

    V poločase přeskupujeme řady, nabádáme ke klidu a požadujeme větší aktivitu.

   První šanci ale mají Obřany, výborně hrající Krejčí však zakončuje nad bránu. Následuje rychlá akce po levé straně, s míčem postupuje Chráscina a nachází přesně Coufala, který prostřeluje brankáře 1:1! V 50. minutě zahazují hosté velkou příležitost, hlavička z malého vápna naši svatyni minula. Jenže o dvě minuty později hosté unikli po své pravé straně a přesný centr zblízka hlavou uklidil do naší brány Krejčí! V 57. minutě po další standartní situaci, hosté zakončují vysoko nad. Obřany kontrolují hru a postupně natahují čas. V 67. minutě se k zakončení nad bránu dostali opět hosté. Ti následně včetně trenéra začínají se zdržováním, hra se kouskuje, přibývají fauly, což Obřany určitě netrápí. V 77. minutě hosté chytrým lobem přestřelují naši bránu. Teprve v závěru konečně přidáváme. V 87. minutě se šikovně na vápně uvolnil Šafář, jeho levačku zastavila až spojnice brány, následný obraz skončil pod brankářem! V 89. minutě zahrával šikovně signál Březovský, Chráscina ve 100% šanci nastřelil Tomasewského!!! Po následném rohu hlavičkoval Čihák jen do dobře postaveného brankáře. Dlouhé nastavení si již fyzicky velmi dobře připravení hosté uhájili a odvezli si po zásluze všechny tři body!!! Po ukončení zápasu pak došlo ještě k menší strkanici, kterou bohužel hlavní sudí karetně ocenil...

 

ČAFC Brno 2011 : SK Řečkovice muži "A" 1 : 9 (1 : 3)

 sestava hostí: Pokorný- Nafa, Huňáček, Čihák, Coufal- Šafář, Hlouch (89´Král), Březovský, Fessl- Chráscina (70´Kugler), Kahoun (46´Sládek)

 

   Na dnešní zápas nás trápilo především složení obrany. Stoper Holý bude skrze zlomeninu lícní kosti chybět celý podzim, díky zranění nebyli k dispozici ani Škaroupka se Šebestem. Navíc Miro Zríni odjel na dovolenou, a tak jsme proti židenickým mladíkům museli improvizovat a odsoudit útočníka Coufala do role krajního beka.

   Na malém a hrbolatém hřišti se od začátku rozehrál atraktivní ofenzivní duel. Hned v páté minutě z voleje zpoza vápna vypálil veterán Semrád, Pokorný zaslepen ostrým slunečním světlem míč nezkrotil a ten po jeho odrazu skončil v levé šibenici... V 7. minutě si skvěle zpracoval míč Fessl, protáhl se po levé straně, nacentroval a Chráscina zakončil neomylně 1:1. Branka nás nakopla a byli jsme aktivnější. Domácí hrozili ze standartek, ve 14. minutě přetažený přímý kop domácí vrátili hlavou až do branky, Hlouch však zastoupil brankáře Pokorného. O minutu později měla "Čafka" další šanci, ale míč na zadní tyči domácí forward přestřelil! To červené hráče domácích mohlo mrzet, neboť o minutu později vyrobil obrovskou hrubku domácí brankář, který zbrkle rozehrál přímo na nohu Chrásciny a ten to měl do prázdné brány snadné! Ve 24. minutě jsme domácí velmi riskantní způsob hry potrestali podruhé. Dnes opět vynikající Hlouch vypíchl špatnou přihrávku a postupoval sám na brankáře, následovala klička a penaltový faul brankáře. Chráscina pak spolehlivě dokonal hattrick. Po půl hodině hry upláchl po naší pravé straně opět Chráscina, pohrál si s obránci, ale branku přestřelil. Ve 35. minutě zahrál Březovský nečekaný signál a Chráscina postupoval z boku sám na branku, lobovaný míč však skončil rovněž nad. Ve 37. minutě se po rohu hlavou připomněli i domácí, Pokorný však neměl těžkou práci. Ve 40. minutě jsme po autovém vhazování neobsadili jednoho z domácích, pokus z hranice vápna však těsně minul naši svatyni. Ve 41. minutě pak domácí pohrdli možností snížit, sólový nájezd Tomáš zlikvidoval, následný pokus zdálky dokázal také zkrotit. O dvě minuty později napřáhl z 25-ti metrů Březovský, brankář míč stačil vyrazit, Kahounova dorážka skončila na boční síti. V poslední minutě nacházel Fessl dlouhým pasem Chráscinu, domácí brankář riskantním výběhem stihl uhasit.

    V půli jsem nabádal k maximální koncentraci, upozorňoval jsem na fakt, že ČAFC v druhých půlích přeběhá soupeře a je střelecky produktivní...

