Aktuální sezóna

9.kolo

Bílovice/Obřany : SKŘ starší žáci 5 : 1 (2 : 0)

 branka :  38´ Hlavatý

 

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl J, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý, Kolesnyk, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Brídl M, Holovnych

 

Úplně bych tohle utkání nenazýval utkáním podzimu, protože každé utkání na podzim bylo dost důležité a bez těchto ostatních zápasů by jsme se nedostali v tabulce na druhé místo. Každopádně před námi stála výzva, že pokud by se nám podařilo získat tři body přezimovali bysme na prvním místě. Bylo jasné, že to nebude v žádném případě jednoduchý úkol, domácí celek spojeného mužstva Bílovic a Obřan měl doposud v domácím prostředí stoprocentní úspěšnost s velmi aktivním skóre 29:3. My jsme naopak zatím ve venkovním zápase nepoznali hořkost porážky a proto duel sliboval zajímavou podívanou, jak sem minule zmínil druhého mužstva v tabulce se třetím.

 

V první řadě bych moc rád dnes přednostně poděkoval velmi početné skupině diváků, kteří nás v tomhle zápase přijeli podpořit, vytvořili jste nevídaný "kotel" a díky Vám jsme hráli takřka v domácím prostředí, DĚKUJEME !

 

Již při rozcvičení bylo znát, že během chvíle bude terén rozbahněný a utkání bude i vzhledem k síle soupeře fyzicky velmi náročné, což se potvrdilo a myslím, že kluci si sáhli na dno svých sil. Terén byl ovšem pro obě mužstva stejný a musíme uznat, že domácí se hlavně celý první poločas lépe pohybovali, byli rychlejší a zejména oba rychlostně i technicky dobře vybavení útočníci nám dělali nemalé problémy. Nezačali jsme špatně a již po rozehrávce jsme se dostali do pokutového území domácích, k zakončení se bohužel Matyáš nedostal. Pak nás hodně srazila 3´ kdy jsme nechali příliš prostoru domácímu Zavadilovi a ten se nemýlil SKŘ 0:1. Již před zápasem jsem se o tomhle útočníkovi bavili, je to rozdílový hráč, a proto jsme se připravili na variantu jak se ho pokusit pokrýt. V téhle fázi utkání nás Bílovice přehrávali, nebyli jsme si vůbec jistí, zbytečně jsme se zbavovali někdy poněkud alibisticky míče a z toho pramenil tlak domácích, který narůstal a vyústil ve 20´ ve druhou branku domácích kdy nás opět pokořil Zavadil SKŘ 0:2. Potřebovali jsme vydržet do poločasu, aby jsme si některé věci vysvětlili a zkusili utkání ještě zdramatizovat.

V poločasové přestávce jsme si řekli, že budeme muset být více důslední v osobních soubojích a napadat nebezpečné útočníky domácích již při přebrání míče, protože v případě že jsme je nechali otočit byli už v náběhu na naši bránu více než nebezpeční. Chtěl sem aby se hráči uklidnili a pokusili jsme se o naši kombinační hru, kterou umíme, i když stále více rozbahněný terén tomu moc nenahrával. Do druhé půle jsme tedy nastoupili odhodlaní zápas zdramatizovat, hlavně se pokusit dát kontaktní gól který by soupeře mohl dostat pod určitý tlak, potřebovali jsme zlepšit zejména pohyb a hlavně rychlost. Úvod druhé půle nám vyšel skvěle, Matyáš na levé straně vybojoval míč, nacentroval před bránu kde domácí obránce minul a dobře postavený Dave nekompromisně ve 38´ poslal míč do sítě SKŘ 1:2 !

Pak nastala vydařená pasáž utkání, domácí začali být hodně nervózní, zejména celý jejich realizační tým začal být sprostý na rozhodčího, chování jejich hráčů by v tomhle věku určitě mělo být daleko sportovnější než to co předváděli. V té chvíli nebylo pomalu slyšet vlastního slova, jak nás naši úžasní fanoušci hnali za vyrovnáním. Naši kluci dřeli, byla vidět nesmírná bojovnost v každém souboji, ale bylo taky bohužel vidět že nám docházejí na těžkém terénu a po nevydařeném prvním poločase síly. Nicméně utkání bylo stále otevřené a pořád jsme byli ve hře. Bohužel přišla 56´, Bílovice si vytvořili standartní situaci v podobě rohového kopu, první míč jsme v hlavičkovém souboji vyhráli a úspěšně odvrátili, bohužel jsme nepohlídali odražený míč a domácí hráč střelou z hranice šestnáctky vymetl šibenici Jendovi brány 1:3. Tenhle gól byl v utkání zlomový a Bílovice definitivně zlomily náš odpor, bohužel konec utkání už byl z naší strany v křeči , domácí si výsledek pohodlně pohlídali a přidali nám ještě dva dost laciné góly. 

Myslím, že kdo utkání viděl v žádném případě nemůže souhlasit s titulkem že starší žáci utkání nezvládli! Naopak mě kluci ukázali nejen v tomhle utkání, ale celý podzim jak silný je náš týmový duch, jaká jsou kluci skvělá parta a žádná porážka nás nezlomí! To že jsme dnes narazili na kvalitu a prohráli neznamená, že jsme utkání nezvládli, myslím, že posoudit to může pan Olša při praní dresů, ze kterých viděl jak kluci jezdili celý zápas po zadku. 

