Aktuální sezóna

18.kolo

 branky:  11´ Brídl, 22´ Pařízek, 48´ Brídl

 

sestava SKŘ: Hlavatý "C" , Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Purč, Kolesnyk, Jozefczyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Golovnych

 

Po sobotních výhrách Bystrce a Bílovic, které bohužel dali v poslední minutě gól z penalty, nám bylo jasné, že pouze v případě výhry na STARTU se posuneme na krásné a konečné třetí místo v tabulce, s nešťastnou ztrátou dvou bodů na místo první. Na začátku zimní přípravy jsme si s klukama slíbili, že se nebudeme alibisticky schovávat, poctivě se připravíme na jarní část sezóny a pokusíme se celou soutěž vyhrát. Nemám rád prázdné fráze typu ...uvidíme, asi na to nemáme, naopak my jsme si řekli nahlas, že se připravíme tak, aby jsme na to měli a fotbalovostí každého soupeře přehráli. Nechci aby to vyznělo příliš sebevědomě ale spíše zdravě sebevědomě.  Kluci svůj slib splnili do puntíku a do posledního kola jsme se o prvenství rvali, samozřejmě se bavíme o prvenství v tabulce, která je samozřejmě důležitá, ale co je mnohem důležitější co se tahle skvělá parta kluků naučila, myslím, že každý kdo se chodil na zápasy dívat viděl co kluci dokázali a kam se fotbalově posunuli.  Po celou jarní sezónu jsme chtěli předvádět rychlý kombinační fotbal, být silnější na míči než soupeř, poctivě každý zápas zvládnout běžecky, protože bez toho by náš styl hry nefungoval. 

Samozřejmě nás potkaly v určitých zápasech nebo spíše ve fázích některých zápasů výkyvy kdy se nám fotbalově nedařilo, ale tohle potká každé mužstvo a dokonce i velká mužstva jako je Baník nebo Barcelona :))

 

Na Lesné kde má START svůj domácí chrám nás čekalo opět velké hřiště a tak jsme si před zápasem jako vždy řekli, jak prostor co nejlépe využít. Do zápasu jsme vstoupili dominantně , drželi jsme míč na svých kopačkách a bylo vidět že kluci mají daleko větší chuť než soupeř. Po prvních náznacích šancí jsme si v 11´ vybojovali rohový kop, Filda poslal míč do malého vápna kde domácím trestuhodně prošel přes první tyč a správně postavený Kuba pohodlně s přehledem sešívaného slávisty rozvlnil síť domácího, velmi kvalitního gólmana SKŘ 1:0 ! 

Hru jsme stále kontrolovali, dostávali jsme se do zakončení, ale bohužel naše střely byly buď velmi chabé, nebo je soupeř stihl zblokovat. Ve 22´ jsme dostali do vápna opět jeden z centrů, k míči se dostal Tomáš Pařízek, dobře se zorientoval a zakončil  přehozením brankáře SKŘ 2:0 !!

Náš neuvěřitelný kotel si opět mohl zakřičet gól, původně sem chtěl napsat kotel hostujících fanoušků, ale lhal bych, protože díky našim fanouškům jsme byli v každém zápase domácí. Do poločasu jsme si vytvořili ještě dobré před finální situace ale ta finální už byla bohužel nepřesná. Čekalo nás posledních 35 minut sezóny a tak v přestávce hlavně zaznělo .... pojďme si to užít...

Obraz hry druhého poločasu kopíroval ten první , tlak , který jsme nedokázali využít gólově. Až ve 48´ jsme předvedli velmi slibnou akci, kdy z pravé strany výkonnostně se zvedající Tom Purč posadil míč na hlavu našeho slávisty Kuby, ten využil své výšky a zkušeně skóroval SKŘ 3:0 !!!

Tentýž hráč o pět minut později získal míč na středu hřiště a z 25 metrů vyslal nádhernou střelu levačkou, která  se odrazila od břevna domácí svatyně dolů, ale bohužel před brankovou čáru. Hattricková paní štěstěna se bohužel otočila zády :))

Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil nejen zápas, ale i naši, troufnu si říct velmi povedenou sezónu, kdy jsme získali z 18ti zápasů 39 bodů s kladným skóre 58:19. Tady musím zdůraznit, že jsme měli naprosto nejlepší defenzívu ze všech mužstev, ale na druhou stranu jsme pokulhávali v proměňování šancí. Když se vrátím k defenzívě což je samozřejmě práce celého týmu, musím zmínit naše beky Buchtiče, Kisiho a středového obránce Matěje, již před zápasem jsme probrali, že tihle kluci nebyli jmenováni jako střelci gólů, ale o to víc jsou pro mužstvo platnější protože bez nich by jsme žádný gól nedali. Oni jsou ti kteří dělají servis ofenzivním hráčům aby mohli skórovat, a pro mě jsou to ty nejdůležitější posty v týmu , protože právě u nich začíná výstavba naší konstruktivní hry. Taky velké díky Davidovi jak se postavil ke svému postu který sem nazval " chytající stoper" a bez jediného slova vše zvládl. Ale těžko v jednom článku jmenovat všechny hráče, protože každý, úplně každý hráč si zaslouží velkou pochvalu. Pro mě je hrozně krásný vidět, jak sem zmínil na začátku, jakou si kluci vytvořili mezi sebou partu což je dotáhlo k výborným výkonům. 

Po posledním zápase jsme si moc užili pozvání na oběd od FAVORIT PUB, jsme moc rádi, že si naší práce někdo všiml, navíc ke klukům přišli promluvit hráči "A" týmu a také starosta městské části Marek Viskot. Moc ještě jednou děkujeme, vážíme si toho. 

Nakonec nás čeká přece ještě jeden zápas a to příští neděli, kdy se kluci utkají od 10:00 s DREAM TÝMEM což bude mix rodičů, osobností Řečkovic a prostě všech příznivců pod taktovkou vedoucího týmu Petra Sedláka. Všichni jste zváni, myslím že se bude na co dívat :) 

RADEK

 

17.kolo

SK MS Brno/Nový Lískovec : SKŘ st. žáci 1 : 5 (0 : 5)   tabulka

branky :  3´Jozefczyk, 7´Lesenský, 12´Maša, 28´Pejřil, 35´Brídl

 

sestava SKŘ  :  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Purč, Kolesnyk, Jozefczyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Golovnych

 

V předposledním zápase sezóny jsme zajížděli na půdu Moravské Slavie, mužstvo, které je spojené s Novým Lískovcem. Celek MS okupuje spodní patra tabulky a tak nás postavení předurčovalo do role favorita. Do utkání jsme chtěli vstoupit sebevědomě, ale také s patřičnou pokorou. Již od začátku utkání jsme byli lepším týmem, kontrolovali jsme míč a od první minuty se začali tlačit před domácí bránu. Hned ve 3´se uvolnil ve vápně Filda, jeho první střela skončila na tyči, naštěstí jsme byli dostatečně důrazní, odvrácený míč se vrátil zpátky k Fildovi a ten se již nemýlil a otevřel skóre utkání SKŘ 1:0 ! 

Dále jsme pokračovali v nátlakové hře a vytvářeli si spoustu šancí, další úder přišel v 7´ kdy se z levé strany prosadil Kryštof a početný kotel hostujících fanoušků si mohl znovu zakřičet SKŘ 2:0 !! 

Domácí nebyli v ničem nebezpeční, soustředili se jen na odvracení našich útoků, takže jediné komplikace jsme si vytvořili občas sami naší nepřesností. Prosazovali jsme se hlavně po stranách hřiště, odkud jsme dostávali do vápna velmi nebezpečné míče, se kterými měli domácí velké problémy a nedokázali míč konstruktivně získat a kombinovat. Díky našemu lepšímu pohybu jsme získávali většinu odražených míčů a pokoušeli se neustále znovu a znovu vnikat do přehuštěné obrany domácích. Ve 12´ unikl po levé straně Kryša naservíroval míč na kopačku Rooneymu a ten ránou z první nedal domácímu brankáři šanci SKŘ 3:0 !!!

Před zápasem jsme klukům říkal, že hřiště na " Morendě" je velmi dlouhé a dostatečně široké, což umožnuje dostatek prostoru pro náš  postupný přechod do útoku, je ale potřeba velké hřiště zvládnout běžecky a hlavně rychlostně. Tohle se nám v první půli dařilo, šance jsme si vytvořili, ale opět občas jako by chyběla v zakončeni důvěra v sama sebe. Ve 28´ našel potřebnou důvěru Matyáš, ve skrumáži si nejlépe našel míč k zakončení a zblízka zvýšil naše vedení SKŘ 4:0 !!!!

Těsně před poločasovým hvizdem dobře pískajícího sudího, který na svůj věk zvládl utkání s velkým přehledem, jsme si vybojovali jeden z dalších rohových kopů, ovšem tenhle díky přesnému zakončení " z voleje" Kuby skončil pro nás tím nejlepším možným způsobem SKŘ 5:0 !!!!!

Věděl sem, že v hlavách hráčů ať už chtějí nebo nechtějí přijde automatické uspokojení z výsledku, je to normální jev každého hráče i na profesionální úrovni. Takže slova trenéra, že musíme makat dále jsou někdy platná asi jako rybí tuk na žízeň. Stejně sem tyhle slova v poločase použil..:)) Ale na druhou stranu jsme si místo chvály a plácání po ramenou radši řekli, které situace jsme mohli řešit lépe. Kluci mají ale výborný charakter, a tak nikdo z nich nelítal někde v oblacích, každý asi ví, že bych jim z těch oblaků pomohl rychle zpátky dolů na zem :)) 

Naším záměrem do druhé půle bylo ještě zvýšení aktivity směrem dopředu, bohužel se malinko potvrdily mé obavy, ne že by kluci něco vypustili, ale už jsme to najednou nebyli úplně my, byli jsme takový zpomalení vše nám trvalo, a i když jsme se snažili naše finální fáze ovoce nenesla. Soupeř se určitě nezlepšil, bylo vidět, že my jsme upustili od koncentrovanosti na každou přihrávku, ne každý souboj jsme podstoupili s potřebnou rychlostí, nedokázali jsme si důkladně nachystat situaci na zakončení. Dokonce v 65´ naši lehkovážnost soupeř dokázal potrestat, dostali jsme laciný gól a MS snížila skóre z pohledu naší strany na 5:1. Je pravda, že druhý poločas jsem hodně točil se sestavou, chtěl sem vidět jak jsme schopni reagovat na určité změny, něco se mi líbilo, něco mi ukázalo na čem je třeba dále pracovat. Jsem rád, že jsme si mohli v tomhle utkání vyzkoušet všechny naučené varianty zahrání rohových kopů, tady jsem byl docela spokojený jen nám nevyšlo úplně zakončení podle našich představ. Ve finále to pro kluky byla zcela zasloužená výhra, mohli jsme si zakřičet tradiční vítězný chorál s tanečkem. Asi největší překvapení celého utkání přišlo při závěrečné děkovačce našim neskutečným fanouškům, kteří na tribuně předvedli nádherné choreo v podobě tance spojeného s pokřikem (tohle by záviděli i fanoušci Baníku:) Ještě teď se na stadionu třepou ochozy:)) Moc Vám jako vždy děkujeme  

RADEK

 

16.kolo

SKŘ ml. žáci : SK Chrlice 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

branky :  19´Pejřil, 37´Brídl, 50´(p) Hlavatý,  63´Purč

 

sestava SKŘ :  Hlavatý (C), Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Golovnych

 

  Ve slunném nedělním dopoledni jsme přivítali na svém hřišti mužstvo SK Chrlice, které bylo v tabulce jen o skóre na druhém místě. Po minulé nešťastné prohře v Jundrově jsme se chtěli výsledkově rehabilitovat a vrátit se do bojů o přední příčky tabulky. Do utkání jsme chtěli nastoupit uvolněně, nechtěl sem, aby hráči vnímali postavení v tabulce, potřebovali jsme mít čistou hlavu a soustředit se jen na náš co nejlepší fotbalový výkon. Na druhou stranu ale také být zodpovědní, pracovití a poctivě plnit své úkoly. 