  Vstup do druhého dějství jsme měli parádní, hned z úvodní rozehrávky putoval míč z nohy na nohu a následný přesný centr překvapil ve velké šanci střídajícího Sládka. O minutu později protáhl dělovkou domácího brankáře opět Chráscina. Ve 48. minutě postupoval sám na branku Sládek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. V 50. minutě vypadl našemu brankáři míč z rukavic, ale dorážka naštěstí skončila nad brankou. Hrajeme kompaktně, běháme, dáváme balón rychle od nohy a využíváme velmi otevřené hry soupeře. V 54. minutě se skvěle uvolnil aktivní Sládek, přízemní přihrávku přetavil ve svoji čtvrtou branku všudybyl Chráscina. V 57. minutě jsme rozehráli krásnou kombinaci, Březovský pak potvrdil fotbalové myšlení a našel průnikovou přihrávkou Šafáře, ten se pak z prostoru penalty nemýlil 1:5! V 61. minutě korunuje výbornou čtvrthodinu důrazný Fessl, který střelou na přední tyč prostřelil brankáře. V 63. minutě pak domácí brankář opět riskantně odkopává, nastřeluje Chráscinu a v následném sprinterském souboji je náš útočník opět úspěšnější 1:7! V 70. minutě se skvěle uvolnil Sládek, ale jen těsně minul. O tři minuty později se stejný hráč prohnal mezi čtveřicí domácích a byl blízko vstřelení branky. V 75. minutě se k lobu dostal rychlý Jordan, branku však netrefil. Z následného brejku po ose Šafář, Coufal, Sládek jsme byli hodně blízko brance. V 77. minutě nezlomil střelecké prokletí v další tutovce ocitnuvší se Sládek. V další minutě pak sám na brankáře postupoval Fessl, ale domácí brankář skvěle zachránil. V 79. minutě se k pokusu zdálky odhodlal domácí Jordan, tečovanou střelu skvěle na roh vyrazil Pokorný. Z následného rohu domácí borci trefili hlavou břevno! V 83. minutě našel Šafář skvěle Fessla a drobný štírek navýšil na 1:8. Domácí měli smůlu, ač hráli stále velmi ofenzivně a dostali se i do šancí, branku již nevsítili. V 84. minutě pak po jednou brejku trefili tyčku! To naši borci byli produktivní, v poslední minutě pak střeleckou smůlu konečně protrhl Filip Sládek 1:9!

   Opět mohu jen chválit, tým šlape jak hodinky, má natrénováno, hraje kolektivně, obětavě a branky zatím padají! Nyní nás ale čeká těžký dvojzápas s Obřany a na Lokomotivě. Věřím, že budeme zdraví, vyhnou se nám další zranění, budeme nastupovat v nejsilnější možné sestavě a o další body zahrajeme stejně jako doposavad!!!

 

 

SK Řečkovice : SK Chrlice 9 : 0 (3 : 0)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa, Holý (42´Zríni), Čihák, Huňáček- Šafář (57´Fessl), Hlouch, Březovský, Sládek- Coufal (59´Kahoun), Chráscina (83´Kugler)

 

   Poslední letní neděle přivála do Řečkovic nově poskládané ambiciózní Chrlice. Domácí do zápasu na vyschlém hrbolatém trávníku vstupovali až na zraněného Škaroupku poprvé kompletní, hosté s novým realizačním týmem působili sebejistě, osobně jsem byl připravený na těžké a vyrovnané utkání a tým jsem nabádal k preciznímu soustředěnému výkonu.

   Úvod vyšel parádně. Hned ve druhé minutě dostal nabídku Chráscina, tvrdě vypálil zpoza vápna, Knop stačil jen vyrazit a Šafář pohodlně zakončil 1:0!  V další minutě jsme podcenili soupeřovu kombinaci a Pokorný musel reflexivně vytáhnout svoji "lapačku". Hosté se nadechli k náporu a v 5. minutě se dostali k dalšímu zakončení. V 7. minutě pak Chrlice zahodili po nedorozumění Holého s Pokorným 1000% šanci, zakončení do prázdné branky skončilo naštěstí slabou střelou vedle!!! Ve 12. minutě z nenápadného centru z lajny, zazvonilo naše břevno! Ve 14. minutě našel dlouhý pas Chrásciny Sládka, jenž povedeným volejem jen těsně přestřelil. V následujících minutách jsme konečně převzali iniciativu. Ve 22. minutě se ke krásné individuální akci odhodlal Chráscina, jeho průnik však hosté ukončili faulem. Následný přímý kop nadvakrát skvěle odvrátil brankář Knop. Ve 25. minutě propadl po souboji útočníka se stoperem Holým míč až k útočníku Chrlic, sólový nájezd skvěle zneškodnil brankář Pokorný! Ve 28. minutě skončil rychlý brejk střelou Šafáře, Knop však neměl těžkou práci. Ve 32. minutě si Šafář elegantně obhazoval soupeře, nicméně domnělá ruka soupeře zůstala nezapískána. Ve 40. minutě po dlouhém výkopu inkasoval úder do obličeje stoper Holý a po krátké odmlce musel vystřídat (následně odvezen do nemocnice s podezřením na zlomenou lícní kost-přejeme rychlý návrat na zelený pažit!). Ve 43. minutě našel nadýchaným míčem Březovský Coufala a krásný lob znamenal vedení 2:0. O minutu později jsme hned v zárodku zachytili možné přečíslení, Chráscina postupoval sám na bránu a na poslední chvíli posunul na Šafáře, který do prázdné brány zakončil opět neomylně. 