Do konce podzimu nás čeká ještě jeden zápas, bude to 12.11. v 10h u nás na umělce a utká se tým který poskládá vedoucí našeho týmu Peťa Sedlák proti starším žákům. Bude to tak zvaná závěrečná - dokopná , troufnu si říct za velmi dobrou podzimní sezónou. Po zápase bude následovat občerstvení , zváni jsou všichni fanoušci kteří byli jednou z hodně důležitých součástí našeho týmu. 

RADEK

 

8.kolo

SKŘ st. žáci : TJ Ochoz u Brna 5 : 0 (5 : 0)

branky:  2´ Pařízek,  18´ Jozefczyk,  27´ Maša,  33´ Maša,  35´ Lesenský

 

sestava SKŘ :  Rožek, Skládaný, Brídl, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Ve třetím utkání v sedmi dnech nás čekal nováček soutěže z Ochozu u Brna. Zápas, který jsme chtěli opět zvládnout, jak herně, tak i výsledkově a navázat na výkon ze středečního utkání. Chtěli jsme opět vycházet z dobré defenzívy, kombinační hrou a výstavbou již od brankáře jsme se chtěli dostávat postupným přechodem do útoku a využít zlepšeného řešení v koncovce z minulých zápasů. Hráči dostali za úkol začít zápas opět co nejvíce dominantně a snažit se získat potřebnou územní převahu. 

Do utkání jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli, již ve 2´ nastartoval naše vítězství Tom Pařízek, kdy ukázal svou rychlost, unikl hostující obraně po pravém křídle a nekompromisním zakončením vstřelil první, hodně důležitý gól zápasu SKŘ 1:0 !  Po skvělém úvodu jsme nepolevili, snažili jsme se vstřelit další uklidňující gól, hráli jsme pozorně, zavírali jsme důležité prostory a získávali odražené míče, díky kterým jsme byli více ve hře a silnější na míči než soupeř. V 18´ jsme se kombinací dostali do vápna hostujícího týmu, přišla nezištná přihrávka z pravé strany a velmi dobře postavený Fíla Jozefczyk z malého vápna pohotově uklidil míč do sítě SKŘ 2:0 !!

Tahle branka jako by nás uklidnila a vnesla do naší hry lehkost, velmi dobře byla zformovaná defenzíva celého týmu nedovolila soupeři žádný náznak šance ohrozit Jendovu branku. Hostující jedenáctka se zatáhla na svojí polovinu a snažila se odrážet naše útoky. Ve 27´ jsem si vybojovali rohový kop, který jsme zahráli nacvičeným způsobem, Dave pronikl podél brankové čáry až před bránu a předložil míč Rooneymu, který se v zakončení nemýlil SKŘ 3:0 !!!

Soupeř se nesnažil o konstruktivní rozehrávku, proto jsme se malinko zatáhli k polovině, upustili od vysokého presinku a získávali míče z jejich nepříliš dlouhých odkopů. Ve 33´ právě po jednom odkopu nejdříve nevyhrál Kryštof  hlavičkový souboj a míč propadl za něj, kde byl velice dobře pozičně postavený Kisi, ten mu pohotově míč posunul zpět a Kryša milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Rooneyho, který si míč dobře převzal, pokryl si ho  před dobíhajícím obráncem a přesnou křižnou střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře SKŘ 4:0 !!!! 

Ochoz v té chvíli působil odevzdaně a my jsme mu ještě o dvě minuty později uštědřili jeden zásah před odchodem do kabiny. Ve 35´ získal odražený míč na pravé straně Buchtič, poslal ho přesným centrem do vápna, do zakončení se dostal Kuba, který míč směřoval k levé tyči, těžko z mého pohledu posoudit zda by míč zapadl do sítě a tak u tyče stál připravený Kryša a pro jistotu míč sám do sítě Ochozu doklepl. V té chvíli mi zatrnulo, že bude pískán znovu ofsajd, naštěstí se tak nestalo a tentokrát mu byl gól uznán :) SKŘ 5:0 !!!!!   Po prvním poločase svítilo tedy na světelné tabuli (záměrně použiji slovo "uspokojivé") skóre 5:0. 

Uspokojivé skóre - téma, které jsme rozebírali v kabině v poločasové přestávce. Kluky sem za první polovinu pochválil, předvedli opravdu dobrý výkon, ale zároveň jsme si řekli, že nemůžeme přestat hrát nesmíme se s výsledkem uspokojit a musíme dále poctivě pracovat. 

Ve druhém poločase byl k vidění úplně jiný hostující, ale bohužel i jiný domácí tým. Hráči soupeře najednou hýřili bojovností, přidali na důrazu v osobních soubojích , začali nás výborně vysoko napadat a my jsme si najednou komplikovali  naši rozehrávku, ztratili jsme svoji jistotu z prvního poločasu. Srážela nás spousta nepřesností a i když v některých akcích a kombinacích byla vidět dobrá myšlenka či nápad, nebyl doplněn dobrým provedením. Nechci říct, že by to bylo naší nekoncentrovaností nebo dokonce podceněním, ale někde v hloubi podvědomí kluků sem viděl, jako by si mysleli, že zápas už dohrajeme v poklidu a vše přijde samo. Sice si Ochoz nevytvořil více méně žádnou jasnou gólovou příležitost, ale musím uznat , že druhou polovinu měl daleko lepší pohyb, ve středu hřiště získával důležité míče a bylo jen naše štěstí, že mu nevycházela finální fáze a Jenda nakonec udržel třetí čisté konto v řadě, třetí "vajíčko" :)

Ihned po zápase jsme si s klukama řekli pár slov, které zůstanou jak se říká v "kabině" a pak jsme se mohli pustit do zasloužené děkovačky opět fantastickým divákům. Jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré a kluci se přesvědčili, že zápas má dva poločasy a jsem nakonec rád, protože kluci získali opět moc dobrou zkušenost a ponaučení, které jim pomůže v dalším fotbalovém růstu. 

