Muži A

SK Řečkovice muži "A" : FC Slovan Brno "B" 3 : 0 (1 : 0)   tabulka

sestava domácích: Král- Nafa, Škaroupka (7´De Menezes Soares), Smejkal, Hruška (80´Kugler)- Hamrák, Kala, Hlouch, Sládek- Slouka, Baláž (79´Zelenka)

Po dvou zápasech s takřka plnou sestavou (na ČAFC se ale bohužel nehrálo), zavládl v řečkovickém áčku tradiční stav nouze... Z různých důvodů chyběli: Huňáček, Zríni, Šafář, Kryštof, Cigánek a Balcar. Bohužel nedorazil bez jakékoliv omluvy ani brankář Pokorný, a tak jsem musel do brány já trenér, navíc se zraněným kolenem, takže žádné výkopy, odkopy, rozehrávka!!! Nebývalá věc, kterou za svoji bohatou hráčskou i trenérskou kariéru nepamatuji, a která mi vzala poslední zbylou motivaci pokračovat.

Větrné odpoledne, navíc na tvrdém povrchu UT, hezkému fotbalu rozhodně nepřálo. Hosté první půli hráli s vydatnou podporou větru a zpočátku byli více na míči. Hned v 7. minutě řečkovický zmar dostal další ránu- po souboji s donedávným spoluhráčem Coufalem, byl se zraněným kolenem za pomoci spoluhráčů odveden stoper Škaroupka! Fotbal se hrál oboustranně nevalný, bez náznaku šancí. Hosté po čtvrthodině hry poprvé reklamovali faul v "šestnátce", ale sudí Tůmová penaltu nepískla. Zhruba o deset minut později podobný souboj na hraně našeho vápna posoudila naštěstí jen jako přímý kop, který zeď dokázala odvrátit. Dva nadějné přímé kopy pak hostující stoper pojal spíše ragbyově:-) Ve 28. minutě se na druhé straně do vápna probíjel "Rafa", pokopl si míč a v souboji s obráncem upadl- penalta! Tu Sládek spolehlivě proměnil 1:0. Nadále se hrálo bojovně, spíše ve středu pole a šance ani na jedné straně nepřibývaly. Důležitým momentem byla 38. minuta, kdy se do sólového úniku dostával opět "Rafa". Stoper Nevole ve snaze odkopnou vysoký míč zasáhl nohou obličej portugalského útočníka a následovala červená karta.

Po změně stran vítr trochu polevil a v přesilovce hrající domácí začali více držet míč a kombinovat. Hosté spoléhali na rychlonohého Coufala, kterého však dvojice stoperů nepustila do pověstného úprku, naštěstí ani ke střele. V 65. minutě se na kraji hřiště dostal míč k Balážovi, ten prošel až do vápna a střelou k bližší tyči překvapil brankáře Matochu. Hosté nesložily zbraně a o pár minut později křižnou střelu konečky prstů vytlačil "brankář" Král na roh. O pár minut mohlo být sníženo, tvrdou střelu Král vyrazil jen před sebe a obránce Kala ve snaze odkopnout na roh napálil míč ze tří metrů do brány:-) Král však reflexivně odrazil do pole. V dalších minutách jsme byli konečně aktivnější a přicházely i nějaké kombinace, centry a náznaky šancí. Hlouchův pokus skončil nad bránou, nicméně další pokus stejného hráče již znamenal pohodlné vedení 3:0. Hosté následně přišli o zraněného borce a mohli být rádi, že střídající Zelenka po pár vteřinách na hřišti orazítkoval hlavičkou jen břevno. Zápas se pak dohrával v poklidu.

Dnes hlavním pozitivem byly tři body, líbila se mi i bojovnost a obranná činnost, která hlavně v prvním poločasem eliminovala soupeřovy střelce. Mínusem bylo množství chybějících, pravděpodobně dlouhodobé zranění Škaroupky, velké množství nevynucených chyb i celkový herní dojem z utkání... Na tento zápas rozhodně nezapomenu a doufám, že už byl pro mě hráčsky posledním!!!

