Muži A

3.kolo

SK Líšeň "C" : SK Řečkovice 3 : 0 (2 : 0) branky:  16' Široký, 43' Duchoň, 90' Vraj

 

sestava SKŘ: Marek Hučík, Huňáček Jakub, Molek Lukáš, Mareš Lukáš (78'Tomeček), Mizerniuc Pavel, Kryštof Filip, Hruška Daniel (63'D.Kryštof), Cigánek Lukáš, Pospíšil David, Lukáš Hlouch, Zatloukal Filip. 

 

Náš "anglický týden" jsme po jednom dni odpočinku zakončili na půdě líšeňského "Celtiku". Zápas se odehrál opět ve velmi velkém vedru, navíc tradičně v Líšni na umělém povrchu. Soupeř, který je bezesporu favoritem celé soutěže získal nakonec zasloužené tři body, ale nutno podotknout, že naším výkonem jsem mu nedali ani centimetr hřiště zadarmo a s kapičkou štěstí jsme si mohli aspoň bod za remízu odvézt, i když konečný výsledek tomu moc neodpovídá. 

 

Věděli jsme,  že kluci z Líšně jsou velmi dobře fyzicky připraveni, jsou velice silní v kombinaci a ještě silnější v celém zápase na balónu, vynikají jeden vedle druhého ve vedení míče v rychlosti a mají skvěle zvládnutou rotaci útočníků se záložníky. Proto jsme se na zápas takticky připravili, celou defenzivní činnost jsem zatáhli do hlubokého bloku, aby soupeř měl na naší půlce co nejméně prostoru pro svou kombinaci, tím soupeře donutili k dlouhému nákopu, který jsme celý zápas skvěle eliminovali. Byla potřeba dobrá komunikace všech hráčů při přebírání hráčů. Chtěli jsme v zahuštěném prostoru získávat míče a snažit se o co nejrychlejší brejkový přechod do útoku, což jsme na tréninku pilovali. Rovněž jsme věděli, že proti tak silnému mužstvu nás bude každá zbytečná ztráta míče stát hodně fyzických sil.

 

Začátek zápasu se odehrával s velmi dobrou defenzívou na obou stranách, soupeře jsme donutili přesně k tomu čemu jsme chtěli, bohužel se v 16' vyskytlo jedno okénko a soupeř se dostal za naší obranu a Lukáš Molek trochu v přemíře snahy ve vápně fauloval domácího útočníka a rozhodčí Kugler (který za mě v zápase předvedl velmi dobrý výkon) spravedlivě nařídil pokutový kop. Míč si postavil kapitán Široký, Marek Hučík skvěle vystihl směr, dokonce bylo slyšet jak si na míč sáhl, ale bohužel i tak míč zapadl do naší sítě. SKŘ 0:1. Zůstali jsme dále u naší taktiky protože nemělo smysl hru nesmyslně otvírat. Chtěli jsme být trpělivý a počkat si na šanci z rychlého brejku. Tahle šance se naskytla ve 30' kdy jsme se výborný rychlým přechodem do útoku dostali do velké šance. Rychlonohý Dan Hruška dostal míč do svého prostoru na křídle skvěle ho zatáhl a neméně skvěle ho poslal přímo na nohu před bránu nachystaného Cigánka ten však po trochu jiném odskoku míče na umělé trávě netrefil. Už se zdálo, že do kabin půjdeme za stavu 0:1 , ale bohužel ve 43' po naší chybě kdy jsme soupeři nabídli nepřesnou rozehrávkou šanci a ten ji nekompromisně využil, svítilo na tabuli skóre 2:0 pro domácí.

 

V kabině jsme s Liborem klukům řekli, že hra i přes nepříznivý výsledek není vůbec špatná, zůstaneme u toho co jsme si řekli před zápasem, a zkusíme skóre otočit nebo aspoň vyrovnat, rozhodně jsme nebyli bez šancí. Druhý poločas se odehrál skoro úplně celý ve stejném stylu, obě mužstva dobře kombinovali, ale bohužel jen po šestnáctky, oběma týmům jako by chyběl potřebný klid ve finální fázi. Domácí ke konci zápasu už udržovali stav a nechtěli dostat kontaktní gól , my jsme se snažili korigovat , ovšem recept na skvělou domácí defenzívu jsme nenašli. Bohužel závěr zápasu jsme stejně jako v prvním poločase nezvládli a nechali si dát opět po špatné výstavbě z obrany dost laciný gól na konečných 3:0 pro domácí.

 

Na závěr musím říct, že zápas se odehrál v takovém vedru a na umělé trávě opravdu ve vysokém tempu, i přes prohru je za co kluky pochválit, a není na místě vůbec žádné negativní reakce, naopak je vidět, že jdeme nahoru !!