   Začátek druhého dějství odstartoval také fantasticky. Chráscina se skvěle uvolnil a vybídl Coufala ke druhému gólu! Ve 48. minutě výborně vybojoval míč Hlouch, následný pas našel opět rozběhlého Coufala, který se kličkou zbavil brankáře a dosáhl hattricku. V 53. minutě se dočkal i "snajpr" Chráscina, když povedenou střelou z 20 metrů zamířil přesně k tyči. Vysoké vedení nás pak vedlo k brzkému prostřídání- Šafáře nahradil Fessl a ostrostřelce Coufala kanonýr Kahoun. V 58. minutě zakončoval na hranici offsidu po Coufalově nabídce elegantním lobem opět Chráscina.  V 65. minutě se Chráscina proměnil do role nahrávače, střídající Fessl pak zkušeně přeloboval vyběhnutého Knopa-8:0! V 70. minutě na sebe upozornili i hosté, skákavý pokus z vápna zlikvidoval spolehlivý Pokorný. V 73. minutě jsme se dostali do přečíslení, Fesslův pokus byl zablokován, Hlouchův pokus skončil nad bránou. V následné minutě se po lajně "proháčkoval" Kahoun a po jeho přihrávce si hosté málem vstřelili vlastní branku. V 77. minutě z vápna technicky napřáhl Dereshev, Pokorný však skvěle vyrazil na roh! O minutu později se skvěle uvolnil bojovník Hlouch a z dálky parádně zakončil na 9:0. V závěru zápasu byl blízko k dvoucifernému vedení střídající Kugler, ale v nadějné pozici neuspěl!

    Dnes skvělý výsledek, ale soupeř do 43. minuty kousal, měl několik "tutovek" a nehrál vůbec špatně. Naštěstí jsme byli disciplinovanější, hosté měli jazykovou bariéru a v druhé půli odpadli po fyzické stránce...Jsme však stále na začátku mise, proto žádná přehnaná euforie! Příště nás čeká Čafka, které se momentálně vůbec nedaří, dle mě však mají velký potenciál!

 

 

FC Slovan Brno "B" : SK Řečkovice muži "A" 0 : 7 (0 : 1)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Nafa (79´Zríni), Holý, Čihák, Kugler- Coufal, Huňáček, Březovský, Fessl (56´Sládek)- Kahoun, Chráscina (75´Cigánek)

 

   Slunečné nedělní dopoledne na stadiónu v Juliánově vidělo pikantní souboj citelně posílené rezervy Slovanu Brno s týmem Řečkovic (mimo ze základu: Šafář, Hlouch, Škaroupka), ve kterém kromě trenéra Andrleho nastoupilo od začátku hned trio "Slovanistů"- Březovský, Coufal a Čihák. Dalo se tedy předpokládat, že půjde o kvalitní a oboustranně vyhecovaný souboj. 

   Hned po pár sekundách musel Patrik Kugler řešit vypíchnutím na poslední chvíli brejk domácích, z nouze odkopnutý míč zachytil do rukavic brankář Pokorný a rozhodčí s menší prodlevou odpískal nepřímý kop zhruba z penalty! První pokus odrazila zeď, dorážka pak pořádně zatřásla břevnem! Ve 4. minutě dlouhý nákop chytil skluz a brankářský veterán Pavlík místo míče zachytil jen rozběhlého Fessla- po delší odmlce, správně odpískaná penalta. Kanonýr Chráscina nezamířil zle, ale zkušený Pavlík nadvakrát míč bravůrně lapil! V 7. minutě se k zakončení dostal další extra střelec Plšek, ale Pokorný jeho střelu dokázal vyrazit na roh. V 11. minutě po našem tlaku zakončují Kahoun s Březovským, obrana srazila také na roh. Z něj hodně namotivovaný Čihák hlavičkuje jen těsně nad! Ve 13. minutě po domácí standartce zakončuje do rukavic brankáře kapitán Nevole. Po čtvrthodině hry si Fessl s Chráscinou vymění několik narážeček, načež hostující "4" peláší z úhlu sám na bránu, rychlou akci však obličejem na roh odrazí výborný brankář Pavlík (domácí brankář si poranil oko a ve zbytku utkání pořádně viděl jen na jedno). Z rohu se prosadil druhý stoper Holý, ale jeho hlavičkový pokus jen těsně míjel spojnici tyčí! Hraje se rychlé a důrazné utkání, ve kterém domácí spoléhají především na dlouhé nákopy a standartní situace, naše hra není špatná, ale je cítit nervozita a tlak dát konečně první branku. Ve 26. minutě se k zakončení dostává Chráscina, brankář vyrazil, dorážku Coufala rovněž! Fesslův lob pak končí na břevně! Začínáme být aktivnější, ale obrana domácích v čele s bezchybným brankářem odolávala. Ve 35. minutě tvrdě vypálil Chráscina, brankář ještě dokázal vyboxovat, dorážka Coufala z "vápna" je však již nad jeho síly 0:1! V 37. minutě přímý kop Slovanu doplachtí na podsaditého hlavičkáře Plška, ten však přestřelí. Ve 41. minutě našel Nafa dlouhým pasem Chráscinu, jehož střela z úhlu opět poškádlý domácí břevno. Ve 44. minutě zbytečně fauluje Čihák Rolinka, míč si staví Havel a nádherně obstřeluje zeď. Naštěstí pozorný Pokorný stihne vytáhnout parádní zákrok a domácí kopou jen další roh.