Díky téhle výhře jsme se v tabulce dostali na druhé místo, tři body za vedoucí Chrlice, které už mají ovšem všechny podzimní zápasy odehrané a tak pokud by se nám podařilo náš poslední zápas v Obřanech zvítězit, přezimovali by jsme na prvním místě a to si podle mě kluci za celý podzim více než zaslouží. Srdečně zveme všechny příznivce aby nás v sobotu přišli v tomhle divácky hodně atraktivním zápase druhého celku se třetím podpořit. Kluci na to mají a věřím, že předvedeme krásný fotbal. Zápas se hraje v sobotu ve 13:00 na hřišti v Obřanech - budu se opakovat - potřebujeme VÁS !

RADEK

 

7.kolo

SKŘ st. žáci : SK Moravská Slavia 3 : 0 (2 : 0)

branky :  10´ Maša,  22´ Kolesnyk,  67´ Kolesnyk

 

sestava SKŘ:  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Antl, Holovnych

 

V polovině týdne jsme v dohrávce dříve odloženého utkání přivítali spojený celek Moravské Slavie a Nového Lískovce. Utkání se muselo kvůli brzké tmě odehrát na umělé trávě a druhý poločas se odehrál již pod umělým osvětlením, což zápasu dodalo zajímavě krásnou netradiční atmosféru. Na hostující celek sem se byl podívat v předešlých zápasech a bylo jasné, že nás v žádném případě nečeká jednoduchý soupeř jako v předchozím kole. Proto bylo nutné, aby jsme nelítali po vysoké výhře někde v oblacích, ale předváděli nadále divákům náš poctivý fotbal což je náš cíl. Do utkání jsme šli tedy s pokorou ale i velkým sebevědomím. Připravit na zápas jsme se museli během jednoho tréninku a tak jsme si probrali aspoň teorii co budeme chtít na hodně soubojového soupeře hrát. 

Kluci měli za úkol opět vysoko napadat rozehrávku a donutit soupeře nakopnout dlouhý míč, který jsme chtěli v obranné fázi konstruktivně odebírat a následnou kombinací se dostávat do útočné fáze. "Morenda" zjistila, že při rozehrávce na krátko s naším dobrým presinkem neuspěje a volila dlouhé nákopy již od brány na což jsme byli připraveni. Díky výborné defenzivě jsme mohli v podstatě celý zápas hrát hodně vysoko a získali jsme tím územní převahu. 

Do zápasu jsme chtěli vstoupit velkým tlakem a nabádal sem hráče aby se pokusili úvodní desetiminutovku odehrát v co největším tempu a zatlačili hostující celek do hloubky hřiště. Záměr se nám povedl a od začátku jsme byli na hřišti dominantní tým, byli jsme silnější na míči a dařila se nám i kombinace, i když někdy jsme se svou nepřesností nedostali až do finální fáze. Morenda odolávala do 10´ kdy se ve vápně skvěle postupně přes tři hráče uvolnil kapitán Dave, naservíroval nesobecky a s milimetrovou přesností míč na kopačku Rooneyho, který výborně zavíral zadní tyč a uklidil míč do sítě SKŘ 1:0 ! 

Nadále jsme výborně pozičně bránili, soupeř nás sice chvilkama zlobil svým důrazem, ale v tom jsme se mu postupem času dokázali vyrovnat a měli jsme utkání pod kontrolou. Zahrávali jsme několik rohových kopů, bohužel nám hostující hráči svým postavením moc nedovolili vyzkoušet naše nacvičené rozehrávky téhle standartní situace a tak jsme volili jednoduchý centr, který velmi dobře kopal Dave, bohužel naše rozestavení nebylo v pořádku a tak jsme neměli pokryté celé "velké vápno" a míč nám mnohdy lacině proletěl. 

Přišla 22´ a opět rohový kop, který se nám podařil rozehrát na krátko přesně jak na tréninku zkoušíme, Fíla v tandemu posunul míč na Davida ten levačkou nastřelil správně míč před bránu, kde se ho zmocnil Ivan a přesnou střelou, kterou ještě pohotově mezi nohama pustil Matyáš rozvlnil podruhé síť hostí a zaslouženě zvýšil vedení SKŘ 2:0 ! !

Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, stále jsme byli lepším týmem ale do vyložené šance jsme se už nedostali. V poločase jsme si tradičně řekli, které situace se budeme snažit řešit lépe, které jsme naopak vyřešili dobře a hlavně jsme si řekli jednu důležitou věc, že pokud zůstaneme u poctivé defenzívy celého mužstva, nedostaneme kontaktní gól, který by nás bezpochyby znervóznil, tak se nám naopak otevřou další okénka v soupeřově obraně a můžeme přidat další góly. Druhý poločas kopíroval ten první, hosté se snažili tlačit spíše silou než fotbalově, ale budu se opakovat naše dobře hrající celá obrana a vůbec celá defenzivní činnost jim nic nedovolila. 

V 60´ se dostal ve vápně k míči Kryštof a neomylně umístěnou střelou k tyči skóroval, jeho radost z gólu slyšeli i v nedalekém Ořešíně, ovšem pro zvednutý praporek pomezního pro ofsajd rozhodčí gól neuznal. Zápas máme díky Vojtovi Skládanému nahraný na videu ( za což moc děkujeme :) a tak se můžeme, až tenhle zápas budeme i videa rozebírat a pokud je tam tenhle moment zachycen, přesvědčit, zda se stala "fotbalová křivda:))"

V 67´ nás již od radosti nezastavil ani rozhodčí a krásnou křižnou střelou pečetil naše zasloužené vítězství svým druhým gólem v zápase Ivan na konečný výsledek SKŘ 3:0 ! ! ! 