SK Řečkovice : TJ Tatran Starý Lískovec 2 : 0 (1 : 0)

sestava domácích: Pokorný- Nafa (77´Kugler), Huňáček, Smejkal, Zríni- Šafář (73´Kryštof), Kala, Hlouch, Sládek (89´Hamrák)- Slouka (85´Balcar), Baláž (67´De Menezes Soares Rafael)

V důležitém dohrávaném utkání jsme naplno bodovali. Hned ve druhé minutě musel s pomocí břevna vytěsňovat dalekonosný pokus domácí brankář Pokorný. Hosté spoléhali na nakopávané míče a kreativitu technicky výborného Bílka, domácí pak dlouho hledali recept na lískoveckou obranu dirigovanou zkušeným Tesařem. Od 23. minuty jsme převzali iniciativu a dostávali se do šancí. Hlouchův pokus z brankové čáry odvrátil jeden z obránců, Sládek zblízka vysoko přestřelil, i další tutovku odvracel jeden z obránců ... Ujala se až rychlá akce z 39. minuty, kdy po menším závaru přesně zakončoval Baláž. V závěru jsme ještě dvakrát chybovali v rozehrávce, soupeř však Pokorného nezaměstnal.

Úvod druhého dějství patřil hostím, kteří hned dvakrát nechali vyniknout Pokorného. Teprve od 60. minuty jsme opět převzali iniciativu, zrychlili jsme a zjednodušili hru a připravili si velké množství vyložených šancí. Bohužel i ty nejvyloženější jsme dokázali spálit (Slouka, Šafář, Kala,...), a tak stav zůstával "na vážkách". Nakonec se ujal až tečovaný Smejkalův pokus z přímého kopu ze závěru zápasu. Vydřená, leč velmi důležitá výhra především pro psychickou pohodu. Hned zítra další zápas s ČAFC, snad navážeme na lepšící se herní projev a ještě více vylidníme marodku:-)

SK Řečkovice muži "A" : FC SK Bosonohy "B" 3 : 0 kont.

SK Řečkovice : TJ START Brno "B" 0 : 4 (0 : 2)

sestava domácích: Karásek- Kala, Huňáček, Smejkal, Zríni (46´Kugler)- Kryštof (46´Dobeš), Hlouch, Sládek, Cigánek (76´Balcar)- Šafář, Fryc

Zasloužená výhra velmi fotbalových hostů! V první půli ještě Karásek chytil penaltu a zneškodnil několik "tutovek" Startu. Ve druhé půli jsme byli podstatně aktivnější a připravili si i několik šancí, nicméně zakončení nebylo kvalitní. Jeden gól nám za stavu 0:2 nebyl uznán pro offside. Kombinačně výborní hosté ve druhé půli ze tří šancí dvakrát skórovali a odvezli si vysokou výhru. Do příštího kola přibyli další zranění, otázkou je, kolik nás na hřiště vedoucí Líšně vůbec pojede ...

FC Medlánky "B" : SK Řečkovice muži "A" 0 : 1 (0 : 0)   tabulka

sestava hostí: Karásek- Kala, Huňáček, Smejkal, Zríni- Kryštof (82´Balcar), Škaroupka, Sládek, Cigánek (78´Kugler)- Hruška (46´Dobeš), Fryc

Po "morové ráně" bez tréninků a s mnoha absencemi (Pokorný, Oravík, Nafa, De Menezes Soares, Hlouch, Šafář, Baláž a Slouka) jsme šli do derby proti letos velmi kvalitní a posílené rezervě Medlánek.

Očekával jsem aktivitu a tlak domácích a kluky nabádal k nasazení a poctivé kolektivní hře. Již ve 3. minutě domácí přetáhli svůj první rohový kop na režiséra hry Šimoníčka, jeho technický "volej" skončil nad naší brankou. 6. minutě se do zakončení dostal rychlonohý Hruška, Kvapil jeho střelu vyrazil, Frycova dorážka byla zablokována. Domácí Medlánky měli územní převahu s mnoha rohy, které, stejně jako četné centry, však bezchybně pochytal spolehlivý navrátilec Karásek. V 19. minutě rychlá akce domácích končí tvrdou střelou rychlíka Huryty vysoko nad naši bránu. Bohužel opět začínáme zbytečně držet míč a kličkovat, což důrazní domácí trestají rychlými brejky. Ve 23. minutě se Medlánky ocitly ve velké šanci, akce byla zastavena díky offsidu. Ve 29. minutě ostrý centr zprava, tečuje domácí obránce a početné obecenstvo jen zahučí... Domácí dobře kombinují u většiny akcí je tvořivý Šimoníček, naštěstí obrana a především pozorný Karásek odolávají. Po střelách na obou stranách přichází 38. minuta, ve které domácí po pěkné kombinaci způsobí řečkovické defenzívě velké problémy.