   Hned ve 48. minutě se k dlouhému odkopu dostal Chráscina, ale možné sólo bohužel prováhal. O minutu později se k přečíslení dostali i modří domácí, obrana však stihla nebezpečný pokus zablokovat. V 52. minutě se v další domácí akci mohl prosadit Rolinek, ale Pokorný jeho přízemní pokus vyrazil na roh. V 54. minutě jsme oprášili starý rohový signál "Slatina" a hned vyšel. Načechraný centr Březovského lehce hlavou "lízl" Kahoun a bylo 0:2! O minutu později utekl po levé straně Chráscina, skvěle našel Huňáčka, ten však nechal opět vyniknout veterána Pavlíka v bráně! Od tohoto momentu domácí citelně přitvrdili v soubojích a začalo se pěkně jiskřit i "žlutit". V 61. minutě zahrával Březovský přímý kop, jeho tvrdý projektil z 35 metrů zaplaval nad obránci a spolu s ostrým sluncem oslepil brankáře 0:3! V 63. minutě se k zakončení dostal Kahoun, střela však neprošla. Zajímavý signál z rohu byl však účinnější- Coufal po dorážce 0:4! O 3 minuty později našel Březovský čerstvě uzdraveného Sládka a ten byl z "nájezdu" neomylný 0:5! V 71. minutě po akci Březovského míč doputoval k Chráscinovi, jeho přesný centr přetavil hlavou do odkryté brány v premiérový gól (konečně:-)) Čihák 0:6! Hned po rozehrávce zkusil z půlky hřiště překvapit našeho brankáře Plšek, přesný pokus však Tomáš stihl vyrazit na rohový kop. Po něm měli domácí tutovku, ale přízemní pokus nohou odrazil Nafa. V 78. minutě zakládá akci Sládek a Kahoun byl v zakončení opět přesný 0:7! V závěru ještě zdálky těsně nad bránu vypálil domácí Partl, největší možnost na čestný úspěch promarnil 3 minuty před koncem Nevole.

     Těžký zápas s houževnatým soupeřem vypadá jednoznačně, ale hodina hry byla naprosto vyrovnanou partií. Děkuji za obětavý, zodpovědný výkon a věřím, že proti Chrlicím budeme ještě v silnější sestavě a udržíme nynější vedoucí postavení!

 

 

SK Řečkovice muži "A" : SK Řícmanice 8 : 2 (4 : 2)   tabulka

sestava domácích: Jakubčík- Nafa, Holý, Huňáček, Škaroupka (46´Kugler)- Šafář (83´Čihák), Hlouch, Březovský, Fessl- Chráscina (80´Kryštof), Sládek (62´Kahoun)

 

   Po sobotním vydatném dešti se nabízela možnost využít UT, ale nakonec se rozhodlo pro trávu přírodní. V domácím dresu se po zranění objevil v základu Sládek s Fesslem, naopak příprava na maturitu nepustila do hry Coufala, nemoc přepadla Zríniho. Soupeř budil respekt, v sezónní pauze vydatně posílil, s přehledem vyhrál na hřišti velmi silné Lokomotivy a dal se očekávat lítý a vyrovnaný souboj.

   Hned v úvodní minutě vyrobil fatální kiks Fessl a rychlonohý Kubíček jej přesnou střelou k tyči využil! Jenže o minutu později již slavili i domácí, Chráscina vybídl k sólu Šafáře a ten zkušeně obstřelil vysokého brankáře hostí. Bláznivý úvod dál pokračoval. Hned ve třetí minutě našla Hlouchova přihrávka Chráscinu a ten parádním lobem strhl vedení na domácí stranu. V 8. minutě kombinace Chráscina-Sládek-Chráscina skončila také vstřelenou brankou! Ten, kdo zavítal na stadion na Novoměstské se zpožděním, určitě nevěřil výsledkové tabuli! Hosté po třetí brance záhy vystřídali a hra se vyrovnala...Ve 12. minutě postupoval po rychlém brejku Březovský, ale jeho přihrávka zůstala nepochopena... V 19. minutě snížili Řícmanice po ukázkové neshodě mezi Hlouchem a Huňáčkem, osamocený Polák využil přesnou přihrávku ke snadnému zakončení. Hosté ožili, ale šance si nevytvořili. Ve 24. minutě se do nájezdu dostal Fessl, první pokus nohou zneškodnil brankář Prokeš, dorážka stejného muže netrefila odkrytou branku. Ve 27. minutě nádherně odcentroval neúnavný Chráscina a Sládek netradičně hlavou jen těsně minul levou tyčku. Ve 33. minutě mohl zmatky v řícmanické obraně potrestat Chráscina, ale jeho pokus obětavě zastavil jeden z bránících hráčů. V 36. minutě se do tutovky dostal opět Chráscina, ale Prokeš fantasticky rukou vyrazil na roh. Bohužel roh se vůbec nepovedl a hosté po rychlém přečíslení zakončovali jen těsně vedle. Ve 40. minutě nacentroval Škaroupka, Sládek míč pustil a osamocený Chráscina si již věděl rady 4:2! Ve 42. minutě se opět Chráscina hnal do úniku, ale tentokráte nezvládl zakončit. O minutu později stejný hráč zaměstnal snad pětici hostí, ale nakonec vhodný moment k zakončení prováhal. I poslední šance skončila u Chrásciny.