Klukům chci opět moc poděkovat za to jak zápas odpracovali, za jejich obětavost v soubojích, které někdy hodně bolely. Dnes by se těžko hledal hráč, který nějak výkonem převyšoval ty ostatní, protože dnes předvedl jeden vedle druhého výkon který se mi moc líbil a tohle z nás dělá ten správný TÝM !!

V neposlední řadě opět díky fanouškům za hlasitou podporu. V neděli nás čeká od 10:00 opět domácí zápas proti nováčkovi soutěže z Ochozu u Brna a budeme rádi, když nám přijdete zase fandit. 

RADEK

 

6.kolo

SKŘ st. žáci : TJ START Brno "B" 12 : 0 (6 : 0)

 branky : Hlavatý 3x , Pejřil 3x, Brídl 2x, Kolesnyk, Jozefczyk, Pařízek, Lesenský

 

sestava SKŘ : Rožek, Buchta, Kistan, Skládaný, Brídl, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl, Holovnych

 

Z důvodu odloženého zápasu, jsme po dvou týdnech nastoupili k mistrovskému zápasu proti poslednímu celku tabulky STARTU BRNO. 

Soupeř v soutěži nastupuje s mladším ročníkem, a proto je to na jejich hře a výsledcích znát, z toho důvodu bych naše vítězství v žádném případě nepřeceňoval a naopak si zítra na tréninku musíme říct, které situace jsme se mohli pokusit vyřešit lépe. 

Před zápasem jsme si s klukama vysvětlili, že žádný soupeř nesmí být v hlavě podceněný, ale na druhou stranu musíme zůstat zdravě sebevědomí. Chtěli jsme po celý zápas praktikovat vysoký presink, což se nám dařilo a získávali jsme při rozehrávce soupeře jeden míč za druhým a dostávali se do koncovky.  Pozitivem zápasu je, že si  mohli kluci vyzkoušet několikrát finální fázi a hlavně se dostat do zakončení ve kterém jsme potřebovali získat tolik potřebný klid, který nám v minulých zápasech chyběl. Pro obranu to byl směrem dozadu víceméně pohodlný zápas, a tak jsme si mohli vyzkoušet výstavbu hry od brankáře, otáčení hry a postupný přechod do útoku. Zde se mi některé situace líbily a některé naopak nebyly řešeny v potřebném klidu a s jistotou. Tím byl myšlen celkový přechod do útoku celého mužstva ať už postupný, nebo rychlý. To je ovšem v žákovském věku naprosto přirozené, normální a je na nás aby jsme se to na trénincích naučili a postupně vše přenášeli do zápasu. Stejně tak jak pracujeme na koncovce a začneme se věnovat i bránění standartních situací. Gratuluji klukům, kteří si vstřelili první gól za starší žáky a Jendovi za první vychytané (jak říká náš vedoucí týmu Peťa Sedlák ) "vajíčko" :)). Tolik asi dnes o trochu stručněji k zápasu, ke kterému si myslím, že kratší komentář stačí. Je třeba se vrátit na zem a dívat se dopředu na další zápas který náš čeká již tuhle středu na naší půdě proti celku MS/NOVÝ LÍSKOVEC, který začíná v 16:45. 

Na závěr chci klukům poděkovat za dosavadní přístup k tréninkům, zápasům a v neposlední řadě opět všem skvělým fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzují. Doufám, že si najdete cestičku i další zápasy, potřebujeme VÁS !! 

RADEK

 

5.kolo

SK Chrlice : SKŘ st. žáci 1 : 1 (0 : 0)

branka : 49´ Hlavatý

 

sestava SKŘ: Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Hlavatý (C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Holovnych 

 

Minulý komentář jsem zakončil slovy, že jedeme k aktuálně druhému celku soutěže do Chrlic vyhrát a celý týden jsme se na to pečlivě připravovali. Soupeře jsem viděl ve dvou předešlých zápasech a s klukama jsme se snažili připravit na hrozby, které nám od Chrlic hrozí, ale také na jejich slabiny, které by jsme v zápase chtěli využít. Chtěli jsme navázat nejen na výsledek, ale hlavně na výkon z minulého vítězného zápasu proti Jundrovu. Věděli jsme, že Chrlice mají celkově kvalitní tým, ale nejvíce se spoléhají na góly kanonýra Popovyche, fyzicky, rychlostně i technicky dobře vybaveného hráče s výbornou střelou. Proto naše taktika vycházela z toho, aby jsme dokázali takového hráče eliminovat. Nechtěli jsme hrát zónovou obranu, ale nebezpečného hráče hlídat více osobně a hlavně při přebírání míče ho zdvojovat. Naopak směrem dopředu využít ne příliš kompaktní obrany domácích. 

Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a aktivně, začátek byl ve znamení boje o střed pole, kde jsme byli důraznější a tím jsme brzy získali územní převahu. Pronikali jsme do soupeřové obrany zejména po křídlech ale chybělo nám lepší vyřešení finální fáze, a když už jsme ji dobře vyřešili selhali jsme bohužel v koncovce. Náš plán eliminovat kanonýra domácích nám vycházel skvěle, Matěj si s touhle úlohou poradil více než bravůrně. Stále jsme měli více ze hry a v 16' unikl po křídle neúnavný Matyáš, skvěle z pravé strany odcentroval, doslova naservíroval střílený míč před bránu, ale Rooney nebyl v zakončení úspěšný. Domácí se snažili dostat do hry a ve 20' našli poprvé okénko v naší obraně, k míči se dostal právě Popovych, ukázal svůj skvělý tah na branku, dostal se až do vápna k zakončení, ale Jenda vytáhl na brankové čáře zákrok z říše snů a míč vyrazil na roh. Kluci se z téhle šance domácích rychle oklepali a hra se opět přesunula na obranou polovinu domácích. Ve 27' jsme si vytvořili standartní situaci z levé strany, Dave zamířil z přímého kopu na zadní tyč domácí branky a brankář jen sledoval zda mu zapadne míč do sítě, bohužel jen orazítkoval tyčku. 

Do poločasu hra pokračovala ve stejném duchu, ale už bez výrazné šance na obou stranách, bezbranková remíza v poločase dávala tedy oběma mužstvům šanci strhnout výhru na svou stranu. 

V kabině jsem hráče nabádal k trpělivosti, aby jsme zůstali při zakončení více klidní a gólu v domácí sítí se určitě dočkáme. Naopak v defenzívě být stále jako první poločas až na jednu chybu koncentrovaní, důslední , důrazní a nedělali zbytečné hrubky v rozehrávce. Věděl sem, že Chrlice měli skoro ve všech zápasem vždy lepší druhý poločas, ale nechtěl sem kluky zbytečně znervóznit a tenhle poznatek si raději nechal pro sebe:) 

Druhý poločas doslova kopíroval průběh prvního, měli jsme územní převahu, tlačili jsme se do koncovky, bojovali o každý jak ofenzivní tak defenzivní míč, obranu skvěle dirigoval Kuba, krajní obránci vyhrávali souboje a tím jsme nepouštěli domácí do žádných vyložených šancí. 

Ve 49' vzal na sebe opět odpovědnost kapitán Dave, prošel středem hřiště jako nůž máslem, dostal se před brankáře domácích a míč mu zkušeně poslal k tyčce SKŘ 1:0 ! Musím podoktnout, že jsme se na toužený gól hodně nadřeli, ale byl zcela zasloužený.

Jednobrankové vedení nás ovšem neuspokojilo a chtěli jsme zápas co nejdříve rozhodnout, v 55' dostal nádhernou přihrávku mezi stopery Rooney vystřelil sice přesnou ovšem ne příliš důraznou střelou se kterou neměl výborně chytající gólman problémy. I další naše šance po střelách Fíly , Ivana, Kryštofa zůstali nevyslyšeny a bohužel mířily vedle brány. 

Domácí už vsadili vše "vabank" ,  vrhli se do útočení, mnohdy i s brankářem který hrál hodně vysoko a získali tím přečíslení. Stále jsme odolávali, a otevřená hra domácích nám dávala prostor k nebezpečným rychlým přechodům do útoku. Bohužel přišla 66' , v souboji co jsme podle mě udělali skvěle kdy došlo ke zdvojení domácího útočníka viděl rozhodčí faul. Míč si z 25 metrů postavil Popovych , tvrdou střelou překvapil nešťastně Jendu a srovnal skóre 1:1. Zbývaly nám tři minuty utkání a i tak jsme se dostali do vyložené šance, Matyáš vybojoval míč na levé straně pokutového území postupoval proti brance, ale bohužel místo přihrávky na dva nachystané naše hráče na malém vápnu zvolil sice povedenou ovšem v dané situaci zbytečnou střelu kde byl nachystaný domácí gólman. 

V hodnocení zápasu bych navázal na slova domácího trenéra, který mi po zápase řekl, že získali "šťastný bod", který si s takovým soupeřem jako jsme byli my moc váží. 

Já musím říct, že nás stále sráží neproměňování šancí, ale na druhou stranu, je moc dobře, že se do šancí dostáváme , v každém zápase jsme měli zatím herně navrch a za mě jsme byli lepším mužstvem. Příští sobotu zajíždíme na hřiště Moravské Slavie, kam srdečně zveme naše hlasité, výborně povzbuzující a neskutečně pozitivně naladěné fanoušky SKŘ !!!!

Radek

 

4.kolo

SKŘ st. žáci : SK Jundrov 3 : 1 (2 : 1)

branky :  18' Hlavatý, 30' Kolesnyk, 45' Kolesnyk

sestava SKŘ :  Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Hlavatý(C), Kolesnyk, Lesenský, Maša, Pejřil, Pařízek, Purč, Antl

 

Ve čtvrtém kole, druhém domácím zápase, jsme přivítali ambiciózní celek Jundrova, který měl na svém kontě dvě výhry a jednu nešťastnou domácí prohru s Chrlicemi ( podobnou naší smolné prohře s Tuřany). Chtěli jsme tuhle prohru před domácím publikem odčinit a navázat na povedený výkon z minulého týdne z Bystrce.

Nastoupili jsme odhodlaně a od začátku zápasu bylo vidět, že chceme vyhrát. Na trénincích jsme se v týdnu připravovali získávat míče hned při rozehrávce soupeře ať už při dlouhém nákopu vyhrát první souboj a získat odražený druhý míč, nebo při krátké rozehrávce napadat aktivním presinkem a získat tím územní převahu. 

Vše jsme skvěle plnili a prvních deset minut jsme soupeře zavřeli na jejich obranné polovině, byli jsme dominantní v osobních soubojích a také na míči. 