 

Hned v úvodu utkání jsme převzali iniciativu a snažili se vytvořit uzemní převahu, držet míč na svých kopačkách a trpělivě hledat skulinky v soupeřově defenzívě. Dařila se nám defenzivní činnost, kdy jsme včas dostupovali hráče a snažili se o konstruktivním odebrání míče na kterém v tréninku hodně pracujeme. Dařilo se nám dostávat míče do stran, bohužel co se nám vůbec nedařilo, byl přechod do útočné fáze. Málo jsme využívali "střeďáky" aby jsme dokázali otočit hru z těžiště hry do volného prostoru. Nebylo to jen o hráči, který míč zrovna vyvážel do útočné fáze, ale také o našem ne příliš dobrém pohybu a nabídce, mnohdy jsme si sami špatným náběhem zavíraly prostory a při přechodu se stali sami sobě soupeřem. Obraz hry se příliš neměnil, měli jsme převahu, ale potřebovali jsme vstřelit gól, který by nám pomohl. Naštěstí přišla 19´ kdy se po pravém křídle prosadil Matyáš, v zakončení zachoval potřebný klid a zkušeně míč uklidil po zemi k levé tyči SKŘ 1:0 ! 

Gól nám pomohl, ale až do poločasu bohužel naši hru příliš nezměnil a tak jsme šli tradičně do kabin s hubeným vedením. V poločasové přestávce jsme si pokusili ukázat , jak překonat zlepšeným pohybem obranu soupeře, aby jsme byli schopní dotáhnout akce až do finální fáze. Bylo potřeba aby jsme si co nejvíce rozšířili hřiště, tím získali větší prostor uprostřed pro kombinaci a oživili celou naší středovou řadu. Malinko jsme přeskupili naše rozestavení aby jsme získali lepší náběh útočníků. Potřebovali jsme se dostat do kolmých průnikových přihrávek mezi obránce. 

 

Lepší vstup do druhého poločasu jsme si nemohli přát, po standartní situaci ve 37´ si počínal hostující gólman velmi nejistě, téhle situace využil na výtečnou Kuba a svým důrazem a dravostí dotlačil míč za jeho záda SKŘ 2:0  !!

Naše hra se zlepšila, kluci začali praktikovat přesně co jsme si v poločase řekli, začali jsme konstruktivně kombinovat, využívali více střed hřiště a začali se snažit o kolmice, které nám sice vycházeli, ale často nás zastavil přísný ovšem spravedlivý praporek pomezního signalizující ofsajd. Hráli jsme již uvolněně tak jak jsme potřebovali, v 50´ hostující gólman podle mého názoru dost zbytečně fauloval Matyáše a nařízenou penaltu Dave opět neomylně proměnil SKŘ 3:0 !!!

Zápas se zdál byl rozhodnutý, hosté se snažili o ojedinělé kontry, které jsme většinou s jistotou pohlídali, až na 60´ kdy soupeř kopal rohový kop zahraný na první tyč a naším dost lehkovážným a naivním bráněním jsme dovolili hlavičkou snížení stavu na 3:1. Naštěstí jsme po obdržené brance zůstali aktivní a hned o tři minuty později se prodral po levé straně Matyáš posunul míč na Toma Purče, ten svou levačkou nekompromisně vyzkoušel pevnost sítě  a upravil stav utkání na konečný výsledek SKŘ 4:1 !!!! 

 

Kluci si vítězství za výbornou a poctivou práci na tréninku moc zasloužili, bylo na nich vidět odhodlání a obrovská vůle. Musím ale spravedlivě podotknout, že jsme hráli celý zápas v přečíslení, protože domácí kotel byl opět našim dvanáctým hráčem. Jste neskuteční a moc děkujeme, byl to náš poslední domácí zápas, ale doufáme, že si najdete cestu i na poslední dva venkovní zápasy. Ten příští hrajeme v neděli 4.6. v 11:30 na hřišti Moravské Slavie a poslední 11.6. na hřišti Startu Brno, máme pořád o co hrát a i když to nemáme již ve svých rukách naděje na titul pořád žije:))  Po posledním zápase dostali kluci pozvání od našeho partnera Favorit Pub což je luxusní restaurace v Řečkovicích na oběd, moc si toho vážíme a děkujeme. 

V poslední větě bych Vás rád jménem nově vznikající fotbalově - futsalové akademie pozval tenhle pátek 2.6. na dětský den, který se uskuteční v areálu SKŘ od 17:30. 

RADEK

 

15.kolo

SK Jundrov : SKŘ st. žáci 2 : 1 (1 : 0)   tabulka

branka:  47´ Hlavatý

sestava SKŘ:  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Golovnych

 

V sobotním dopoledni jsme za krásného počasí zavítali do Jundrova, kde nás čekal opět nelehký soupeř, který se v tabulce nacházel těsně pod námi. Duel se odehrál na krásně připraveném krátce střiženém trávníku, takže se dalo čekat rychlé utkání, protože míč po trávě krásně klouzal a nezastavoval se. 

 

Do utkání jsme vstoupili dominantně, soupeře jsme přikovali před jeho vápno a vytvořili si územní převahu, bohužel žádnou z našich šancí jsme nedokázali přetavit v gól. Již v týdnu jsme se slovně vraceli k předminulým zápasům kdy jsme si sice vytvořili spoustu šancí, ale proměnili jen zlomek z nich. Kluky sem chtěl připravit na to, že přijdou zápasy, kdy si nevytvoříme tolik šancí budou třeba jen  dvě, tři a pokud je neproměníme nebudeme v zápase výsledkově úspěšní. Tenhle zápas toho byl důkazem, kdy jsme neproměnili bohužel co jsme měli a na druhou stranu soupeř vystřelil v utkání třikrát na naši bránu a dal nám z toho dva góly ze třiceti metrů. Samozřejmě góly pro nás kruté, ale gratulace domácím, kteří nás zcela vyučili z efektivity. 

Vrátíme se k samotnému zápasu, jak sem psal vstup se nám povedl, ale náš tlak trval zhruba deset minut, který domácí přečkali bez úhony, poté se Jundrov zlepšil v pohybu, přidal na důrazu, my jsme začali prohrávat některé důležité osobní souboje a hra se vyrovnala. 

V 18´ jsme na pravé straně včas nedostoupili dva souboje , míče se odrazil k domácímu kapitánovi a ten ze 30m poslal nechytatelnou střelu, která zaplavala do šibenice naší branky. Myslím, že překvapen byl i sám střelec, ale gól měl opravdu ligové parametry. 

Takový gól z první střely na bránu vždy trochu tým zamrazí, přijde ti jako křivda, ale musíš na to zapomenout a hrát dál. Kluci opět dřeli, snažili se, ale do poločasu jsme bohužel byli ve hře dopředu bez nápadu, chyběl moment překvapení, scházela nám odvaha přejít v útočné fázi jeden na jednoho získat tím přečíslení. Měli jsme spoustu ztrát ve středu hřiště kde byl soupeř důraznější a měl určitě větší procento získaných odražených míčů než my, které jsou pro hru nesmírně důležité. 

První dějství tak skončilo vedením domácího celku, v poločase sem musel reagovat na zlepšení naší ofenzívy, soupeř velice houževnatě dobře bránil a potřebovali jsme je opět dostat pod tlak, vytvořit si gólové příležitosti a hlavně optimálně řešit finálovou fázi. 

David se z chytajícího stopera přesunul až na hrot, a vzadu jej vystřídal Buchtič. Chtěli jsme malinko zjednodušit kombinaci , a posílat  kolmé průnikové přihrávky mezi stopery. První se nám povedla ve 47´ kdy byl Dave ve vápně faulován a sám penaltu bezpečně proměnil SKŘ 1:1 !

V té chvíli to vypadalo, že se nám obrat povede a hnali jsme se za vítězstvím, bohužel přišla 51´ kdy jsme vytvořili zhruba 30m od naší brány standartní situaci, míč si postavil opět domácí kapitán a znovu vymetl dalekonosnou střelou šibenici, tím poslal domácí zpět do vedení 2:1. Tenhle gól nás dostal bohužel do velké křeče, ze které jsme se až do konce zápasu nedostali, nedokázali jsme překonat domácí dobrou defenzívu a hlavně jejich obrovské nasazení. Kluci dřeli, ale buď nám nevyšla kombinace nebo spousty centrů, o které jsme se pokoušeli nenašli svého adresáta. Najednou pro nás čas utíkal příliš rychle a zvrat v utkání jsme již nedokázali. Když vezmu celkově přípravné a mistrovské zápasy, přišla naše první letošní prohra a tedy první zklamání z výsledku, ale tohle vše k fotbalu patří. Z mého pohledu ale klobouk dolů jak kluci bojovali,  rvali se, byla tam cítit ohromná vůle a i když nám zápas i herně nevyšel úplně podle našich představ tak přístup téhle party kluků je velký příslib do budoucnosti. 

Myslím, že není třeba opět chválit naše fanoušky, protože byli zase úžasní a velmi hlasití, společně s domácími příznivci vytvořili neuvěřitelnou kulisu celého utkání, kterou by mohli závidět leckteré zápasy dospělých vyšších soutěží. 

Příští týden nás čeká domácí zápas proti týmu SK CHRLICE ( hraje se v neděli 28.5. v 11:00 ) a i když nás minulá remíza a dnešní prohra malinko přibrzdila máme pořád o co hrát a pořád není vůbec nic ztraceného, JEDEM DÁL !

Doufáme, že naši příznivci nad námi nezanevřou a přijdou nás opět v hojném počtu hlasitě podpořit, DĚKUJEME 

 

RADEK

 

14.kolo

SKŘ st. žáci : FC Bystrc "B" 1 : 1 (1 : 1)   tabulka

branka: 16´ Brídl

sestava SKŘ :  Hlavatý "C", Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Jozefzcyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pejřil, Pařízek, Antl, Purč, Golovnych

 

V nedělním dopoledni jsme přivítali na svém hřišti celek z Bystrce, který nás po své úspěšné páteční dohrávce přeskočil na prvním místě v tabulce. Souboj prvního s druhým představoval tedy pro početnou skupinu diváků velmi zajímavý duel plný krásných akcí, prostě atraktivní podívanou. Opak byl bohužel pravdou, utkání chyběla fotbalovost, zejména v prvním poločase trávil většinu času míč ve vzduchu, obě mužstva kvalitně napadala rozehrávku, a tak jsme byli svědky spousty dlouhých nákopů a z toho pramenilo nespočet soubojů. Když už některý tým dostal míč na zem a začal kombinovat většinou to třetí čtvrtou přihrávkou končilo nepřesností. Nad fotbalovostí dnes převládala bojovnost a ani jeden ze soupeřů si nechtěl darovat milimetr hřiště.