   V půlce vystřídal zraněného Škaroupku Kugler a my nabádali k trpělivému a zodpovědnému výkonu. Hned úvodní nákop skončil riskantní malou domů hostí, po které prověřil exslovanistického a exsparťanského brankáře Prokeše Šafář. Stejný muž pak po pěkném pasu zasekl míč na levačku, jeho pokus však hosté odvrátili na roh. Po něm se míč odrazil k Fesslovi, který z 20-ti metrů protáhl pozorného Prokeše. Následný míč z rohu přistál přímo na hlavě Šafáře, ten však tentokráte nepotvrdil pověst excelentního hlavičkáře. Z následného protiútoku naložili hosté ze 100% tutovkou naštěstí stejně. Parádní fotbal pokračoval a my jsme v něm začali jednoznačně dominovat. V 56. minutě utekl po pravé straně Chráscina, přízemní přihrávka našla Fessla, který konečně protrhl střeleckou smůlu. V 60. minutě odcentroval Chráscina z levé strany a Březovský povedenou hlavičkou přidal šestou branku! V 66. minutě si po dlouhé době sáhl na balón Jakubčík, to když vyrazil nebezpečný přímý kop. V 74. minutě všudypřítomný Chráscina nahrál Šafářovi, jeho pokus však famózně zneškodnil Prokeš. V 77. minutě jsme zahráli zajímavý signál, hlavou zakončoval Kahoun, ale nakonec se pískal offside. V 78. minutě přišel další krásný fotbalový moment, Šafářův pas našel s chutí hrajícího Fessla, zpracování na prsa a "volej", který skončil nad bezmocným Prokešem 7:2! V 80. minutě se nejdříve jen zastřeloval kanonýr Kahoun, o dvě minuty později pak zkušený forward obral o míč hostující stopera a zkušeně zakončil 8:2! V 87. minutě pak Kahoun našel krásným pasem netradičního útočníka Čiháka, ten však zblízka neprotrhl střeleckou smůlu a nechal vyniknout opět Prokeše. 

   Dnes na Novoměstské parádní fotbalové představení. Kromě vysokého vítězství nad kvalitním fotbalovým soupeřem bych vyzdvihl bojovný, soustředěný a hlavně kolektivní výkon!!!

 

 

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 2 : 6 (1 : 2)   tabulka

sestava hostí: Pokorný- Nafa, Holý, Čihák (64´Kugler), Huňáček- Šafář, Škaroupka (87´Král), Březovský, Coufal- Chráscina, Kahoun (79´Hruška)

 

   Poslední prázdninová sobota kromě tropických teplot nabídla pikantní derby na půdě rezervy Medlánek. Domácí hrající paralelně s áčkem povolali celou řadu mladíků, které dirigovalo několik zkušených borců. Zápas se odehrával na travnatém hřišti, které ale bylo velmi tvrdé a nerovné. Hosté stále postrádali zraněného kapitána Sládka, dále chyběl Zríni, Hlouch a nakonec i Fessl do utkání nezasáhl.

   Začátek zápasu byl z naší strany aktivní, hned v úvodní minutě jsme zahrávali dva rohy, ale obrana Medlánek odolala. Pak hra zabředla do nepřesností, osobních soubojů, které zvláště na středu vyhrávali pohříchu domácí. Z letargie vyvedla početné obecenstvo 15. minuta, kdy se domácí záložník prohnal po naší pravé straně, nacentroval, nicméně útočník domácích zakončil vysoko nad bránu. O minutu později se proháčkoval do vápna Chráscina a jeho dělovku nohou zlikvidoval brankář Kvapil. V následné minutě se skvěle uvolnil Kahoun, ale i jeho střelu kryl pozorný Kvapil. Další minuty nabídly z naší strany fotbalovou bídu, kterou mohl několikrát potrestat aktivní Pýcha, všechny jeho dalekonosné pokusy však měly spíše ragbyové parametry. V 19. minutě poslal Březovský z "přímáku" parádní projektil, který jen těsně minul medláneckou bránu. Ve 20. minutě jsme konečně zužitkovali rohový kop, jehož zahrávání jsme ve čtvrtek věnovali velkou pozornost. Na Chráscinův centr naskočil stoper Holý a bylo 0:1. Jenže radost z vedení vydržela jen osm minut, ve kterých byli domácí rychlejší, důraznější i fotbalovější... Průnik z pravé medlánecké strany jsme ještě ubránili, ale skluz Holého se bohužel nešťastně odrazil k Pýchovi, který z prostoru penalty se štěstím prostřelil Pokorného. První fotbalová akce z naší strany přišla až ve 38. minutě, kdy si šikovně za obranu zaběhl Šafář a krásným centrem vybídl Škaroupku k hlavičkovému skórování. Parádní zákrok s pomocí břevna však předvedl domácí gólman. Ve 43. minutě obránce Nafa nejprve krásně zpracoval dlouhý pas, následně postupoval k rohu vápna a životní střelou na zadní tyč vrátil Řečkovicím vedení.