Ve 49. minutě se po levé straně protáhl domácí záložník a tvrdou střelou protáhl Karáska. Hraje se v rychlém tempu, důrazně, více než stovka fandů se určitě nenudí. Z nebe se snášejí první kapky a začínáme se osmělovat konečně i my. V 58. minutě dostává aktivní Fryc míč do sóla, nicméně hlavní rozhodčí "upísknutím" končí možný brejk. Na mokrém terénu přibývá soubojů a přicházejí i fauly a emoce. V 64. minutě domácí s ostrým centrem nepochodí, v 66. minutě se do míče opřel Viskot, jeho střelu ještě někdo tečoval, nicméně Karásek zákrokem zápasu vytěsňuje na roh! O 3. minuty později podnikneme rychlý brejk i my, Sládek nachází volného Kryštofa, ten však nezpracuje ideálně, jde do kličky a střílí...Pokus je tečován obranou a vysoký lob končí na spojnici! I nadále jsou "červení" aktivnější, ale stereotypní rohy končí v rukavicích Karáska. Muž zápasu poprvé chybuje až v 75. minutě, kdy mu mokrý míč proskočí rukavicemi, obrana v čele s výborným Huňáčkem však odkopne do bezpečí. V 87. minutě neunavný Šimoníček tvrdě pálil k tyči, Karásek opět vytlačil na roh. "Nedáš, dostaneš"... z odvráceného rohu se do úniku dostal Dobeš, poslal míč za obranu, domácí brankář Kvapil váhal s výběhem, k míči se dostal náhradník Balcar a mazácky nad brankářem poslal míč do opuštěné branky! Celý zápas bych byl rád za bod, nakonec však odvážíme ve velmi improvizované sestavě a po koronavirových opatření nesmírně cenné tři body!

Své svěřence mohu pochválit za maximální nasazení a bojovnost, velký dík patří především Radkovi Karáskovi, který po mnoha letech bez fotbalu ukázal, že chytat rozhodně nezapomněl a především narychlo týmu bez obou brankářů pomohl!

SK Chrlice : SK Řečkovice 3 : 0 (3 : 0) z webu domácích

sestava hostí: Oravík- Kala, Smejkal, Huňáček, De Menezes Soares- Škaroupka (46´Janošek), Šafář (85´Hruška), Hlouch, Sládek (69´Kryštof)- Baláž (45´Slouka), Fryc

Do Chrlic jsme odjížděli na řečkovické poměry v takřka kompletním složení, pro nemoc chyběl jen brankář Pokorný + zraněný obránce Nafa a další bek Zríni. Proti posíleným Chrlicím jsem nabádal k důrazu a maximální koncentraci, ale bohužel marně...

Zápas nezačal špatně, hned v úvodní minutě sklepával Baláž na Kalu a po tečované střele jsme zahrávali roh. Na ten naskočil Škaroupka, ale zamířil nad bránu. Ve 3. minutě přišel šok. Ač jsem upozorňoval na kvality útočníka Svobody, tak jsme ho nechali bez atakování projít od autové čáry až k penaltě a šikovný forward akci zakončil přízemní střelou k tyči! V 8. minutě stejný hráč prošel po levé straně až k brankové čáře, následný centr odvrátil Rafa na roh. Ač jsme drželi častěji míč na kopačkách, žádné nebezpečí Chrlicím nehrozilo, ba naopak. Trpěliví domácí čekali na naše chyby a následné brejky byly smrtící! V 9. minutě po nedůslednosti ve středu hřiště hosté hned "z první" nakopli míč na rychlíka Deresheva. Ten přesprintoval oba stopery a ač Huňáček míč na chvíli vybojoval, přesto domácí hráč bodlem prostřelil nešťastného "Tydlu". Následuje desetiminutovka, ve které jsme nastěhovaní na půlce Chrlic, ale vše řešíme střelami z dálky, které jsou nepřesné! Ve 21. minutě zahráváme nacvičený signál, po kterém před Huňáčkem zívá prázdná brána, nicméně míč zasahuje bokem těla a Knop chytá!!! Ve 23. minutě brankář Oravík nepřesně vyhazuje, míče se chopí domácí, průnik do vápna hasí zcela zbytečně za cenu penalty Sládek. Domácí kapitán s přehledem navyšuje vedení a lavička si šušká, že je po zápase... Ve 32. minutě domácí přímo z rohu orazítkovali břevno, o sedm minut později po dlouhém autu Baláže hlavičkoval Škaroupka nad bránu.