 

Radek

 

2.kolo

SK Tuřany "B" : SKŘ 1 : 2 (1 : 2) branky :  3' Pospíšil, 9' Kahoun  -  40' Hofírek  (hráno na hřišti v Praci)

 

sestava SKŘ : Marek Hučík, Jakub Huňáček, Lukáš Molek (87' Hamerský), Lukáš Mareš (80' D. Kryštof), Jakub Kryštof, Filip Kryštof, Filip Sládek, David Pospíšil, Lukáš Hlouch (55'Cigánek), Filip Zatloukal, Pavel Kahoun. (dále byli připraveni na střídaní Ondřej Tomeček, Oldřich Groch)

 

 

Ve čtvrtečním vloženém kole nám los přisoudil co se týče vzdálenosti (dostat se přes celé Brno odpoledne ve všední den až do Prace), prostředí (nekvalitní terén) velmi těžkého soupeře, takže slova "běžte si na nich vylepšit skóre atd..." beru pro hráče spíše jako kontraproduktivní a před zápasem sem upozorňoval, že i pokud se dostaneme v zápase do vedení nesmíme se uspokojit, přestat být koncentrovaní a myslet si, že máme zápas vyhraný. Navíc když se jedná o důrazného a na svém hřišti pro každé mužstvo velmi nepříjemného soupeře. 

 

Zápas jsme začali skvěle, hned po rozehrávce jsme byli silní na balónu, zatlačili soupeře na jejich polovinu a vybojovali rohový kop. Zde přišla nádherná chvíle kdy jsme rohový kop rozehráli podle nově nacvičeného signálu a díky krásně umístěné střele Davida Pospíšila k tyči se dostali již ve 4' do vedení SKŘ 1:0 !

 

Soupeře rychlý gól v úmorném dusnu jako by probral, vyhrál pár důležitých osobních soubojů a najednou se začal dostávat důrazností před naše vápno. Naštěstí přišla v 9' nádherná akce kdy si dlouhý balón na středu hřiště skvěle zalepil Pavel Kahoun posunul na Pospeca, ten svou rychlostí( kterou neúnavně předváděl celý zápas) utekl obránci po křídle a milimetrovým centrem našel hlavu Kahouna, který do protipohybu brankáře Lněničky nekompromisně rozvlnil síť domácích SKŘ 2:0 !!

 

Ani tenhle gól soupeře v žádném případě nezlomil, spíše naopak, nevzdal se, vyhrával osobní souboje a dostával se do tlaku a vytvořil si velmi nebezpečnou šanci, kdy na brankové čáře zachraňoval stoper Huňas. Kluci bojovali, rvali se, ale bohužel když jsme se snažili vyrovnat ve tvrdosti a snaze získat každý míč začal nám rozhodčí někdy pískat dost přísné fauly. V té chvíli jsme navíc neměli úplně kompaktní střed hřiště, kudy nás často soupeř přečíslil. I tak jsme se dostali opět do vyložené brankové příležitosti, ve vápně byl jasně sražen pronikající Kahoun ale píšťalka sudího zůstala bohužel němá. V té chvíli se hra začala kouskovat, soupeř se nás snažil rozhodit, snažil se nás rozhádat, snažil se vytvářet si nebezpečné standartní situace okolo vápna což byla jejich jediná zbraň. Bohužel ve 40' se jim tahle taktika vyplatila a z přímého kopu poslal míč přes zeď do Hučíkovi branky domácí Hofírek. SKŘ 1:2. 

 

Konec poločasu byl plný emocí na obou stranách a i při odchodu do kabin jsme nesmyslně diskutovali s domácími. V kabině jsme si řekli jednu důležitou věc: každý se musí koncentrovat na svůj výkon, nenechat se rozhodit , nenechat se vyprovokovat,  nekomentovat každý výrok rozhodčího hrát jako tým. Apeloval sem na stopery, aby se pokusili lépe sbírat dlouhé nákopy domácích, aby jsme více zahustili střed hřiště, dostat se rychlým přechodem do útoku a zde se snažit o kombinaci a vytvoření brankové situace.

Musím uznat, že skoro vše kluci splnili na jedničku, na hřišti jsme se začali povzbuzovat, a na hře to bylo hrozně znát, troufnu si říct, že soupeř si nevytvořil za druhý poločas žádnou šanci. Celá defenzíva mužstva se o hodně zlepšila, začali jsme vyhrávat hlavičkové souboje. Tím se nám začal dařit i přechod do útoku, ale bohužel ve finální fázi jsme už nedotáhli žádnou akci do sítě soupeře. 