 

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a již ve 3´ unikl po pravé straně Matyáš, přesnou přihrávkou pod sebe našel v pokutovém území Toma Pařízka, který míč pohodlně uklidil do sítě, k velkému udivení gól nebyl uznán kvůli údajnému ofsajdu. Dále jsme byli aktivnější a díky brejkům jsme se dostali do velmi slibných příležitostí, chybělo nám ovšem malinko štěstí v zakončení. Naše střely buď těsně minuly bránu, nebo byly zblokovány a některým chyběla přesnost či razance. V 16´se po jednom ze závarů v hostujícím vápně dobře zorientoval Kuba a odražený míč dorazil za záda Bystrckého gólmana SKŘ 1:0 ! 

 

Gól jsme si zasloužili, ale bohužel nás ukolébal a začali jsme být velmi pasivní. Nechávali jsme příliš prostoru bystrckým obráncům získávat míče a nevytvořili jsme potřebný tlak při jejich následné rozehrávce. Naše defenzíva v té chvíli začala být přetížená, potřebovali jsme vepředu udržet míč což se nám ovšem příliš nedařilo. Naše pasivita byla potrestána ve 32´ kdy jsme se nechali v souboji jeden na jednoho lehce přejít a z následné nahrávky na hranici šestnáctky pohodlně soupeř srovnal na 1:1. Byl to velmi nepříjemný gól těsně před poločasovým hvizdem, ze kterého bylo potřeba se poučit. V přestávce tedy na ukazateli svítilo nerozhodné skóre a my jsme si potřebovali v kabině říct co změnit aby naše hra nevypadala tak jako ve druhé polovině prvního poločasu. Hlavním úkolem bylo začít hrát po zemi , snažit se navázat na minulé zápasy , kdy jsme dokázali kombinovat, snažit se mezihrou zapojit zálohu, být aktivnější a důraznější na krajích zálohy. Nabádal sem útočníky aby se více zapojovali do defenzivní práce týmu. 

 

Druhý poločas přinesl z naší strany zlepšení, krajní záložníci se dostali více do hry, zlepšili jsme pohyb a rychlost v soubojích. Téměř celý druhý poločas jsme soupeře drželi na jejich polovině, kopali jsme hodně rohových kopů, standartních situací ale z našeho tlaku jsme bohužel nedokázali nic vytěžit. I když už jsme lépe kombinovali nedařila se nám finální fáze. Přes veškerou naši snahu a bojovnost kluků, která byla na vysoké úrovni se nám vítězný gól již do brány hostů dotlačit nepodařilo, a tak utkání skončilo smírným výsledkem a dělbou bodů.  V žádném případě nic nevzdáváme a i když jsme dnes body ztratily budeme se rvát až do konce, když to nevyjde vůbec nic se neděje, důležitější je, že se herně posouváme dopředu. 

 

Následující větu si mohu zkopírovat a v každém dalším článku dál jen vkládat - opět jste nám připravili neskutečnou atmosféru !!! Děkujeme !!! 

Další zápas nás čeká  v sobotu 10:30 na horké půdě Jundrova a byli by jsme opět neskutečně rádi pokud nás přijdete povzbudit. 

 

RADEK

 

13.kolo

SK Tuřany : SKŘ st. žáci 0 : 6 (0 : 2)   tabulka

 branky : 3´ Maša, 34´ Brídl, 38´ 44´ 54´ Pařízek, 57´Lesenský

 

sestava  SKŘ : Buchta, Skládaný, Purč, Kistan, Brídl J, Jozefczyk, Kolesnyk, Maša, Lesenský, Pařízek, Pejřil, Antl, Golovnych, Brídl M

 

V nedělním krásném dopoledni jsme zavítali na hřiště vedle letiště do Tuřan. K soupeři, který nám v podzimní části sezóny sebral doma ve velmi nešťastném utkání body. Oproti minulým zápasům nám ze sestavy vypadnuli dva hráči, a tak jsme museli malinko přeskupit rozestavení a i vzhledem k soupeři, který je spíše fyzicky silový než fotbalový, upravit náš způsob hry tak, aby jsme se prezentovali nejen dobrým výsledkem, ale i předvedenou hrou. 

 

Na místě "chytajícího stopera" nastoupil Buchtič s kapitánskou páskou a předvedl výborný sebevědomý výkon, rovněž Tom Purč si poprvé vyzkoušel celý zápas na levém beku a obstál na výbornou. Věděli jsme, že Tuřany mohou být nebezpeční směrem nahoru, ale zároveň jejich celková organizace defenzívy má velké slabiny. Takže naším záměrem byla opět zajištěná defenzíva, po zisku míče se snažit dostávat míč ze středu co nejvíce do krajů na naše rychlá křídla, pak v co nejvíce hráčích doplnit pokutové území domácího celku a snažit se o zakončení. 

 

Již ve třetí minutě nám náš záměr vyšel, po naší pravé straně jsme dostali míč do křídla na rychlého Matyáše, který unikl domácímu obránci, nezištnou přihrávkou předložil žádanku ve vápně dobře postavenému Rooneymu, ten si míč hezky zalepil a jeho zkušenou střelu k tyči zastavila až síť domácí branky SKŘ 1:0 ! 

Do zápasu jsme tedy vstoupili více než dobře a i další minuty nasvědčovali, že tenhle zápas musíme zvládnout, byli jsme silnější na míči, vzadu jsme si dobře hlídali nebezpečné prostory a až na jeden náznak, který dobře vyřešil Buchtič se domácí k ničemu nedostali. Naopak my jsme několikrát unikli domácí obraně po křídlech, přesně to co jsme chtěli hrát kluci plnili ovšem naše převaha ke gólu nevedla, byla totiž opět bez účinné koncovky. Kluci dřeli, oba útočníci předvedli nespočet sprintů, byl sem spokojený jak nám fungoval střed hřistě a to jak do defenzívy, tak do ofenzívy. Rovněž krajní obránci a záložníci získávali spoustu míčů a konstruktivně je posunovali přesně do naší ofenzívy tak jak jsme chtěli. Celou obranu pečlivě a zkušeně zajišťoval Maty. Všechny tyhle klady ve hře zastiňovala bohužel naše neplodnost, a i když se spousta hráčů vystřídalo v gólových šancích, jejich zakončení končilo fotbalovou bezradností. 

Ve 34´ jsme se naštěstí dočkali, rozehraný rohový kop domácí odvrátili zpátky pouze k Ivanovi, ten přesným centrem pověsil míč na hlavu Kubovi, který se nemýlil a zvýšil do poločasu důležitým gólem naše vedení SKŘ 2:0 !! 

V poločase hráčům až na koncovku a pár drobností nebylo co vytýkat, potřebovali jsme zůstat poctivý hlavně směrem dozadu a nedovolit domácím dát kontaktní gól, který by je postavil na nohy. Chtěli jsme do druhého poločasu vstoupit stejně dobře jako do toho prvního.

 

Ani druhá půle nepřinesla ve vývoji zápasu změnu, začali jsme dominantě a hned od úvodu jsme dostali domácí obranu pod tlak, ve 36´ se dostal do vyložené šance Tom Pařízek ale opět neproměnil, naštěstí zvednul hlavu a jeho touha po gólu byla vyslyšena v následujících patnácti minutách kdy již našel v zakončení potřebný klid a góly ze 38´ , 44´,  54´ zkompletoval svůj hattrick a dostal nás do zaslouženého vedení SKŘ 5:0 !!!!!

Tuřany už v téhle chvíli neměly energii pokusit se výsledek korigovat, bylo vidět jak jim pod naším tlakem ubývají síly a spíše se těší na závěrečný hvizd rozhodčího. My jsme naopak ještě nebyli zcela nasyceni a toužili jsme skóre navýšit, což se nám v 57´ díky pohotovému zakončení ve vápně Kryštofa povedlo SKŘ 6:0 !!!!!! 

 

Klukům patří za dnešní zápas opět velké díky , musíme poctivě a pokorně pracovat dále, příští neděli nás čeká velmi těžký soupeř z DOSTY BYSTRC ale my jsme připraveni se porvat s každým protivníkem. 

Děkujeme všem fanouškům, kteří nám vytvořili bouřlivou atmosféru a díky nim jsme opět hráli v takřka v domácím prostředí. Budeme rádi za vaši podporu v příštích zápasech ! 

 

RADEK

 

12.kolo

 

starší žáci po vítězném utkání s Lokomotivou

 

 

 

SKŘ st. žáci : Lokomotiva Brno dívky 1 : 0 (1 : 0)   tabulka

branka 28´ Maša

 

sestava SKŘ :  Hlavatý "C" , Skládaný, Buchta, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Vintonenko, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Purč, Golovnych

 

 

Ve třetím jarním kole jsme přívítali na svém hřišti dobře připravený celek děvčat z Lokomotivy, vždy velmi nepříjemný zápas, protože co si budeme nalhávat kluci v tomhle věku už proti holkám úplně hrát nechtějí a já to plně chápu, v případě prohry je to velká potupa a v případě výhry se to bere " jako že jsme porazili holky ".  Nicméně musím uznat, že Lokomotiva předvedla svou kvalitu,  odehrála výborný zápas a plně souhlasím se slovy předsedy, že jsme porazili velmi houževnatého soupeře. 

 

Docela mě mrzelo, že jsme zápas odehráli na hodně vysoké trávě, což bylo vidět pří kombinacích, kdy jsme potřebovali, aby se míč sklouznul a hru nezpomaloval a taky při vedení míče se často zastavoval hráčům pod nohou. Nehledám v tom výmluvy, ale přechod z umělé trávy, kde trávíme většinu tréninků, nám dělal technické problémy a ne vše klukům vyšlo tak jak byli na umělém povrchu zvyklí, takže malé procento našich nepřesností a hlavně naši nemohoucnost v zakončení, mohu uznat.

 

V kabině před zápasem jsme si znovu zopakovali, že nemá smysl se dívat na tabulku, každý zápas je jiný a i mužstvo níže postavené v tabulce může porazit kohokoli. Herně se mi z naší strany zápas líbil, od začátku jsme plnili taktické pokyny, opět jsme chtěli využít vysokého presinku, zvláště když jsme věděli, že Lokomotiva využívá výstavbu hry již od brankáře (čemuž tleskám a moc se mi jejich styl hry líbil). Rovněž soupeř se nás snažil vysoko napadat, ale první poločas jsme si dokázali kombinací, pohybem a nabídkou s tímhle presinkem poradit. Byli jsme opět jako v minulém zápase silnější na míči, měli jsme územní převahu, ale bohužel jsme si přivezli z Ochozu naši největší bolest a to je naše produktivita v zakončení. Vytvořili jsme si spoustu stoprocentních brankových příležitostí, ale nenaložili jsme s nimi vůbec dobře. Kdybych měl dnes popisovat veškeré nevyužité akce, bylo by to opravdu pro čtenáře hodně dlouhé čtení přibližující se románu o neproměněných šancí. Naštěstí přišla 28´ kdy dostal Rooney z pravé strany míč přes celé vápno, prvním dotykem si ho nachystal skvěle na střelu a tentokrát sebevědomě míč uklidil k levé tyči branky Lokotky  SKŘ 1:0 !