    Ani začátek druhé půle nebyl z naší strany přesvědčivý. V 51. minutě nejprve domácí útočník "vytrčil" nohu k obličeji Holého, hra však pokračovala dál, následně po souboji s naším brankářem zůstal ve vápně ležet domácí útočník. Hlavní nechal pokračovat dál, míč se odkopl a teprve na přímluvu postranního sudího se proti nám kopala penalta. Tu Vaňorek v pohodě proměnil. V 56. minutě se krásné přihrávce Chrásciny mohl radovat Kahoun, ale na brankové čáře domácí střelu odrazili. V dalším průběhu měli více ze hry v červeném hrající Medlánky. My jsme kazili vše do čeho jsme kopli, přibývala nervozita, karty i hádání se... V 64. minutě jsme měli excelentní možnost vést, nejprve Škaroupka postupoval sám na Kvapila, ten však nohou vyrazil, následná dorážka Chrásciny skončila v rukavicích domácího fantóma. O minutu později zachytil náš brankář míč mimo vápno, inkasoval ŽK a domácí dostali zajímavou standartní situaci-naštěstí nad. V další minutě lehce ztratil míč Coufal a domácí z 18 metrů zakončovali jen těsně nad! O tři minuty později parádní dělovka Pýchy protáhla bez rukavic chytajícího Pokorného. Jenže v 72.minutě se ukázalo, jak je důležité míti Kahouna... Byť mu stejně jako celému týmu hra příliš nešla, tak po krásné akci a centru Coufala zakončil spolehlivě! V 75. minutě mohlo být vyrovnáno, hlavička domácích jen těsně přelétla břevno. Domácí naposledy přidali a hnali se sympatickým výkonem za vyrovnáním. Definitivní rozuzlení zápasu nabídla 85. minuta, kdy levý obránce Medlánek školácky přišel o míč s Chráscinou, načež řečkovický kanonýr prostřelil Kvapila počtvrté! V 87. minutě po nádherné přihrávce (levačkou) od Šafáře se prosadil i Coufal. Definitivní podobu výsledku dal samostatný únik Chrásciny a elegantní lob pod břevno.

   Dnes povinné tři body, které se ale nerodily vůbec jednoduše. Domácí předvedli obětavý, sympatický a kolektivní výkon a výsledek je pro ně velmi krutý. Nám dnes hra vázla, ale kluci bojovali a i takovéto zápasy je důležité zvládat. Jen tak dál!!!

 

 

SK Řečkovice muži "A" : TJ TATRAN Starý Lískovec 8 : 2 (4 : 1)   tabulka

sestava domácích: Pokorný- Nafa, Holý (72´Kugler), Čihák, Škaroupka- Šafář, Hlouch, Březovský, Coufal- Kahoun, Chráscina (80´Hruška)

 

   Proti tradičnímu soupeři jsme vybíhali v prakticky totožné sestavě jako na konci zápasu s Líšní. Hned ve druhé minutě se v šanci ocitl Kahoun, ale mířil jen na brankáře. Ve 3. minutě rychlý Chráscina prověřil brankáře, následné zmatky v obraně soupeře potrestal chytrou střelou z úhlu Březovský 1:0! Ve 4. minutě chyboval Škaroupka a hosté rychlým protiútokem mohli vyrovnat, naštěstí zakončili nad bránu. V 7. minutě Chráscina utekl po levé straně, hledal zcela volného Hloucha, hostující stoper centr zablokoval na roh. Po něm se míč odrazil k Holému, který míč napálil, ale jen do břevna! O minutu později graduje náš tlak povedenou dělovkou Březovského, kterou však brankář dokázal vyrazit. V 11. minutě přišel šok, hostující Tesař v nouzi nakopává míč na naši polovinu, Holý míč nezachytí a Lagron z 25-ti metrů volejem srovnal! Brzy však navazujeme na kombinační hru. Jsme přesnější, rychlejší, běhavější. Ve 14. minutě posílá centr Šafář, Coufalova hlavička byla ale nepřesná. V 17. minutě z blízka nemíří přesně Hlouch o minutu později vychytal Chráscinu výborný brankář hostí. Ve 22. minutě nachází Březovský Kahouna, ten se kličkou zbavil obránce a podél brankáře zakončuje na 2:1! Ve 25. minutě po další pohledné kombinaci postupuje sám na brankáře Hlouch, míč však skončí v rukavicích gólmana. Ve stejné minutě ještě Šafář krásným volejem protahuje nejvytíženějšího muže hostí. Ve 29. minutě si Coufal s Chráscinou několikrát vymění míč, následná střela Chrásciny končí jen těsně vedle. Ve 34. minutě nachází domácí dirigent Březovský Chráscinu, ten postupuje zcela sám, dělá kličku brankáři a pohodlně do opuštěné brány navyšuje vedení. V 37. minutě v jednostranně se vyvíjejícím utkání zakončují nepřesně oba naši útočníci. Ve 38. minutě dostává naběhlý Nafa míč na vápno, sklepává na Kahouna a ten opět dle scénáře vyhýbá obránci a povedenou střelou o břevno zvyšuje na 4:1. Ve 42. minutě se ještě po dlouhém sprintu prezentoval povedenou střelou domácí Šafář.

    Druhá půle začala o poznání volněji. Jako první se osmělili hosté, kteří v 51. minutě po chybě Březovského ukázali, že ze dvou střel na bránu umí být 100%-4:2. Pak se opět rozjíždí domácí kolotoč s velkým množstvím šancí a střel: v 55. minutě Chráscina z úhlu vedle, v 57. minutě dopadl stejně Březovský a o minutu později i Kahoun a následně také Šafář. V 63. minutě ale zkušený Kahoun využívá další přesnou přihrávku Březovského a svým typickým způsobem zakončuje neomylně 5:2. V 67. minutě už má domácí kanonýr čtvrtý zářez, tentokráte zakončoval do prázdné branky po Chráscinově ideální nahrávce. Stejný hráč pak o pět minut později podobným způsobem oslovuje Coufala, který je rovněž úspěšný 7:2.  V 78. minutě po skoro "brazilském" způsobu, dvojice Březovský-Chráscina dokonale paralizuje hostující obranu a Chráscina chytrým lobem překonává nešťastného brankáře Lískovce. V závěru velmi pohledného a vydařeného zápasu již nikdo z aktérů se skóre nezahýbal, a tak slavíme konečně a po zásluze vítězství!