Bohužel ve 13' se Jundrov dostal poprvé za polovinu, využil našeho zaváhaní v defenzívě, nedorozumění v naší obraně a ujal se vedení 0:1. Kluci opět ukázali skvělý charakter a znovu se do soupeře pustili se vší odhodlaností výsledek co nejdříve otočit. Pokračovali jsme aktivním výkonem, vytvořili si velký tlak, zahrávali jsme několik rohů, a po jednom z nich se z levé strany dostal k míči kapitán Dave našel malou skulinku pod rukama hostujícího brankáře a v 18' vyrovnal SKŘ 1:1 ! 

Tenhle gól jako by nás uklidnil a stále jsme měli hru pod kontrolou, soupeř se těžko prosazoval proti naší dobré defenzívě, ale občas jsme mu díky naší chybě v rozehrávce nabídli náznak šance. Směrem dopředu jsme si opět vytvořili několik vyložených šancí, někdy jsme byli příliš zbrklí v koncovce, někdy nám chybělo pár centimetrů. 

Ve 30' přišla příjemná odměna našeho narůstajícího tlaku, Ivan se na středu velkého vápna prosmýkl mezi obránci a nekompromisně uklidil míč do sítě Jundrova SKŘ 2:1 !! V poločase utkání svítilo tedy na tabuli příznivé ovšem zároveň i ošidné skóre 2:1 pro SKŘ.

O přestávce jsme si řekli , že nesmíme dopustit, aby se opakoval scénář zápasu s Tuřany, musíme celý druhý poločas odehrát jako by jsme " prohrávali", soustředit se na defenzívu, vycházet ze zabezpečené obrany, ale určitě být hlavně stále aktivní ve hře dopředu a snažit se vedení zvýšit. 

Tentokrát nám vše vyšlo tak jak jsme chtěli, a troufnu si říct, že druhý poločas se odehrál pod naší taktovkou.

Byli jsme aktivní v útočné fázi, obranná čtverka se skvěle doplňovala, zajišťovala a až na pár momentů nedala soupeři šanci se vůbec prosadit a ohrozit Jendovu bránu. Prosazovali jsme se po krajích hřiště což byl i náš plán, pohybovali jsme se v kompaktním bloku a tím získávali tolik potřebné odražené míče. Naší aktivní hrou jsme získali několik rohových kopů (bohužel ne vždy se nám nacvičené věci úplně povedly, ale hráčům sem říkal, že to chce čas a na trénincích se tomu budeme stále věnovat). I tak se po rohovém kopu ve 45' dostal již podruhé v zápasu do bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře Kuba, ale ani tentokrát se mu ho nepodařilo prostřelit, brankář míč vyrazil před sebe a výborně ofenzívně dobíhající Ivan přidal svůj druhý gól v zápase SKŘ 3:1 !!!

Zbytek zápasu se odehrál již v naší režii a žádné drama jsme dnes divákům naštěstí nepřipravili. Kluci si zaslouženě mohli po zápase zakřičet, zatleskat výborným divákům a ještě v kabině zazpívat nový vítězný chorál se kterým přišel největší bavič z celých Řečkovic Kryštof :)))

Chci poděkovat klukům za předvedený výkon a celkový přístup k zápasu, musíme ovšem dále tvrdě pracovat na tréninku a snažit se odstraňovat nedostatky v naší hře. Tradiční díky patří taky všem fanouškům za jejich hlasitou podporu. Příští sobotu zajíždíme do Chrlic, které jsou na druhém místě tabulky a určitě diváky čeká zajímavý zápas, protože my jedeme zvítězit ! 

Radek

 

3.kolo

SKŘ : FC Bystrc 2 : 2 (1 : 1) branky:  13´ Hlavatý, 56´ Kolesnyk

sestava SKŘ : Rožek, Brídl, Kistan, Buchta, Skládaný, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Maša, Pejřil, Purč, Pařízek

 

Ve třetím kole jsme zavítali ke Svratce, kde má svůj fotbalový stánek FC DOSTA BYSTRC. Celý týden jsme se připravovali na malé hřiště a věděli jsme, že nás čeká hodně osobních soubojů, hráče jsem upozorňoval, že na vše budou mít minimum času a je potřeba se snažit o co nejrychlejší přechod do útoku. Naopak v obranné fázi jsem Matyho stáhl malinko zpět aby zajišťoval krajní obránce. K rozměrově malému hřišti se přidal ranní déšť, který udělal z již tak nekvalitního povrchu rozbahněné pole. Ovšem nutno podotknout, že podmínky byly pro obě mužstva naprosto stejné. Bylo tedy jasné, že nás nečeká žádná fotbalová krása plná kombinační hry ale "BOJ" o každý centimetr hřiště. Chtěli jsme být důrazní v osobních soubojích a tlačit se na mokrém terénu co nejvíce do zakončení, chtěli jsme si pohlídat začátek zápasu což se nám bohužel stejně jako v loni na hřišti u Svratky nepodařilo.

 

Již v 5´ jsme ve středu obrany nechali skákat míč, dali domácímu útočníkovi hodně prostoru a ten snadno zakončil do naší sítě, BYSTRC šel do vedení 1:0.  Kluky to nezlomilo a vrátili jsme se k tomu na co jsme se připravovali a co jsme chtěli hrát. Soupeře jsem zatlačili do obrany a hnali se za vyrovnáním, bohužel v téhle fázi  jsme ještě nebyli úplně důslední, důrazní v osobních soubojích a i domácí DOSTA se dostala do nebezpečných šancí. Kluci bojovali, dřeli a odměnou jim byla 13´ kdy jako správný kapitán Dave šel bojovností příkladem, vybojoval pro sebe na hranici "šestnáctky" míč a pohotovou, přesně umístěnou ránou k tyči srovnal zaslouženě skóre SKŘ 1:1 !