 

Myslím, že jsme si odvezli nejen tři cenné body, ale i zkušenost že pokud hrajeme jako TÝM a bojujeme jeden za druhého jsem daleko lepší. Klobouk dolů jak jste to v tom vedru odmakali !!!

 

1.kolo

SKŘ : SK Chrlice 2 : 2 (1 : 0) góly :  39' Molek, 71' Sládek,  -  61' Ondrášek, 83' Ondrášek

z webu hostí: SK Chrlice

 

sestava domácích: Marek Hučík, Jakub Huňáček, Lukáš Molek( 85' Dan Kryštof),  Pavel Mizerniuc, Jakub Kryštof (90'Jakub Hamerský),

                               Filip Kryštof, Filip Sládek, Kamil Šafář(77'Daniel Hruška), David Pospíšil, Lukáš Hlouch, Filip Zatloukal.

 

V nedělním větrném, ale jinak ideálním fotbalovém počasí k nám v prvním kole zavítal nepříjemný, ambiciózní, houževnatý a dobře připravený soupeř SK CHRLICE. Co jsem měl možnost poznat v minulé jarní části sezóny o dost posílen a taky uzdraven o některé hráče, zejména  kapitána Martina Tůmu, který snad vůbec nestárne a v zápase potvrdil své zkušenosti z vyšších soutěží.

 

V našem týmu oproti minulé (kostrbaté sezóně :) došlo k také k doplnění kádru, přišli :

Filip Zatloukal, Dan Kryštof, Jakub Hamerský, Lukáš Mareš, Pavel Kahoun, Štěpán Bulla (který se bohužel v prvním přípravném utkání zranil, ale snad bude brzy připraven zasáhnout do bojů na hřišti)

 

Začátek utkání se nesl v mírné nervozitě, spíše z naší strany, a tak se soupeř dostal dostal do mírného optického tlaku. Soupeř využil větru v zádech a přesnými nákopy na vysokého hrotového hráče a důraznými křídly dělal problémy, ale naše obrana se skvěle chytajícím brankářem Hučíkem náporu odolala. Soupeře jsme dostávali do hry mnohdy zbytečnou zbrklostí, kdy jsme se chtěli už na polovině hřiště dostat dlouhým balónem do finální přihrávky.

 

Řekli jsme si, že je potřeba zlepšit zejména pohyb, nechat míč na zemi a konstruktivní výstavbou již od brankáře se kombinací dostat až do vápna soupeře. Troufnu si říct že přesně tahle akce se nám povedla ve 39' minutě kdy jsme se krásnou kombinací přes celé hřiště dostali až k vápnu soupeře, následovala nádherná střela, kterou ještě brankář Klíma vytěsnil na břevno, ale pohotově dobíhající Molek skvěle doklepl míč do sítě SKŘ 1:0 !!

Poločas už jsme v klidu dohráli výborně na polovině soupeře a do kabin jsme šli s nadějnou výhrou.

 

V kabině jsme si řekli, že je potřeba eliminovat hlavně již zmiňované dlouhé nákopy na vysokého hroťáka, způsobem, aby se stopeři při hlavičkovém souboji zajištovali, aby jsme získávali druhé odražené míče z těchto soubojů, při zisku míče si roztáhli hřiště a kombinovali.

Hlavičkové souboje skvěle zvládal po celý zápas Filip Zatloukal se skvělým zajištěním od Huňase. Bohužel jsme chvilkami opět v útočné fázi zbytečně ztráceli míče a obrana byla byla pod tlakem, což soupeř využil a srovnal v 61' Ondráškem na 1:1. Naštěstí nedošlo ke sklopení hlav a tenhle gól jako by nás nakopl a dostali jsme se zpátky do hry a hned za deset minut 71' si navedl míč na střed hřiště Filip Sládek a z 18ti metrů (díky teči obránce) vyslal střelu, která zapadla za tyč soupeře SKŘ 2:1 ! Následně jsme odehráli opět výborných deset minut a nastřelili dvě břevna (zde nám štěstíčko malinko uniklo). T

 

Soupeř samozřejmě vsadil vše na jednu kartu, zahnal nás do obrany, vytvořil si několik standartních situací a v 83' nás potrestal po skvělém centru a pohotovém zakončení opět Ondráška srovnal  na konečných 2:2. Je třeba pochválit soupeře za předvedenou hru, a celkově si myslím, že utkání zvládlo přísné parametry a divákům se muselo líbit. Tímhle jim chceme moc poděkovat za podporu a doufáme, že příště přijdete zase fandit SKŘ !!!

 

Musím kluky pochválit, že na hřišti nechali srdíčko, rvali se o každý míč a i když ne s vítězným koncem, budu citovat kapitána Huňase po zápase máme na čem stavět !!!!!

 

Radek

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.