V poločasu proběhla dvě střídání a přeskupení řad. Snažíme se být aktivní, ale pomalá bez nápadu vedená hra nedělala koncentrovaným domácím problémy. Ti spoléhali na rychlé brejky a v 53. minutě po zákroku Huňáčka měli kopat další penaltu. V 55. minutě jsme konečně překvapili soupeře. Dlouhý pas Fryce našel Šafáře, ten se zbavil obránce a tvrdě vystřelil, leč do dalšího bránícího hráče. V 63. minutě se domácí prezentovali dalším nebezpečným protiútokem, který skončil povedenou střelou a výborným zákrokem "Tydly". V 63. minutě tvrdou bombou odpověděl Fryc, Knop však dokázal vyrazit. O minutu později byl na hranici vápna faulován pronikající Slouka, ani tentokrát však rozhodčí Mayer nepískal. Hra se začala zpomalovat, kouskovat, diskuze s rozhodčím hrála do karet bránícím domácím. V 71. minutě po přímém kopu domácích odvracel pozorný Oravík. V 76. minutě Kalův centr vrátil před bránu Huňáček a následně jsme se radovali z branky! Bohužel domácí postranní sudí signalizoval offside, či opuštění míče z hrací plochy a stav zůstal stejný. V závěru ještě domácí Svoboda spálil velkou šanci a poslední možnost po signálu z rohu neproměnil Fryc.

Co dnes říct, všechna předsevzetí skončila po deseti minutách v troskách... Ač jsme drželi většinu zápasu míč na kopačkách, tak vše bylo pomalé, s kličkou na víc, bez důrazu a momentu překvapení... Soupeř hrál v bloku a stačilo mu počkat na naše četné chyby a potrestat je! S Lískovcem již musíme vyhrát ať nedevalvujeme jméno, které jsme si v minulých sezónách vytvořili!!! Snad budeme opět v početném složení!!!

LOKOMOTIVA Brno : SK Řečkovice muži "A" 3 : 2 (1 : 1)

sestava hostí: Pokorný- Nafa (4´Cigánek), Smejkal, Huňáček, Kala- Šafář (80´Balcar), Škaroupka, Hlouch, Kryštof (88´Hruška), Sládek- Fryc

Během zimy a následné dlouhé "koronavirové" pauzy odešlo spoustu kvalitních hráčů: Březovský, Coufal a Čihák se vrátili zpět do Slovanu Brno, kanonýr Chráscina si zvolil ambiciózní AC Lelekovice, středopolař Fessl si vybral SFK Dukovany, Pavel Kahoun ukončil aktivní kariéru a z rodinných důvodů rovněž nepokračuje trenér Karel Anderle. Naopak první tým rozšířil ze Svitav příchozí důrazný obránce Jan Kala (dnešní ostrou premiérou rozhodně nezklamal), od zimy je našim hráčem portugalský univerzál De Menezes Soarea Rafael "Rafa" (dnes bohužel citelně chyběl), velkou posilou by měl být i legendární kanonýr Fryc, který se po dlouhých šesti letech vrátil z Irska. Blízko k přestupu má rovněž odchovanec klubu Petr Slouka.

Lokomotiva s novým trenérem má letos pouze jediný cíl, kterým se rozhodně netají - postup. Jádro týmu zůstalo stejné, přišly k tomu dvě výrazné posily Záboj s Formanem a byly hodně vidět.