 

Díky bojovnosti celého týmu jsme začali mít uzemní převahu a vytvořili si tlak, měli jsme několik rohových kopů bohužel jsme se nedostali do zdárného zakončení. V poločase jsme si řekli, že musíme zůstat v našem důrazu, v obraně hrát jednoduše, nenechat soupeři prostor pro úniky, což se nám celý druhý poločas dařilo, celá obrana hrála pozorně, defenzíva celého týmu se mi moc líbila, směrem dopředu jsme začínali vytvářet nebezpečné situace pro domácí obranu. Hned v úvodu druhého poločasu se dostal k úniku po pravé straně Matyáš, skvěle přechodil vybíhajícího domácího gólmana ale míč těsně minul banku. Stále jsme vytvářeli nátlakovou hru a většinu druhého poločasu jsme odehráli na polovině domácích, dostali jsme se i do zakončení, ale bohužel většinou střela byla málo razantní nebo byla zblokována. Až v 56´ jsme si vytvořili na pravé straně standartní situaci, k míči se postavil Ivan a nádherně zatočil míč na vzdálenější tyč domácí brány SKŘ 2:1 !!

 

Už se zdálo, že by jsme si od Svratky mohli odvézt všechny tři body, skvěle jsme bránili, a byli aktivní směrem dopředu, bohužel v 63´ jsme si opět ukousli velký kus smůly, kdy se soupeř dostal k ojedinělému útoku, podařilo se mu poslat nepovedenou slabou střelou míč na naši bránu, která ovšem nešťastně jinak dobře chytajícímu Jendovi vyklouzla z rukavic do sítě a DOSTA vyrovnala na 2:2. V závěru zápasu jsme si vytvořili několik závarů před domácí brankou, ale bez efektu. Utkání skončilo tedy dělbou bodů, ale myslím, že jsme byli lepším týmem. 

 

Klukům opět patří velké poděkování za bojovnost, nesmírnou obětavost a touhou po vítězství, na blátivém terénu to bylo fyzicky hodně náročné utkání a myslím, že jsme ho hlavně ve druhé půli zvládli skvěle. Moc děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru a povzbuzování, i když počasí nebylo zrovna příjemné. Příští neděli hostíme na domácím hřišti celek Jundrova a budeme rádi když nás přijdete opět podpořit. 

Radek

 

2.kolo

SKŘ st. žáci : SK Tuřany 3 : 4 (1 : 0)

 branky - 19´ Kolesnyk, 36´ Hlavatý, 55´ Josefczyk

 

sestava domácích:  Rožek, Brídl J, Buchta, Kistan, Skládaný, Lesenský, Kolesnyk, Hlavatý, Jozefczyk, Maša, Antl, Pařízek, Pejřil, Brídl M, Dvořák.

 

V prvním domácím zápase jsme chtěli navázat na výhru z "Lokotky" a hlavně na výkon z druhého poločasu. Zavítal k nám soupeř z Tuřan, který nebyl vůbec fotbalový, ale přesto si odvezl nakonec všechny tři body.  V prvním poločase jsem začali tlakem, snažili jsme se dostat co nejvíce do zakončení, což se nám relativně dařilo, ale bohužel bez gólového efektu. Až v 19´ si skvěle navedl míč do Vápna Ivan, kterého loktem srazil hostující obránce, a sám faulovaný nekompromisně proměnil penaltu SKŘ 1:0 !

 

Dále jsme kontrolovali hru, z přímého kopu kapitán Hlavatý nastřelil břevno a vytvořili jsme si několik dalších slibných šancí ovšem opět nás zklamala koncovka a do kabin jsme šli s hubeným vedením. Řekli jsme, si že se musíme dále tlačit do koncovky, zlepšit zakončení a hlídat nákopy soupeře, který nijak nekombinoval a pouze se snažil využít rychlých, fyzicky dobře připravených útočníků. V tomhle případě bylo potřeba, aby stopeři zajištovali beky, a taky sebe navzájem, aby jsme pokryli dlouhé míče za obranu. Tohle se nám ve druhé půli bohužel vůbec nedařilo, směrem dopředu jsme byli dále nebezpeční, a hned ve 36´ zvýšil naše vedení Dave SKŘ 2:0 !! Zdálo se, že nás tenhle gól uklidní a můžeme v klidu pokračovat v tom co jsme si řekli. Opak byl bohužel pravdou, na pravé straně jsme zbytečně faulovali a soupeř nás z trestného kopu ve 38´potrestal a snížil na 2:1, což bylo první varování, že se nesmíme uspokojit s výsledkem, musíme být dále zodpovědní, aktivní, nevytvářet zbytečné ztráty a snažit se držet míč na našich kopačkách. 

 

Hosté se stále úspěšně bránili, a zkoušeli rychlé brejky, se kterými jsme bohužel začínali mít velké problémy, naštěstí přišla krásná akce po pravé straně, kde unikl Filda a po zemi k tyči zvýšil vedení v  55´ SKŘ 3:1 !!! Myslím, že nikdo na hřišti ani v hledišti netušil jaká hrůza nás čeká v posledních deseti minutách.....V 60´ jsme vystavili útočníka hostů do jasného ofsajdu, který nebyl zamáván ani zapískán a Tuřany opět snížili na 3:2. V té chvíli jsme přestali hrát, začali při bránění zmatkovat a nebyli vůbec důrazní, soupeř hned o minutu později nakopl míč středem pole kde jsme propadli a vyrovnal na 3:3. Chtěli jsme doma vyhrát a tak jsme se snažili co nejrychleji hru zjednodušit, a pokusit se opět strhnout vedení na naši stranu, vytvořili jsme si několik závarů před hostující bránou ale snaha byla marná. Kalich hořkosti jsme si ale vypili až do konce, když v 67´ soupeř v souboji nechtěně nakopl míč a obloučkem ze třiceti metrů překonal Jendu. 