Hned o pět minut později jsme si vytvořili standartní situaci, asi ze 20m poslal z přímého kopu nádhernou střelu Dave, která orazítkovala břevno, odrazila se dopředu před brankovou čáru a dobře dobíhající Tom Pařízek míč bohužel netrefil. 

 

Takže již potřetí za sebou jsme šli v poločase do kabin za vedení 1:0, budu se opakovat,  ale je to vedení sice příjemné ovšem zrádné a nevyzpytatelné. Řekli jsme si , že sice máme zápas pod kontrolou, ale musíme být obezřetní nadále v defenzívě a hlavně začít proměňovat šance, které si vytvoříme. 

 

Druhý poločas jsme začali velmi lehkovážně, nechali jsme se na chvíli zatlačit do hloubky hřiště, ve 40´ jsme vytvořili chybu v rozehrávce ve středu hřiště, Lokotka si nachystala míč na střelu ve středu vápna a výborně dobíhající Matěj zcela čistě v souboji o míč střelu zablokoval, k udivení nejen všech početných domácích příznivců, ale i hostující trenérky ( která se jinak rvala o každý aut bohužel mizivě viditelné čárové lajny) pískl mladý nezkušený rozhodčí penaltu, navíc udělil žlutou kartu, pokud by nebyl bývalý fotbalový šéf svazu již v soudním řízení, měl bych obavy o regulérnost :)))) Samozřejmě i on se teprve učí, ale tenhle zápas se mu z mého pohledu moc nepovedl. 

Spravedlnost tentokráte nebyla slepá, a hlavně díky našemu kapitánovi Davidovi, který  obdivuhodným zákrokem penaltu nejen vystihl, ale i chytil, čímž nás neskutečně podržel (pro zmínku jeho slova po zápase... stejně nevěděla kam to má kopnout :)

Dostali jsme se do hry a vytvořili jsme si opět nespočet brankových příležitostí, které volaly po rozvlnění sítě velmi dobře chytající brankářky Lokotky. Zápas lze hodnotit jednoduše, pokud by jsme proměnili jen zlomek našich šancí mohli jsme zcela jasně určovat ráz zápasu. Bohužel se tak nestalo a do poslední minuty jsem museli držet naše těsné a nakonec úspěšné vítezství. 

 

Zápas si klukama probereme, řekneme si co jsme mohli udělat lépe a musíme se věnovat zlepšení v koncovce, ale jak jednou řekl PAN TRENÉR Václavíček..." začátek úspěchu je ten, že se do šancí dokážeme dostat"

Moc děkuji našim fanouškům.. a že vás bylo ! Děkujem klukům z "A" týmu kteří , na oplátku přišli povzbudit svoje mladší kolegy, děkuji vedoucímu týmu panu Sedlákovi a v neposlední řadě děkujme těm, kteří nám úspěch nepřejí...posouváte nás tím dopředu a my jsme silní !!

RADEK

 

 

11.kolo

TJ Ochoz u Brna : SKŘ st. žáci 0 : 3 (0 : 1)   tabulka

branky:  ( 20´ Pejřil,  38´Kolesnyk, 51´, Pejřil )

 

sestava SKŘ :  Hlavatý "C" , Buchta, Skládaný, Brídl, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Vintonenko, Lesenský, Pejřil, Pařízek, Maša, Antl,         

                         Golovnych

 

Druhé utkání jarní poloviny sezóny jsme zavítali za krásného sobotního rána do neznámého prostředí Ochozu u Brna. Domácí si zřejmě nepotrpí na důkladnější předzápasovou přípravu, a tak při našem příjezdu jsme objevili prozatím zamčené kabiny, tohle zdržení jsme využili k obhlídce stavu travnaté plochy, která na první pohled vypadala velmi hezky, ale zblízka již takovou kvalitu nevykazovala. Terén mohl tedy znamenat malinké plus pro bojovnější a malinké mínus pro fotbalovější mužstvo, ale samozřejmě byl pro obě mužstva stejný. 

 

Postavení v tabulce nás předurčovalo do role favorita a my jsme tuhle roli určitě přijali.  Byli jsme připraveni ji  předvést nejen dobrým výsledkem, ale hlavně předvedenu hrou a dominantním výkonem. Mimo jiné jsme si v kabině řekli, že Ochoz nebude možná herně tak fotbalový, ale může nás zaskočit svou bojovností a urputností. 

 

Utkání začalo přesně v tomhle duchu a domácí bojovali o každý centimetr hřiště. Chvilku nám trvalo než jsme si na prostředí zvykli, ale po deseti minutách jsme začali přebírat otěže zápasu. Dostávali jsme se zejména po stranách hřiště do několika slibných nadějně se vyvíjecích situací, vytvořili jsme si několik rohových kopů, ale domácí odolávali. Až ve 20´ přišlo uklidnění , kdy po pravé straně unikl domácí obraně rychlonohý Matyáš a zkušenou střelou k tyči poslal SKŘ do vedení 1:0! 

 

O pár minut později se situace jako přes "kopírák" opakovala, ale teď již domácí výborně chytající gólman Matyáše vychytal a rovněž  následné doražení Fildy v síti neskončilo. Domácí nepřestávali bojovat a rvát se, malinko nám dělali problémy některé jejich dlouhé míče, kdy jsme nepodstupovali první souboj včas a pak jsme zbytečně vystoupili do špatného prostoru. Ovšem jinak naše defenzíva navázala na minulý zápas a působila velmi kompaktně. 

 

Do kabin jsme šli stejně jako minulý zápas s těsným náskokem 1:0. Řekli jsme si jak lépe zvládnout zmiňované první souboje, a hlavně, že musíme být stále pozorní v defenzívě aby nás nějaká zbytečná hrubka nemrzela. Naopak v ofenzívě být trpělivý, nachystat si důkladně finálovou fázi, snažit se být přesní v koncovce a být agresivnější ve vápně. 

 

Druhý poločas pro nás začal skvěle a již ve 38´ si na svou levačku navedl míč Ivan a rozvlnil síť domácí svatyně - SKŘ 2:0 !! V tento moment jsme do puntíku začali plnit co jsme si řekli až na dvě poslední zmiňované věci a to je přesnost v koncovce a malinko více hladovosti po gólu kdy míč několikrát skákal pár centimetrů od domácí brankové čáry a my jsme se jako by báli ho dorazit do sítě. Na hřišti jsme dominovali a soupeř se již na naši polovinu moc nedostával. V 51´ jsme se dočkali zvýšení skóre kdy Matyáš z rohu velkého vápna přehodil domácího gólmana, jen on ví zda šlo o centr či střelu, ale tohle už je zasloužené tajemství střelce:)) SKŘ 3:0 !!!

 

Na posledních deset minut jsme vysunuli dopředu našeho kapitána Dejva a při trochu větším štěstí v koncovce si mohl odvézt kromě druhé nuly ještě hattrick. Musím ovšem podotknout, že při jednom zakončení z hranice pokutového území, kdy míč ledabyle, zákeřně a škodolibě zřejmě skočil, přišel o svoji pravou nohu, kterou domácí pořadatelé a dobrovolní hasiči po dvou dnech od utkání stále nenašli:)))

 

Výkon našich hráčů se mi moc líbil , dařilo se nám herně a opět sem byl moc spokojený s defenzívou celého mužstva, rovněž bych si dovolil pochválit i hráče domácího týmů, protože i za nepříznivého výsledku nevypustili až do poslední minuty žádný souboj, klobouk dolů a v dalších jejich zápasech jim budu určitě fandit.  Tahle výhra nás nesmí v žádném případě ukolébat, musíme se soustředit na další zápas, který nás čeká tuhle neděli na domácím hřišti (v 11:00) proti celku LOKOMOTIVA BRNO. Srdečně zveme všechny příznivce, aby nás podpořily !!

 

Na závěr  moc děkuji rodičům za odvoz a dovoz hráčů, chápu, že jste museli v sobotu ráno brzy vstávat, ale snad jsme vám to vrátili na hřišti , vaše povzbuzování bylo pro nás opět jako vždy dvanáctým hráčem !!

RADEK

 

10.kolo

SKŘ st. žáci : Bílovice/Obřany 1 : 0 (1 : 0)     tabulka

 branka 29´  Jakub Brídl

 

sestava SKŘ : Hlavatý "C" , Skládaný, Buchta, Kistan, Brídl, Jozefczyk, Vintonenko, Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pařízek, Pejřil, Purč, Antl, Holovnych

 

Po třech měsících poctivé přípravy, kdy jsme sehráli několik kvalitních přátelských utkání s celky z vyšších soutěží jsme hned úvodní jarní kolo přivítali ambiciózní celek z Bílovic, který hýřil velkým sebevědomím. V tabulce se nacházel na druhém místě, my na čtvrtém se ztrátou dvou bodů a tak duel sliboval zajímavou podívanou. Troufnu si tvrdit, že diváci si přišli na své a utkání sneslo hodně přísné měřítko srovnatelné se zápasy krajských soutěží. 

O kvalitách soupeře jsme dobře věděli, opírá se zejména o svého kanonýra Zavadila, celkově se prezentuje velmi rychlým přechodem do útoku a dokáže se dostat velice dobře i do zakončení (v soutěži již nastřílel 51 branek).

Na páteční taktické poradě jsme si řekli, jakým způsobem se pokusíme eliminovat ofenzivní činnost Bílovic a zároveň dokázat co nejvíce zatížit jejich defenzívu. Celou přípravu jsme nacvičovali vysoký presink a i v dnešním zápase se ukázal jako naše velká zbraň. Sehranost defenzívy celého mužstva nám dovolila si nijak zvlášť nevšímat kanonýra Zavadila, jen sem v jeho případě nabádal hráče, aby ho již při převzetí míče zkoušely "zdvojovat", jeho silnou stránkou je náběhovost ve vysoké rychlosti a taky se pokusit zamezit, aby takové míče do náběhu vůbec dostával.  Musím říct, že kluci si poradili více než skvěle a kromě jednoho momentu ve druhém poločase a pár standartních situací, jsme soupeře téměř do ničeho nepustili a naopak my jsme zejména v prvním poločase několikrát ohrozili branku hostí. 

Utkání začalo z obou stran opatrně, bylo vidět, že žádný tým nechce udělat chybu a pustit soupeře do vedení, po čtvrt hodině hry jsme začali být silnější na míči, lépe jsme kombinovali a začali jsme tlačit soupeře do defenzívy. Několik slibně rozvíjejících akcí jsme ale bohužel nepřesností a někdy špatným řešením nedotáhli do finální fáze. Dostali jsme se i do několika zakončení , bohužel střely příliš neohrozily hostujícího gólmana. V obranné činnosti jsme byli velice pozorní ,důslední a pozičně jsme měli zajištěné všechny prostory. Ve 25´ si navedl na střed vápna míč Ivan a krásnou střelou orazítkoval břevno. Náš tlak mírně narůstal a za podpory početné skupiny skvěle povzbuzujících fanoušků jsme se dočkali prvního a nakonec rozhodujícího gólu v zápase , kdy po se po rohovém kopu ve 29´ prosadil ve vápně Kuba SKŘ 1:0 !