Hned v úvodu se v obou týmech zranil jeden hráč, domácího Bednáře nahradil Uma, našeho krajního beka Nafu zastoupil v létě takřka netrénující mladík Cigánek. V úvodu byli domácí aktivnější, ale kombinační akce neskončily ohrožením naší svatyně. Stejně jako loni jsme spoléhali na rychlé brejky a organizovanou hru 4-4-1-1. Hned v šesté minutě se za Ruslera dostal Sládek, sám postupoval na brankáře Zelinku, ten ale pravou nohou vyrazil na roh. Z něj po nacvičeném signálu pálil osamocený Hlouch vysoko nad. V následujících minutách nás Lokomotiva zamkla v obranném pásmu a zahrávala tři nebezpečné rohy. V 11. minutě se po závaru v našem vápně dostal ke střele domácí hráč, Pokorný však fantasticky vyrazil na další roh. Lokomotiva výborně kombinovala, nám se s vypětím dařilo tlak ustát. V 18. minutě se šikovně za obranu dostal Šafář a zblízka levačkou otřel míč o tyč. O dvě minuty později vyslal Cigánek do úniku Fryce, ten však vhodný moment k zakončení bohužel prováhal. Nedáš, dostaneš ... Ve 22. minutě rozjeli domácí parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci byl přesně k tyči mířící Hykš. Branka nás nenakopla a po jednom z četných rohů "nůžkami" do břevna zakončoval Dolníček. Ve 28. minutě jsme odpověděli rovněž povedenou akcí. Šafář krásně zpracoval dlouhý pas, zbavil se soupeře a zkušeně našel rozběhlého Hloucha. Ten pak střelou nad padajícího brankáře vyrovnal. V následujících minutách jsme bohužel spoustu vybojovaných míčů lehkovážně poztráceli nepřesnými přihrávkami a dostali se pod tlak. Teprve až ve 42. minutě se domácí dostali k "tutovce", kterou včasným vyběhnutím zlikvidoval Pokorný. Z následné nekoncentrovanosti se ke snadné hlavičce dostal Dolníček, ale naštěstí minul! Zbylé dvě minuty přinesly ještě další dvě možnosti pro aktivní domácí.

I úvod druhé půle patřil domácím barvám. V 51. minutě zblokoval na roh Kala, z následné standartní situace zakončovali domácí těsně nad břevno. V 53. minutě se po naši levé straně rozběhl aktivní Forman, zbavil se i stopera Huňáčka a sám postupoval k naší bráně, přesnou nahrávku zakončoval domácí hráč jen do Hloucha, následná druhá přihrávka našla volného Sedláka, který se trefil do prázdné brány. V 56. minutě po dlouhém autu Umy zakončovala Lokomotiva vedle. V 60. minutě naprosto zbytečně těsně před vápnem fauloval Cigánek, přímý kop jsme přežili. V 63. minutě se míč ze středu pole dostal až na, možná i za, hranou offsidu stojícího Šafáře, který v sólovém nájezdu elegantně přehodil Zelinku a bylo opět srovnáno. Domácí vyrovnání zaskočilo, nás naopak povzbudilo. Hned o dvě minuty později se v "nájezdu" ocitl i rychlonohý Kryštof, ani on však neobelstil vyběhnuvšího brankáře! Další rychlou akci po pravé straně nedotáhl Sládek, volný Kryštof by býval šel opět sám na brankáře. V 66. minutě se do úniku dostali i domácí, ten však kousek za vápnem faulem zastavil Huňáček. Dobře umístěnou střelu brankář Pokorný dokázal vytěsnit! Stále častěji jsme dlouhými nákopy hledali Martina Fryce, ten však nedokázal všechny míče udržet či prodloužit a dostávali jsme se pod tlak. V 70. minutě jsme Sedlákův pokus zblokovali na roh, v 74. minutě Hykšův projektil přeletěl naší bránu. My jsme kontrovali jen tečovanou střelou Hloucha, kterou Zelinka chytil. V 84. minutě proskočil na hranici vápna míč mezi Huňáčkem a Sedlákem, který následně upadl a rozhodčí k naší nevoli odpískal volný přímý kop. Forman tentokráte lišácky obstřelil zeď a znovu naklonil vítězství pro svůj tým. V samém závěru ještě domácí jednou zahrozili, z naší strany to již byla křeč, ze které žádné velké ohrožení nehrozilo.

Klukům děkuji za nasazení i bojovný výkon. Z pozápasových reakcí jsem byl příjemně překvapen, Lokomotiva čekala mnohem snazší zápas. Má do ofenzívy, kreativní, technicky skvěle vybavený tým, nicméně "Achillovou patou" je dle mě stále slabá a veskrze pomalá obrana. Kdybychom dnes využili ze sólových úniků alespoň polovinu, vezli bychom cenné body my. Takto nezbývá doufat, než pokusit se importovat body z rovněž posílených Chrlic.

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.