 

Klukům nemůžu vytknout bojovnost a snahu ale bohužel jsme těch posledních deset minut nezvládli, i tak jsme si řekli, že se nic neděje, a i když se tahle prohra hodně těžko skousává musíme dát hlavu nahoru a makat dále ! 

 

Radek

 

 

1.kolo:

Lokomotiva Brno : SKŘ starší žáci 1 : 3 (1 : 0) branky:  22´ Pešková - 38´, 40´, 42´ Hlavatý

 

sestava SKŘ : Rožek, Brídl, Skládaný, Buchta, Kistan, Jozefczyk, Kolesnyk, Hlavatý, Lesenský, Pejřil, Maša, Pařízek, Antl, Purč

 

Los nám pro úvodní kolo přisoudil venkovní utkání na horké půdě v Heršpicích. Před zápasem jsem klukům říkal, že nastal čas prodat, co za celý srpen poctivě natrénovali (19 tréninkových jednotek) .

Věděli jsme, že nás čeká technický směrem dopředu velmi nebezpečný soupeř, ale na druhou stranu zranitelný vzadu a toho jsme chtěli využít. V brance si odbyl první zápas za starší žáky Jenda Rožek a nutno podotknout, že si poradil lépe než na výbornou ( velmi mě potěšil, že se snažil hrát co nejvíce nahoře a velmi zlepšil rozehrávku nohou, což jsme celý srpen pilovali) 

 

Začátek utkání nám vůbec nevyšel podle představ, nechali jsme se zatlačit do hloubky pole, soupeř výborně presoval a nutil nás k chybám v rozehrávce, začáteční tlak jsme však ustáli a od desáté minuty jsme se začali dostávat do hry. 

Po pravém křídle výborně unikl Matyáš, naservíroval míč před bránu, ovšem Rooney bohužel netrefil. Nově složený tým se začal sehrávat a dostávali jsme se do dalších šancí, začal nám fungovat střed hřiště, kde neúnavně bojoval Ivan s Davidem, ale celý tým prokázal obrovskou bojovnost. Soupeř zůstal u vysokého presinku a po naší špatné rozehrávce na pravé straně jsme ve 22´ nabídli, aby se ujal vedení.  SKŘ 0:1 .

 Naštěstí nás gól nerozhodil, stále jsme bojovali a hledali recept jak překonat obranu "Lokotky". Ve 30´výborně prošel středem hřiště přes celou polovinu David , dostal se až k zakončení které bylo bohužel nepřesné. Do kabin jsme tedy šli za nepříznivého stavu 0:1. 

 

V kabině jsme si řekli, co se pokusíme změnit aby jsme výsledek otočili, bylo potřeba dostávat míče do volných prostorů za obranu soupeře, potřebovali jsme hru malinko zjednodušit, zkusili jsme jít do rizika, posunul sem Davida, aby hrál úplně na hrotu na hranici ofsajdu, soupeř hrál vzadu v lajně a bylo vidět, že by mohl mít problémy s naší rychlostí. Nabádal sem hráče na přesnost při rozehrávce, aby stopeři hráli více u sebe a získávali dlouhé míče. Z kluků bylo cítit odhodlání zvrátit výsledek na naší stranu, byla tam cítit síla týmu. 

 

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle, přesně tak jak jsme si řekli v kabině, byli jsme aktivní a hned ve 38´ předskočil Kisi protihráče, získal míč, skvěle posunul na Davida a ten se už nemýlil a střelou po zemi k tyči skóroval - 

SKŘ 1:1  !  Hned o dvě minuty později se k míči dostal opět David, kličkou ve vápně se uvolnil do prostoru a strhl vedení na naší stranu SKŘ 2:1 !! Soupeř si v té chvíli nevěděl s naším přechodem do útoku rady a tak opět za dvě minuty nekompromisně zkompletoval náš "bomber" svůj hatrick a zvýšil pro SKŘ 3:1 !!!

 

Zbytek zápasu se odehrával v naší režii, musím pochválit nejen obranu ale celou defenzivní činnost našeho týmu, soupeř si za celý druhý poločas nevytvořil jedinou šanci. Vyhrávali jsme souboje, získávali míče a tím jsme eliminovali sílu soupeře směrem dopředu. Kluci bojovali jeden za druhého, nikdo nevypustil jediný souboj, a i když jsme udělali chybu při ztrátě míče jsme ihned přepnuli a získali míč pod naší kontrolu. Utkání bylo pro kluky fyzicky hodně náročné a klobouk dolů jak se s tím všichni poprali. Kluci ukázali skvělý charakter a moc jim za tenhle zápas děkuji. Také moc děkuji rodičům, kteří jak už tradičně , vytvořili skvělou atmosféru a kluky podporovali po celý zápas i když se zrovna nedařilo.

 

 

 

Odkaz na všechny výsledky soutěže:

IS FAČR (fotbal.cz)

 

Tabulka soutěže:

IS FAČR (fotbal.cz)

 

 

 

Náš klub je finančně podporován městem Brnem.