 

SK Řečkovice : SK Líšeň "C" 1 : 1 (0 : 0)

sestava domácích: Pokorný- Nafa (84´Kugler), Čihák, Holý, Kozel (65´Škaroupka)- Šafář, Fessl (59´Kahoun), Hlouch, Březovský- Coufal, Chráscina

 

   Ve vloženém čtvrtečním kole k nám zavítala velmi mladá a především silná rezerva Líšně (s 5-ti hráči kádru lídra krajského přeboru!!!). Ze základní jedenáctky nám chyběl trojlístek Zríni, Huňáček a také kapitán Sládek, který laboruje se zánětem v noze. Naopak velká premiéra čekala Jirku Kozla i novou akvizici ze Slovanu Brno Pepu Březovského.

   Nezačali jsme zle, hned ve druhé minutě vystihl lajdáckou rozehrávku soupeře Chráscina a "zprvní" poslal míč do boční sítě. V páté minutě jsme zahrávali roh, ale tím naše úvodní aktivita skončila. Hosté záhy ukázali, že to dnes bude hodně těžké. Výborný pohyb, kombinace, rychlost i důraz, tím vším nás jednoznačně převyšovali. V 8. minutě se poprvé vyznamenal brankář Pokorný, když zlikvidoval přízemní střelu k tyči. Následovaly dva rohy, po kterých Pokorný se štěstím i pomoci tyče odolal. V 10. minutě se Líšeň prohnala naší levou stranou a následný centr skončil naštěstí hlavičkou nad naši bránu. Hosté jednoznačně dominovali, unikali po krajích a navíc jsme kazili takřka vše do čeho jsme kopli. V 17. minutě ztratil míč trestuhodně Fessl, soupeř se dostal do sólového úniku, který však skončil střelou vedle tyče! Ve 20. minutě zlikvidoval Pokorný další tutovku Líšně! Ve 24. minutě brankář Pokorný neodhadl vyběhnutí, následoval kontakt, po kterém se hosté marně dožadovali penalty. O minutu později překvapivé rozehrání přímého kopu skončilo hlavičkou soupeřova útočníka, opět naštěstí nad bránu. Další minuta pak přinesla opět další skvělý zákrok domácího brankáře. Levý obránce Kozel měl dnes hodně ostrou premiéru, v 35. minutě právě zde našli hosté prostor pro další tutovku, kterou zmařil famózní Pokorný! Teprve závěr poločasu přinesl optické vyrovnání hry. Chráscinův "přímák" nadvakrát zkrotil brankář Rychetský. Ve 41. minutě nacvičený signál z rohu skončil u tutovky Coufala, který však bohužel míč nezpracoval.

   I přes mizerný průběh první půle proběhla přestávka v pozitivním duchu, což se odrazilo v dalším průběhu. Hned ve 47. minutě se do sólového úniku dostal Fessl, bohužel ale místo přihrávky na osamoceného Coufala volil hodně nepřesnou střelu. V 50. minutě vyslal technický Březovský rychlého Coufala, který z úhlu s přispěním tyče poslal domácí do vedení! O minutu později utekl Chráscina, skvěle našel Šafáře, který z malého vápna přestřelil! V 53. minutě dostali hosté dárek v podobě přímého kopu ze 17m! Naštěstí zeď odrazila míč na roh. O pár minut později hlasitě upozorňujeme sudího, že máme nachystané střídání, nicméně postarší hlavní sudí nereaguje a hosté se dostávají do přečíslení, ze kterého rezultuje smolná vlastní branka "kanonýra" Čiháka. Hosty to nakoplo, nás paralizovalo. V 59. minutě se Líšeň dostala do další tutovky, kterou nohou zlikvidoval Pokorný. Jako dar z nebes byl pak příchod Škaroupky, který ještě dopoledne byl v Irsku a dorazil na hřiště až po přestávce. Zbytek utkání se hrál atraktivní fotbal, ve kterém chtěly vyhrát oba týmy. V 72. minutě po ose Hlouch-Chráscina druhý jmenovaný pořádně protáhl Rychetského. O dvě minuty později zahrávali hosté další výhodný přímý kop, naštěstí vysoko nad bránu. V 77. minutě Chráscina našel Březovského a jeho pokus levačkou zachytil jeden ze stoperů až na brankové čáře! V 87. minutě dosáhl Kahoun po přihrávce Březovského branky, sudí však s menší prodlevou signalizoval offside. V 89. minutě se dostával do zakončení Chráscina, nicméně hosté z následného protiútoku spálili další tutovku. V 90. minutě technicky skvěle vybavený Březovský zahrával přímý kop asi z 25 metrů. Jeho pokus orazítkoval spojnici, následnou dorážku do prázdné branky "sebral" Coufal Chráscinovi a pokus zamířil nad opuštěnou svatyni!

    Dnes k nám přijel po všech stránkách velmi fotbalový tým, který bych přirovnal snad jen k Lokomotivě z minulé sezóny! Jediné, co mu naštěstí chybělo, bylo přesnější zakončení. Naši kluci ale druhou půlkou dokázali, že jsou na tom fyzicky i fotbalově velmi dobře. Bod beru, všem akterům bych chtěl poděkovat za dnešní výkon, speciální poděkování pak směřuje brankáři Pokornému, který si odbyl skvělou domácí premiéru!