Konec prvního poločasu jsem dohráli zodpovědně a na soupeři začaly být znát první známky nervozity a překvapenosti nad naší dobře organizovanou defenzívou. Do kabin jsme tedy odcházeli za nejtěsnějšího vedení 1:0. 

V poločase jsme si řekli, že musíme být dále poctiví v pohybu na hřišti, být stále důrazní v osobních soubojích, snažit se dostupovat hráče a nenechat soupeře začít kombinovat. 

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním navýšit naše vedení, ale hlavně neinkasovat branku. Kluci odehráli druhý poločas opět velmi poctivě, vydrželi napadat rozehrávku Bílovic, a tak se soupeř začal uchylovat pouze k dlouhým nákopům na své útočníky, tam si ovšem naši zadáci počínali velmi důsledně a až na již zmiňované jedno okénko jsme vše s přehledem vyřešili. Obranu skvěle dirigoval " chytající stoper" Dejv, ale dnes nelze nikoho vyzdvihovat a chválit o něco méně či více, dnes si zaslouží kluci pochvalu všichni protože opět předvedli jak skvělý charakter tenhle tým má. Na žádný větší odpor se už Bílovice nezmohly a my si pohlídali úzké vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Hráči Bílovic odcházeli notně rozladěni a ukázalo se, že sebevědomí je samozřejmě pro fotbalistu hrozně důležitá vlastnost ale musí mít určitou hranici a pokud přeroste v nechuť pracovat pro tým je to spíše na škodu. Moc mě potěšilo naše nasazení a hlavně součinnost mezi jednotlivými řadami. Musíme se ovšem začít soustředit na další zápas který nás čeká tuhle sobotu v 9:00 na půdě Ochozu u Brna. 

Na závěr chci poděkovat našim skvělým fanouškům za velkou podporu !

 

RADEK

 

9.kolo

Bílovice/Obřany : SKŘ starší žáci 5 : 1 (2 : 0)

 branka :  38´ Hlavatý

 

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl J, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý, Kolesnyk, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Brídl M, Holovnych

 

Úplně bych tohle utkání nenazýval utkáním podzimu, protože každé utkání na podzim bylo dost důležité a bez těchto ostatních zápasů by jsme se nedostali v tabulce na druhé místo. Každopádně před námi stála výzva, že pokud by se nám podařilo získat tři body přezimovali bysme na prvním místě. Bylo jasné, že to nebude v žádném případě jednoduchý úkol, domácí celek spojeného mužstva Bílovic a Obřan měl doposud v domácím prostředí stoprocentní úspěšnost s velmi aktivním skóre 29:3. My jsme naopak zatím ve venkovním zápase nepoznali hořkost porážky a proto duel sliboval zajímavou podívanou, jak sem minule zmínil druhého mužstva v tabulce se třetím.

 

V první řadě bych moc rád dnes přednostně poděkoval velmi početné skupině diváků, kteří nás v tomhle zápase přijeli podpořit, vytvořili jste nevídaný "kotel" a díky Vám jsme hráli takřka v domácím prostředí, DĚKUJEME !

 

Již při rozcvičení bylo znát, že během chvíle bude terén rozbahněný a utkání bude i vzhledem k síle soupeře fyzicky velmi náročné, což se potvrdilo a myslím, že kluci si sáhli na dno svých sil. Terén byl ovšem pro obě mužstva stejný a musíme uznat, že domácí se hlavně celý první poločas lépe pohybovali, byli rychlejší a zejména oba rychlostně i technicky dobře vybavení útočníci nám dělali nemalé problémy. Nezačali jsme špatně a již po rozehrávce jsme se dostali do pokutového území domácích, k zakončení se bohužel Matyáš nedostal. Pak nás hodně srazila 3´ kdy jsme nechali příliš prostoru domácímu Zavadilovi a ten se nemýlil SKŘ 0:1. Již před zápasem jsem se o tomhle útočníkovi bavili, je to rozdílový hráč, a proto jsme se připravili na variantu jak se ho pokusit pokrýt. V téhle fázi utkání nás Bílovice přehrávali, nebyli jsme si vůbec jistí, zbytečně jsme se zbavovali někdy poněkud alibisticky míče a z toho pramenil tlak domácích, který narůstal a vyústil ve 20´ ve druhou branku domácích kdy nás opět pokořil Zavadil SKŘ 0:2. Potřebovali jsme vydržet do poločasu, aby jsme si některé věci vysvětlili a zkusili utkání ještě zdramatizovat.

V poločasové přestávce jsme si řekli, že budeme muset být více důslední v osobních soubojích a napadat nebezpečné útočníky domácích již při přebrání míče, protože v případě že jsme je nechali otočit byli už v náběhu na naši bránu více než nebezpeční. Chtěl sem aby se hráči uklidnili a pokusili jsme se o naši kombinační hru, kterou umíme, i když stále více rozbahněný terén tomu moc nenahrával. Do druhé půle jsme tedy nastoupili odhodlaní zápas zdramatizovat, hlavně se pokusit dát kontaktní gól který by soupeře mohl dostat pod určitý tlak, potřebovali jsme zlepšit zejména pohyb a hlavně rychlost. Úvod druhé půle nám vyšel skvěle, Matyáš na levé straně vybojoval míč, nacentroval před bránu kde domácí obránce minul a dobře postavený Dave nekompromisně ve 38´ poslal míč do sítě SKŘ 1:2 !

Pak nastala vydařená pasáž utkání, domácí začali být hodně nervózní, zejména celý jejich realizační tým začal být sprostý na rozhodčího, chování jejich hráčů by v tomhle věku určitě mělo být daleko sportovnější než to co předváděli. V té chvíli nebylo pomalu slyšet vlastního slova, jak nás naši úžasní fanoušci hnali za vyrovnáním. Naši kluci dřeli, byla vidět nesmírná bojovnost v každém souboji, ale bylo taky bohužel vidět že nám docházejí na těžkém terénu a po nevydařeném prvním poločase síly. Nicméně utkání bylo stále otevřené a pořád jsme byli ve hře. Bohužel přišla 56´, Bílovice si vytvořili standartní situaci v podobě rohového kopu, první míč jsme v hlavičkovém souboji vyhráli a úspěšně odvrátili, bohužel jsme nepohlídali odražený míč a domácí hráč střelou z hranice šestnáctky vymetl šibenici Jendovi brány 1:3. Tenhle gól byl v utkání zlomový a Bílovice definitivně zlomily náš odpor, bohužel konec utkání už byl z naší strany v křeči , domácí si výsledek pohodlně pohlídali a přidali nám ještě dva dost laciné góly. 

Myslím, že kdo utkání viděl v žádném případě nemůže souhlasit s titulkem že starší žáci utkání nezvládli! Naopak mě kluci ukázali nejen v tomhle utkání, ale celý podzim jak silný je náš týmový duch, jaká jsou kluci skvělá parta a žádná porážka nás nezlomí! To že jsme dnes narazili na kvalitu a prohráli neznamená, že jsme utkání nezvládli, myslím, že posoudit to může pan Olša při praní dresů, ze kterých viděl jak kluci jezdili celý zápas po zadku. 

Do konce podzimu nás čeká ještě jeden zápas, bude to 12.11. v 10h u nás na umělce a utká se tým který poskládá vedoucí našeho týmu Peťa Sedlák proti starším žákům. Bude to tak zvaná závěrečná - dokopná , troufnu si říct za velmi dobrou podzimní sezónou. Po zápase bude následovat občerstvení , zváni jsou všichni fanoušci kteří byli jednou z hodně důležitých součástí našeho týmu. 

RADEK

 

8.kolo

SKŘ st. žáci : TJ Ochoz u Brna 5 : 0 (5 : 0)

branky:  2´ Pařízek,  18´ Jozefczyk,  27´ Maša,  33´ Maša,  35´ Lesenský

 

sestava SKŘ :  Rožek, Skládaný, Brídl, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Ve třetím utkání v sedmi dnech nás čekal nováček soutěže z Ochozu u Brna. Zápas, který jsme chtěli opět zvládnout, jak herně, tak i výsledkově a navázat na výkon ze středečního utkání. Chtěli jsme opět vycházet z dobré defenzívy, kombinační hrou a výstavbou již od brankáře jsme se chtěli dostávat postupným přechodem do útoku a využít zlepšeného řešení v koncovce z minulých zápasů. Hráči dostali za úkol začít zápas opět co nejvíce dominantně a snažit se získat potřebnou územní převahu. 

Do utkání jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli, již ve 2´ nastartoval naše vítězství Tom Pařízek, kdy ukázal svou rychlost, unikl hostující obraně po pravém křídle a nekompromisním zakončením vstřelil první, hodně důležitý gól zápasu SKŘ 1:0 !  Po skvělém úvodu jsme nepolevili, snažili jsme se vstřelit další uklidňující gól, hráli jsme pozorně, zavírali jsme důležité prostory a získávali odražené míče, díky kterým jsme byli více ve hře a silnější na míči než soupeř. V 18´ jsme se kombinací dostali do vápna hostujícího týmu, přišla nezištná přihrávka z pravé strany a velmi dobře postavený Fíla Jozefczyk z malého vápna pohotově uklidil míč do sítě SKŘ 2:0 !!

Tahle branka jako by nás uklidnila a vnesla do naší hry lehkost, velmi dobře byla zformovaná defenzíva celého týmu nedovolila soupeři žádný náznak šance ohrozit Jendovu branku. Hostující jedenáctka se zatáhla na svojí polovinu a snažila se odrážet naše útoky. Ve 27´ jsem si vybojovali rohový kop, který jsme zahráli nacvičeným způsobem, Dave pronikl podél brankové čáry až před bránu a předložil míč Rooneymu, který se v zakončení nemýlil SKŘ 3:0 !!!

Soupeř se nesnažil o konstruktivní rozehrávku, proto jsme se malinko zatáhli k polovině, upustili od vysokého presinku a získávali míče z jejich nepříliš dlouhých odkopů. Ve 33´ právě po jednom odkopu nejdříve nevyhrál Kryštof  hlavičkový souboj a míč propadl za něj, kde byl velice dobře pozičně postavený Kisi, ten mu pohotově míč posunul zpět a Kryša milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Rooneyho, který si míč dobře převzal, pokryl si ho  před dobíhajícím obráncem a přesnou křižnou střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře SKŘ 4:0 !!!! 

Ochoz v té chvíli působil odevzdaně a my jsme mu ještě o dvě minuty později uštědřili jeden zásah před odchodem do kabiny. Ve 35´ získal odražený míč na pravé straně Buchtič, poslal ho přesným centrem do vápna, do zakončení se dostal Kuba, který míč směřoval k levé tyči, těžko z mého pohledu posoudit zda by míč zapadl do sítě a tak u tyče stál připravený Kryša a pro jistotu míč sám do sítě Ochozu doklepl. V té chvíli mi zatrnulo, že bude pískán znovu ofsajd, naštěstí se tak nestalo a tentokrát mu byl gól uznán :) SKŘ 5:0 !!!!!   Po prvním poločase svítilo tedy na světelné tabuli (záměrně použiji slovo "uspokojivé") skóre 5:0. 

Uspokojivé skóre - téma, které jsme rozebírali v kabině v poločasové přestávce. Kluky sem za první polovinu pochválil, předvedli opravdu dobrý výkon, ale zároveň jsme si řekli, že nemůžeme přestat hrát nesmíme se s výsledkem uspokojit a musíme dále poctivě pracovat. 

Ve druhém poločase byl k vidění úplně jiný hostující, ale bohužel i jiný domácí tým. Hráči soupeře najednou hýřili bojovností, přidali na důrazu v osobních soubojích , začali nás výborně vysoko napadat a my jsme si najednou komplikovali  naši rozehrávku, ztratili jsme svoji jistotu z prvního poločasu. Srážela nás spousta nepřesností a i když v některých akcích a kombinacích byla vidět dobrá myšlenka či nápad, nebyl doplněn dobrým provedením. Nechci říct, že by to bylo naší nekoncentrovaností nebo dokonce podceněním, ale někde v hloubi podvědomí kluků sem viděl, jako by si mysleli, že zápas už dohrajeme v poklidu a vše přijde samo. Sice si Ochoz nevytvořil více méně žádnou jasnou gólovou příležitost, ale musím uznat , že druhou polovinu měl daleko lepší pohyb, ve středu hřiště získával důležité míče a bylo jen naše štěstí, že mu nevycházela finální fáze a Jenda nakonec udržel třetí čisté konto v řadě, třetí "vajíčko" :)

Ihned po zápase jsme si s klukama řekli pár slov, které zůstanou jak se říká v "kabině" a pak jsme se mohli pustit do zasloužené děkovačky opět fantastickým divákům. Jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré a kluci se přesvědčili, že zápas má dva poločasy a jsem nakonec rád, protože kluci získali opět moc dobrou zkušenost a ponaučení, které jim pomůže v dalším fotbalovém růstu. 

Díky téhle výhře jsme se v tabulce dostali na druhé místo, tři body za vedoucí Chrlice, které už mají ovšem všechny podzimní zápasy odehrané a tak pokud by se nám podařilo náš poslední zápas v Obřanech zvítězit, přezimovali by jsme na prvním místě a to si podle mě kluci za celý podzim více než zaslouží. Srdečně zveme všechny příznivce aby nás v sobotu přišli v tomhle divácky hodně atraktivním zápase druhého celku se třetím podpořit. Kluci na to mají a věřím, že předvedeme krásný fotbal. Zápas se hraje v sobotu ve 13:00 na hřišti v Obřanech - budu se opakovat - potřebujeme VÁS !

RADEK

 

7.kolo

SKŘ st. žáci : SK Moravská Slavia 3 : 0 (2 : 0)

branky :  10´ Maša,  22´ Kolesnyk,  67´ Kolesnyk

 

sestava SKŘ:  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Holovnych

 

V polovině týdne jsme v dohrávce dříve odloženého utkání přivítali spojený celek Moravské Slavie a Nového Lískovce. Utkání se muselo kvůli brzké tmě odehrát na umělé trávě a druhý poločas se odehrál již pod umělým osvětlením, což zápasu dodalo zajímavě krásnou netradiční atmosféru. Na hostující celek sem se byl podívat v předešlých zápasech a bylo jasné, že nás v žádném případě nečeká jednoduchý soupeř jako v předchozím kole. Proto bylo nutné, aby jsme nelítali po vysoké výhře někde v oblacích, ale předváděli nadále divákům náš poctivý fotbal což je náš cíl. Do utkání jsme šli tedy s pokorou ale i velkým sebevědomím. Připravit na zápas jsme se museli během jednoho tréninku a tak jsme si probrali aspoň teorii co budeme chtít na hodně soubojového soupeře hrát. 

Kluci měli za úkol opět vysoko napadat rozehrávku a donutit soupeře nakopnout dlouhý míč, který jsme chtěli v obranné fázi konstruktivně odebírat a následnou kombinací se dostávat do útočné fáze. "Morenda" zjistila, že při rozehrávce na krátko s naším dobrým presinkem neuspěje a volila dlouhé nákopy již od brány na což jsme byli připraveni. Díky výborné defenzivě jsme mohli v podstatě celý zápas hrát hodně vysoko a získali jsme tím územní převahu. 

Do zápasu jsme chtěli vstoupit velkým tlakem a nabádal sem hráče aby se pokusili úvodní desetiminutovku odehrát v co největším tempu a zatlačili hostující celek do hloubky hřiště. Záměr se nám povedl a od začátku jsme byli na hřišti dominantní tým, byli jsme silnější na míči a dařila se nám i kombinace, i když někdy jsme se svou nepřesností nedostali až do finální fáze. Morenda odolávala do 10´ kdy se ve vápně skvěle postupně přes tři hráče uvolnil kapitán Dave, naservíroval nesobecky a s milimetrovou přesností míč na kopačku Rooneyho, který výborně zavíral zadní tyč a uklidil míč do sítě SKŘ 1:0 ! 

Nadále jsme výborně pozičně bránili, soupeř nás sice chvilkama zlobil svým důrazem, ale v tom jsme se mu postupem času dokázali vyrovnat a měli jsme utkání pod kontrolou. Zahrávali jsme několik rohových kopů, bohužel nám hostující hráči svým postavením moc nedovolili vyzkoušet naše nacvičené rozehrávky téhle standartní situace a tak jsme volili jednoduchý centr, který velmi dobře kopal Dave, bohužel naše rozestavení nebylo v pořádku a tak jsme neměli pokryté celé "velké vápno" a míč nám mnohdy lacině proletěl. 

Přišla 22´ a opět rohový kop, který se nám podařil rozehrát na krátko přesně jak na tréninku zkoušíme, Fíla v tandemu posunul míč na Davida ten levačkou nastřelil správně míč před bránu, kde se ho zmocnil Ivan a přesnou střelou, kterou ještě pohotově mezi nohama pustil Matyáš rozvlnil podruhé síť hostí a zaslouženě zvýšil vedení SKŘ 2:0 ! !

Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, stále jsme byli lepším týmem ale do vyložené šance jsme se už nedostali. V poločase jsme si tradičně řekli, které situace se budeme snažit řešit lépe, které jsme naopak vyřešili dobře a hlavně jsme si řekli jednu důležitou věc, že pokud zůstaneme u poctivé defenzívy celého mužstva, nedostaneme kontaktní gól, který by nás bezpochyby znervóznil, tak se nám naopak otevřou další okénka v soupeřově obraně a můžeme přidat další góly. Druhý poločas kopíroval ten první, hosté se snažili tlačit spíše silou než fotbalově, ale budu se opakovat naše dobře hrající celá obrana a vůbec celá defenzivní činnost jim nic nedovolila. 

V 60´ se dostal ve vápně k míči Kryštof a neomylně umístěnou střelou k tyči skóroval, jeho radost z gólu slyšeli i v nedalekém Ořešíně, ovšem pro zvednutý praporek pomezního pro ofsajd rozhodčí gól neuznal. Zápas máme díky Vojtovi Skládanému nahraný na videu ( za což moc děkujeme :) a tak se můžeme, až tenhle zápas budeme i videa rozebírat a pokud je tam tenhle moment zachycen, přesvědčit, zda se stala "fotbalová křivda:))"

V 67´ nás již od radosti nezastavil ani rozhodčí a krásnou křižnou střelou pečetil naše zasloužené vítězství svým druhým gólem v zápase Ivan na konečný výsledek SKŘ 3:0 ! ! ! 

Klukům chci opět moc poděkovat za to jak zápas odpracovali, za jejich obětavost v soubojích, které někdy hodně bolely. Dnes by se těžko hledal hráč, který nějak výkonem převyšoval ty ostatní, protože dnes předvedl jeden vedle druhého výkon který se mi moc líbil a tohle z nás dělá ten správný TÝM !!

V neposlední řadě opět díky fanouškům za hlasitou podporu. V neděli nás čeká od 10:00 opět domácí zápas proti nováčkovi soutěže z Ochozu u Brna a budeme rádi, když nám přijdete zase fandit. 

RADEK

 

6.kolo

SKŘ st. žáci : TJ START Brno "B" 12 : 0 (6 : 0)

 branky : Hlavatý 3x , Pejřil 3x, Brídl 2x, Kolesnyk, Jozefczyk, Pařízek, Lesenský

 

sestava SKŘ : Rožek, Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Z důvodu odloženého zápasu, jsme po dvou týdnech nastoupili k mistrovskému zápasu proti poslednímu celku tabulky STARTU BRNO. 

Soupeř v soutěži nastupuje s mladším ročníkem, a proto je to na jejich hře a výsledcích znát, z toho důvodu bych naše vítězství v žádném případě nepřeceňoval a naopak si zítra na tréninku musíme říct, které situace jsme se mohli pokusit vyřešit lépe. 

Před zápasem jsme si s klukama vysvětlili, že žádný soupeř nesmí být v hlavě podceněný, ale na druhou stranu musíme zůstat zdravě sebevědomí. Chtěli jsme po celý zápas praktikovat vysoký presink, což se nám dařilo a získávali jsme při rozehrávce soupeře jeden míč za druhým a dostávali se do koncovky.  Pozitivem zápasu je, že si  mohli kluci vyzkoušet několikrát finální fázi a hlavně se dostat do zakončení ve kterém jsme potřebovali získat tolik potřebný klid, který nám v minulých zápasech chyběl. Pro obranu to byl směrem dozadu víceméně pohodlný zápas, a tak jsme si mohli vyzkoušet výstavbu hry od brankáře, otáčení hry a postupný přechod do útoku. Zde se mi některé situace líbily a některé naopak nebyly řešeny v potřebném klidu a s jistotou. Tím byl myšlen celkový přechod do útoku celého mužstva ať už postupný, nebo rychlý. To je ovšem v žákovském věku naprosto přirozené, normální a je na nás aby jsme se to na trénincích naučili a postupně vše přenášeli do zápasu. Stejně tak jak pracujeme na koncovce a začneme se věnovat i bránění standartních situací. Gratuluji klukům, kteří si vstřelili první gól za starší žáky a Jendovi za první vychytané (jak říká náš vedoucí týmu Peťa Sedlák ) "vajíčko" :)). Tolik asi dnes o trochu stručněji k zápasu, ke kterému si myslím, že kratší komentář stačí. Je třeba se vrátit na zem a dívat se dopředu na další zápas který náš čeká již tuhle středu na naší půdě proti celku MS/NOVÝ LÍSKOVEC, který začíná v 16:45. 

Na závěr chci klukům poděkovat za dosavadní přístup k tréninkům, zápasům a v neposlední řadě opět všem skvělým fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzují. Doufám, že si najdete cestičku i další zápasy, potřebujeme VÁS !! 

RADEK

 

5.kolo

SK Chrlice : SKŘ st. žáci 1 : 1 (0 : 0)

branka : 49´ Hlavatý

 

sestava SKŘ: Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Holovnych 

 

Minulý komentář jsem zakončil slovy, že jedeme k aktuálně druhému celku soutěže do Chrlic vyhrát a celý týden jsme se na to pečlivě připravovali. Soupeře jsem viděl ve dvou předešlých zápasech a s klukama jsme se snažili připravit na hrozby, které nám od Chrlic hrozí, ale také na jejich slabiny, které by jsme v zápase chtěli využít. Chtěli jsme navázat nejen na výsledek, ale hlavně na výkon z minulého vítězného zápasu proti Jundrovu. Věděli jsme, že Chrlice mají celkově kvalitní tým, ale nejvíce se spoléhají na góly kanonýra Popovyche, fyzicky, rychlostně i technicky dobře vybaveného hráče s výbornou střelou. Proto naše taktika vycházela z toho, aby jsme dokázali takového hráče eliminovat. Nechtěli jsme hrát zónovou obranu, ale nebezpečného hráče hlídat více osobně a hlavně při přebírání míče ho zdvojovat. Naopak směrem dopředu využít ne příliš kompaktní obrany domácích. 

Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a aktivně, začátek byl ve znamení boje o střed pole, kde jsme byli důraznější a tím jsme brzy získali územní převahu. Pronikali jsme do soupeřové obrany zejména po křídlech ale chybělo nám lepší vyřešení finální fáze, a když už jsme ji dobře vyřešili selhali jsme bohužel v koncovce. Náš plán eliminovat kanonýra domácích nám vycházel skvěle, Matěj si s touhle úlohou poradil více než bravůrně. Stále jsme měli více ze hry a v 16' unikl po křídle neúnavný Matyáš, skvěle z pravé strany odcentroval, doslova naservíroval střílený míč před bránu, ale Rooney nebyl v zakončení úspěšný. Domácí se snažili dostat do hry a ve 20' našli poprvé okénko v naší obraně, k míči se dostal právě Popovych, ukázal svůj skvělý tah na branku, dostal se až do vápna k zakončení, ale Jenda vytáhl na brankové čáře zákrok z říše snů a míč vyrazil na roh. Kluci se z téhle šance domácích rychle oklepali a hra se opět přesunula na obranou polovinu domácích. Ve 27' jsme si vytvořili standartní situaci z levé strany, Dave zamířil z přímého kopu na zadní tyč domácí branky a brankář jen sledoval zda mu zapadne míč do sítě, bohužel jen orazítkoval tyčku. 

Do poločasu hra pokračovala ve stejném duchu, ale už bez výrazné šance na obou stranách, bezbranková remíza v poločase dávala tedy oběma mužstvům šanci strhnout výhru na svou stranu. 

V kabině jsem hráče nabádal k trpělivosti, aby jsme zůstali při zakončení více klidní a gólu v domácí sítí se určitě dočkáme. Naopak v defenzívě být stále jako první poločas až na jednu chybu koncentrovaní, důslední , důrazní a nedělali zbytečné hrubky v rozehrávce. Věděl sem, že Chrlice měli skoro ve všech zápasem vždy lepší druhý poločas, ale nechtěl sem kluky zbytečně znervóznit a tenhle poznatek si raději nechal pro sebe:) 

Druhý poločas doslova kopíroval průběh prvního, měli jsme územní převahu, tlačili jsme se do koncovky, bojovali o každý jak ofenzivní tak defenzivní míč, obranu skvěle dirigoval Kuba, krajní obránci vyhrávali souboje a tím jsme nepouštěli domácí do žádných vyložených šancí. 

Ve 49' vzal na sebe opět odpovědnost kapitán Dave, prošel středem hřiště jako nůž máslem, dostal se před brankáře domácích a míč mu zkušeně poslal k tyčce SKŘ 1:0 ! Musím podoktnout, že jsme se na toužený gól hodně nadřeli, ale byl zcela zasloužený.

Jednobrankové vedení nás ovšem neuspokojilo a chtěli jsme zápas co nejdříve rozhodnout, v 55' dostal nádhernou přihrávku mezi stopery Rooney vystřelil sice přesnou ovšem ne příliš důraznou střelou se kterou neměl výborně chytající gólman problémy. I další naše šance po střelách Fíly , Ivana, Kryštofa zůstali nevyslyšeny a bohužel mířily vedle brány. 

Domácí už vsadili vše "vabank" ,  vrhli se do útočení, mnohdy i s brankářem který hrál hodně vysoko a získali tím přečíslení. Stále jsme odolávali, a otevřená hra domácích nám dávala prostor k nebezpečným rychlým přechodům do útoku. Bohužel přišla 66' , v souboji co jsme podle mě udělali skvěle kdy došlo ke zdvojení domácího útočníka viděl rozhodčí faul. Míč si z 25 metrů postavil Popovych , tvrdou střelou překvapil nešťastně Jendu a srovnal skóre 1:1. Zbývaly nám tři minuty utkání a i tak jsme se dostali do vyložené šance, Matyáš vybojoval míč na levé straně pokutového území postupoval proti brance, ale bohužel místo přihrávky na dva nachystané naše hráče na malém vápnu zvolil sice povedenou ovšem v dané situaci zbytečnou střelu kde byl nachystaný domácí gólman. 

V hodnocení zápasu bych navázal na slova domácího trenéra, který mi po zápase řekl, že získali "šťastný bod", který si s takovým soupeřem jako jsme byli my moc váží. 

Já musím říct, že nás stále sráží neproměňování šancí, ale na druhou stranu, je moc dobře, že se do šancí dostáváme , v každém zápase jsme měli zatím herně navrch a za mě jsme byli lepším mužstvem. Příští sobotu zajíždíme na hřiště Moravské Slavie, kam srdečně zveme naše hlasité, výborně povzbuzující a neskutečně pozitivně naladěné fanoušky SKŘ !!!!

Radek

 

4.kolo

SKŘ st. žáci : SK Jundrov 3 : 1 (2 : 1)

branky :  18' Hlavatý, 30' Kolesnyk, 45' Kolesnyk

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý(C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl

 

Ve čtvrtém kole, druhém domácím zápase, jsme přivítali ambiciózní celek Jundrova, který měl na svém kontě dvě výhry a jednu nešťastnou domácí prohru s Chrlicemi ( podobnou naší smolné prohře s Tuřany). Chtěli jsme tuhle prohru před domácím publikem odčinit a navázat na povedený výkon z minulého týdne z Bystrce.

Nastoupili jsme odhodlaně a od začátku zápasu bylo vidět, že chceme vyhrát. Na trénincích jsme se v týdnu připravovali získávat míče hned při rozehrávce soupeře ať už při dlouhém nákopu vyhrát první souboj a získat odražený druhý míč, nebo při krátké rozehrávce napadat aktivním presinkem a získat tím územní převahu. 

Vše jsme skvěle plnili a prvních deset minut jsme soupeře zavřeli na jejich obranné polovině, byli jsme dominantní v osobních soubojích a také na míči. 

Bohužel ve 13' se Jundrov dostal poprvé za polovinu, využil našeho zaváhaní v defenzívě, nedorozumění v naší obraně a ujal se vedení 0:1. Kluci opět ukázali skvělý charakter a znovu se do soupeře pustili se vší odhodlaností výsledek co nejdříve otočit. Pokračovali jsme aktivním výkonem, vytvořili si velký tlak, zahrávali jsme několik rohů, a po jednom z nich se z levé strany dostal k míči kapitán Dave našel malou skulinku pod rukama hostujícího brankáře a v 18' vyrovnal SKŘ 1:1 ! 

Tenhle gól jako by nás uklidnil a stále jsme měli hru pod kontrolou, soupeř se těžko prosazoval proti naší dobré defenzívě, ale občas jsme mu díky naší chybě v rozehrávce nabídli náznak šance. Směrem dopředu jsme si opět vytvořili několik vyložených šancí, někdy jsme byli příliš zbrklí v koncovce, někdy nám chybělo pár centimetrů. 

Ve 30' přišla příjemná odměna našeho narůstajícího tlaku, Ivan se na středu velkého vápna prosmýkl mezi obránci a nekompromisně uklidil míč do sítě Jundrova SKŘ 2:1 !! V poločase utkání svítilo tedy na tabuli příznivé ovšem zároveň i ošidné skóre 2:1 pro SKŘ.

O přestávce jsme si řekli , že nesmíme dopustit, aby se opakoval scénář zápasu s Tuřany, musíme celý druhý poločas odehrát jako by jsme " prohrávali", soustředit se na defenzívu, vycházet ze zabezpečené obrany, ale určitě být hlavně stále aktivní ve hře dopředu a snažit se vedení zvýšit. 

Tentokrát nám vše vyšlo tak jak jsme chtěli, a troufnu si říct, že druhý poločas se odehrál pod naší taktovkou.

Byli jsme aktivní v útočné fázi, obranná čtverka se skvěle doplňovala, zajišťovala a až na pár momentů nedala soupeři šanci se vůbec prosadit a ohrozit Jendovu bránu. Prosazovali jsme se po krajích hřiště což byl i náš plán, pohybovali jsme se v kompaktním bloku a tím získávali tolik potřebné odražené míče. Naší aktivní hrou jsme získali několik rohových kopů (bohužel ne vždy se nám nacvičené věci úplně povedly, ale hráčům sem říkal, že to chce čas a na trénincích se tomu budeme stále věnovat). I tak se po rohovém kopu ve 45' dostal již podruhé v zápasu do bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře Kuba, ale ani tentokrát se mu ho nepodařilo prostřelit, brankář míč vyrazil před sebe a výborně ofenzívně dobíhající Ivan přidal svůj druhý gól v zápase SKŘ 3:1 !!!

Zbytek zápasu se odehrál již v naší režii a žádné drama jsme dnes divákům naštěstí nepřipravili. Kluci si zaslouženě mohli po zápase zakřičet, zatleskat výborným divákům a ještě v kabině zazpívat nový vítězný chorál se kterým přišel největší bavič z celých Řečkovic Kryštof :)))

Chci poděkovat klukům za předvedený výkon a celkový přístup k zápasu, musíme ovšem dále tvrdě pracovat na tréninku a snažit se odstraňovat nedostatky v naší hře. Tradiční díky patří taky všem fanouškům za jejich hlasitou podporu. Příští sobotu zajíždíme do Chrlic, které jsou na druhém místě tabulky a určitě diváky čeká zajímavý zápas, protože my jedeme zvítězit ! 

Radek

 

3.kolo

SKŘ : FC Bystrc 2 : 2 (1 : 1) branky:  13´ Hlavatý, 56´ Kolesnyk

sestava SKŘ : Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Purč, Pařízek

 

Ve třetím kole jsme zavítali ke Svratce, kde má svůj fotbalový stánek FC DOSTA BYSTRC. Celý týden jsme se připravovali na malé hřiště a věděli jsme, že nás čeká hodně osobních soubojů, hráče jsem upozorňoval, že na vše budou mít minimum času a je potřeba se snažit o co nejrychlejší přechod do útoku. Naopak v obranné fázi jsem Matyho stáhl malinko zpět aby zajišťoval krajní obránce. K rozměrově malému hřišti se přidal ranní déšť, který udělal z již tak nekvalitního povrchu rozbahněné pole. Ovšem nutno podotknout, že podmínky byly pro obě mužstva naprosto stejné. Bylo tedy jasné, že nás nečeká žádná fotbalová krása plná kombinační hry ale "BOJ" o každý centimetr hřiště. Chtěli jsme být důrazní v osobních soubojích a tlačit se na mokrém terénu co nejvíce do zakončení, chtěli jsme si pohlídat začátek zápasu což se nám bohužel stejně jako v loni na hřišti u Svratky nepodařilo.