 

 

SK Jundrov : SK Řečkovice 4 : 3 (2 : 2)

sestava hostí: Pokorný- Nafa (80´Hlouch), Čihák, Holý, Huňáček- Šafář, Coufal, Fessl, Sládek- Cigánek (67´Hruška), Chráscina

 

   Úvodní kolo nás nasměrovalo do Jundrova, který přes léto výrazně zkvalitnil kádr (fůze s MCV + příchod dvojice hráčů ze Svratky) i realizační tým. Urostlé, nažhavené a především početné domácí mužstvo ostře kontrastovalo s pomalu se scházejícími hosty, které vedle marodů a "dovolenkářů" postrádalo i Hloucha, stále přestupově nevyřízeného Březovského a také obránce Nafu, který dorazil se zpožděním, díky němuž se nakonec muselo začít o osm minut později! Výsledkem byla slátaná jedenáctka s dorostencem Cigánkem v základu a s jediných náhradníkem Hruškou... no na nějaké ambice dost málo....

   V 6. minutě poprvé zahrozili domácí, nerozcvičený Nafa ztratil míč na levé straně, naštěstí střela hostujícího záložníka zamířila mimo bránu. O minutu později zahrozil brejkem na hranici offsidu Chráscina a zkušeně na bližší tyč prostřelil mladíka Šplouchala 0:1. Hrál se tvrdý, rychlý, ale především pohledný zápas "nahoru - dolů". Domácí často zkoušeli využívat exligového středopolaře Živného (o něhož se více než dobře staral dnes záložník Coufal), naše hra spočívala spíše v dlouhých míčích za obranu. V 11. minutě nenápadný pokus z vápna skončil na našem břevně, o čtyři minuty později se skvěle ve vápně uvolnil Sládek, jeho pokus nohou zneškodnil domácí brankář. V 16. minutě skvěle zasáhla naše nová brankářská posila Pokorný, domácí průnik "hasil" úspěšným pádem pod nohy soupeře. V 17. minutě se skvěle uvolnil Chráscina, jeho nabídku pod sebe, pozorní domácí odvrátili na roh. Následný roh přistál na hlavě nehlídaného Huňáčka, který trestuhodně minul! V 19. minutě pohledná kombinace končila průnikovou přihrávkou na Šafáře, nicméně byl mávám hodně sporný offside... Ve 22. minutě udeřili domácí z nenápadné akce. Lehká ztráta na naší levé straně vyústila v polovysoký centr, na jehož konci byla teč vysokého "Majlonťáka" Novotného 1:1. Domácí začali tlačit a ve 28. minutě byl Živný blízko ke vstřelení branky. Ještě více se přitvrdilo a domácí se usadili na naší půlce. V 36. minutě se teatrálním pádem ve vápně hlasitě o penaltu dožadoval domácí kapitán a dnes zároveň největší řečník Živný. V 41. minutě jsme podnikli ojedinělý výpad na jehož konci byla parádní branka Coufala! Bohužel vedení nám vydrželo jen krátce, dvě špatně řešené situace uprostřed hřiště vyústily v levnou vyrovnávací branku, to Novotný využil rozestoupení našich hráčů a špatné postavení brankáře k technické střele "plackou". V 45. minutě se aktivní Chráscina dostal do vápna, šikovný lob však lapil domácí brankář.

   Po změně stran domácí dvakrát uhodili z rohů, na které jsme obzvláště upozorňovali! V 51. minutě rozehrála dvojice hráčů roh nakrátko, odrazila jediného bránícího Šafáře a následná střela dalšího maloměřického matadora Stokláska i s přispěním teče skončila přesně u tyčky. O dvě minuty později pak dvoumetrový dlouhán Novotný hlavičkoval zcela nehlídaný z malého vápna rovněž přesně!!! Domácí zkušeně zalezli a trpělivě čekali na chyby hostí, ti kombinovali odzadu, ale dlouhé míče domácí vesměs uhlídali, případně jsme skončili v offsidovém postavení... Teprve střídající Hruška hned po svém příchodu pelášil na domácí branku, ale jeho uspěchaný pokus míjel opuštěnou domácí svatyni. V 70. minutě skvělým lobem orazítkoval břevno Šafář, následná dorážka Sládka byla bohužel opět offsidová. V 72. minutě narážečková spolupráce Fessl-Chráscina skončila milimetrovým pasem na kanonýra Chráscinu, který často vybíhajícího Šplouchala zkušeně přehodil 4:3. Tlačíme, ale bohužel zakončení nemá gólové parametry. Kamilova střela skončila vedle, Chráscinovu bombu z voleje likviduje brankář. To už je na hřišti i "Forrest", který právě skončil doktorskou šichtu... Hrajeme na tři obránce, ale četné nepřesnosti nás okrádají o čas, když k tomu přidáte i dvě taktická střídání domácích, nevypadá to dobře... Poslední možnost vyrovnat přichází v 89. minutě, špatný odhad domácího obránce na balón dává Sládkovi dobrou možnost zakončit, ale jeho pokus bohužel zamířil nad bránu!

    Dnes atraktivní, bojovné, ale i fotbalové a gólové utkání, které se muselo hlasitě povzbuzujícím fanouškům domácích líbit. Jundrovští budou určitě čeřit vody v horní půlce tabulky, to stejný navzdory porážce očekávám i od nás. Budujeme silné mužstvo, je ale potřeba mít 100% morálku, obětovat se pro tým a hrát pokud možno v nejsilnější sestavě! Jen tak můžeme v nabitém přeboru uvažovat o mety nejvyšší.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.