 

Již v 5´ jsme ve středu obrany nechali skákat míč, dali domácímu útočníkovi hodně prostoru a ten snadno zakončil do naší sítě, BYSTRC šel do vedení 1:0.  Kluky to nezlomilo a vrátili jsme se k tomu na co jsme se připravovali a co jsme chtěli hrát. Soupeře jsem zatlačili do obrany a hnali se za vyrovnáním, bohužel v téhle fázi  jsme ještě nebyli úplně důslední, důrazní v osobních soubojích a i domácí DOSTA se dostala do nebezpečných šancí. Kluci bojovali, dřeli a odměnou jim byla 13´ kdy jako správný kapitán Dave šel bojovností příkladem, vybojoval pro sebe na hranici "šestnáctky" míč a pohotovou, přesně umístěnou ránou k tyči srovnal zaslouženě skóre SKŘ 1:1 !

 

Díky bojovnosti celého týmu jsme začali mít uzemní převahu a vytvořili si tlak, měli jsme několik rohových kopů bohužel jsme se nedostali do zdárného zakončení. V poločase jsme si řekli, že musíme zůstat v našem důrazu, v obraně hrát jednoduše, nenechat soupeři prostor pro úniky, což se nám celý druhý poločas dařilo, celá obrana hrála pozorně, defenzíva celého týmu se mi moc líbila, směrem dopředu jsme začínali vytvářet nebezpečné situace pro domácí obranu. Hned v úvodu druhého poločasu se dostal k úniku po pravé straně Matyáš, skvěle přechodil vybíhajícího domácího gólmana ale míč těsně minul banku. Stále jsme vytvářeli nátlakovou hru a většinu druhého poločasu jsme odehráli na polovině domácích, dostali jsme se i do zakončení, ale bohužel většinou střela byla málo razantní nebo byla zblokována. Až v 56´ jsme si vytvořili na pravé straně standartní situaci, k míči se postavil Ivan a nádherně zatočil míč na vzdálenější tyč domácí brány SKŘ 2:1 !!

 

Už se zdálo, že by jsme si od Svratky mohli odvézt všechny tři body, skvěle jsme bránili, a byli aktivní směrem dopředu, bohužel v 63´ jsme si opět ukousli velký kus smůly, kdy se soupeř dostal k ojedinělému útoku, podařilo se mu poslat nepovedenou slabou střelou míč na naši bránu, která ovšem nešťastně jinak dobře chytajícímu Jendovi vyklouzla z rukavic do sítě a DOSTA vyrovnala na 2:2. V závěru zápasu jsme si vytvořili několik závarů před domácí brankou, ale bez efektu. Utkání skončilo tedy dělbou bodů, ale myslím, že jsme byli lepším týmem. 

 

Klukům opět patří velké poděkování za bojovnost, nesmírnou obětavost a touhou po vítězství, na blátivém terénu to bylo fyzicky hodně náročné utkání a myslím, že jsme ho hlavně ve druhé půli zvládli skvěle. Moc děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru a povzbuzování, i když počasí nebylo zrovna příjemné. Příští neděli hostíme na domácím hřišti celek Jundrova a budeme rádi když nás přijdete opět podpořit. 

Radek

 

2.kolo

SKŘ st. žáci : SK Tuřany 3 : 4 (1 : 0)

 branky - 19´ Kolesnyk, 36´ Hlavatý, 55´ Josefczyk

 

sestava domácích:  Rožek, Brídl J, Buchta, Kistan, Skládaný, Lesenský, Kolesnyk, Hlavatý, Jozefczyk, Maša, Antl, Pařízek, Pejřil, Brídl M, Dvořák.

 

V prvním domácím zápase jsme chtěli navázat na výhru z "Lokotky" a hlavně na výkon z druhého poločasu. Zavítal k nám soupeř z Tuřan, který nebyl vůbec fotbalový, ale přesto si odvezl nakonec všechny tři body.  V prvním poločase jsem začali tlakem, snažili jsme se dostat co nejvíce do zakončení, což se nám relativně dařilo, ale bohužel bez gólového efektu. Až v 19´ si skvěle navedl míč do Vápna Ivan, kterého loktem srazil hostující obránce, a sám faulovaný nekompromisně proměnil penaltu SKŘ 1:0 !

 

Dále jsme kontrolovali hru, z přímého kopu kapitán Hlavatý nastřelil břevno a vytvořili jsme si několik dalších slibných šancí ovšem opět nás zklamala koncovka a do kabin jsme šli s hubeným vedením. Řekli jsme, si že se musíme dále tlačit do koncovky, zlepšit zakončení a hlídat nákopy soupeře, který nijak nekombinoval a pouze se snažil využít rychlých, fyzicky dobře připravených útočníků. V tomhle případě bylo potřeba, aby stopeři zajištovali beky, a taky sebe navzájem, aby jsme pokryli dlouhé míče za obranu. Tohle se nám ve druhé půli bohužel vůbec nedařilo, směrem dopředu jsme byli dále nebezpeční, a hned ve 36´ zvýšil naše vedení Dave SKŘ 2:0 !! Zdálo se, že nás tenhle gól uklidní a můžeme v klidu pokračovat v tom co jsme si řekli. Opak byl bohužel pravdou, na pravé straně jsme zbytečně faulovali a soupeř nás z trestného kopu ve 38´potrestal a snížil na 2:1, což bylo první varování, že se nesmíme uspokojit s výsledkem, musíme být dále zodpovědní, aktivní, nevytvářet zbytečné ztráty a snažit se držet míč na našich kopačkách. 

 

Hosté se stále úspěšně bránili, a zkoušeli rychlé brejky, se kterými jsme bohužel začínali mít velké problémy, naštěstí přišla krásná akce po pravé straně, kde unikl Filda a po zemi k tyči zvýšil vedení v  55´ SKŘ 3:1 !!! Myslím, že nikdo na hřišti ani v hledišti netušil jaká hrůza nás čeká v posledních deseti minutách.....V 60´ jsme vystavili útočníka hostů do jasného ofsajdu, který nebyl zamáván ani zapískán a Tuřany opět snížili na 3:2. V té chvíli jsme přestali hrát, začali při bránění zmatkovat a nebyli vůbec důrazní, soupeř hned o minutu později nakopl míč středem pole kde jsme propadli a vyrovnal na 3:3. Chtěli jsme doma vyhrát a tak jsme se snažili co nejrychleji hru zjednodušit, a pokusit se opět strhnout vedení na naši stranu, vytvořili jsme si několik závarů před hostující bránou ale snaha byla marná. Kalich hořkosti jsme si ale vypili až do konce, když v 67´ soupeř v souboji nechtěně nakopl míč a obloučkem ze třiceti metrů překonal Jendu. 

 

Klukům nemůžu vytknout bojovnost a snahu ale bohužel jsme těch posledních deset minut nezvládli, i tak jsme si řekli, že se nic neděje, a i když se tahle prohra hodně těžko skousává musíme dát hlavu nahoru a makat dále ! 

 

Radek

 

 

1.kolo:

Lokomotiva Brno : SKŘ starší žáci 1 : 3 (1 : 0) branky:  22´ Pešková - 38´, 40´, 42´ Hlavatý

 

sestava SKŘ : Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Pejřil, Maša, Pařízek, Antl, Purč

 

Los nám pro úvodní kolo přisoudil venkovní utkání na horké půdě v Heršpicích. Před zápasem jsem klukům říkal, že nastal čas prodat, co za celý srpen poctivě natrénovali (19 tréninkových jednotek) .

Věděli jsme, že nás čeká technický směrem dopředu velmi nebezpečný soupeř, ale na druhou stranu zranitelný vzadu a toho jsme chtěli využít. V brance si odbyl první zápas za starší žáky Jenda Rožek a nutno podotknout, že si poradil lépe než na výbornou ( velmi mě potěšil, že se snažil hrát co nejvíce nahoře a velmi zlepšil rozehrávku nohou, což jsme celý srpen pilovali) 

 

Začátek utkání nám vůbec nevyšel podle představ, nechali jsme se zatlačit do hloubky pole, soupeř výborně presoval a nutil nás k chybám v rozehrávce, začáteční tlak jsme však ustáli a od desáté minuty jsme se začali dostávat do hry. 

Po pravém křídle výborně unikl Matyáš, naservíroval míč před bránu, ovšem Rooney bohužel netrefil. Nově složený tým se začal sehrávat a dostávali jsme se do dalších šancí, začal nám fungovat střed hřiště, kde neúnavně bojoval Ivan s Davidem, ale celý tým prokázal obrovskou bojovnost. Soupeř zůstal u vysokého presinku a po naší špatné rozehrávce na pravé straně jsme ve 22´ nabídli, aby se ujal vedení.  SKŘ 0:1 .

 Naštěstí nás gól nerozhodil, stále jsme bojovali a hledali recept jak překonat obranu "Lokotky". Ve 30´výborně prošel středem hřiště přes celou polovinu David , dostal se až k zakončení které bylo bohužel nepřesné. Do kabin jsme tedy šli za nepříznivého stavu 0:1. 

 

V kabině jsme si řekli, co se pokusíme změnit aby jsme výsledek otočili, bylo potřeba dostávat míče do volných prostorů za obranu soupeře, potřebovali jsme hru malinko zjednodušit, zkusili jsme jít do rizika, posunul sem Davida, aby hrál úplně na hrotu na hranici ofsajdu, soupeř hrál vzadu v lajně a bylo vidět, že by mohl mít problémy s naší rychlostí. Nabádal sem hráče na přesnost při rozehrávce, aby stopeři hráli více u sebe a získávali dlouhé míče. Z kluků bylo cítit odhodlání zvrátit výsledek na naší stranu, byla tam cítit síla týmu. 

 

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle, přesně tak jak jsme si řekli v kabině, byli jsme aktivní a hned ve 38´ předskočil Kisi protihráče, získal míč, skvěle posunul na Davida a ten se už nemýlil a střelou po zemi k tyči skóroval - 

SKŘ 1:1  !  Hned o dvě minuty později se k míči dostal opět David, kličkou ve vápně se uvolnil do prostoru a strhl vedení na naší stranu SKŘ 2:1 !! Soupeř si v té chvíli nevěděl s naším přechodem do útoku rady a tak opět za dvě minuty nekompromisně zkompletoval náš "bomber" svůj hatrick a zvýšil pro SKŘ 3:1 !!!

 

Zbytek zápasu se odehrával v naší režii, musím pochválit nejen obranu ale celou defenzivní činnost našeho týmu, soupeř si za celý druhý poločas nevytvořil jedinou šanci. Vyhrávali jsme souboje, získávali míče a tím jsme eliminovali sílu soupeře směrem dopředu. Kluci bojovali jeden za druhého, nikdo nevypustil jediný souboj, a i když jsme udělali chybu při ztrátě míče jsme ihned přepnuli a získali míč pod naší kontrolu. Utkání bylo pro kluky fyzicky hodně náročné a klobouk dolů jak se s tím všichni poprali. Kluci ukázali skvělý charakter a moc jim za tenhle zápas děkuji. Také moc děkuji rodičům, kteří jak už tradičně , vytvořili skvělou atmosféru a kluky podporovali po celý zápas i když se zrovna nedařilo.

 

 

 

Odkaz na všechny výsledky soutěže:

IS FAČR (fotbal.cz)

 

Tabulka soutěže:

IS FAČR (fotbal.cz)

 

 

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.