zimní turnaj mužů 1. ročník 2019

Zimní turnaj mužů

Dlouhé roky probíhal v Řečkovicích, tehdy ještě na škvárovém povrchu, dobře organizovaný a kvalitně obsazený zimní turnaj mužů. Po dostavění umělého povrchu se mi ihned vnukla myšlenka o zorganizování a uspořádání podobného turnaje, který by na starou éru navázal. Do konce listopadu se mi podařilo zajistit kvalitní obsazení a po informační schůzce došlo i k rozlosování premiérového ročníku. Pevně věřím, že se pořádaná akce po všech stránkách vydaří! Martin Král

Účastníci (barvy dresů):

TATRAN Kohoutovice (1. B třída skupina "A")

FC Veverská Bitýška (1. B třída skupina "B")

FC Svratka Brno "B" (1. B třída skupina "A")

AC Lelekovice (II. třída Brno - město 1. místo)

TJ Sokol Troubsko (II. třída Brno - venkov 1. místo)

SK Řečkovice (II. třída Brno - město 5. místo)

Rozlosování:

Čas 1.kolo delegovaní rozhodčí: Patrik Kugler, Jiří Julínek, Tomáš Psota

10.2.2019 11:00 Tatran Kohoutovice : SK Řečkovice 5:2 (4:1)

branky: Vodák, 2x Havlíček, Čermák, vlastní - 2x Chráscina

Kohoutovice potrestaly hrubé chyby Řečkovic a od 4.minuty vedly. Od 20. minuty díky rychlým a přesným kombinacím pak utkání jednoznačně dominovaly. Ve druhé půli tempo hry opadlo a domácí v improvizované sestavě se díky aktivnímu Chráscinovi dostávalo do nadějných šancí. Většina z nich však brankou neskončila a tak Kohoutovice, které v závěru neproměnily pokutový kop, zaslouženě vysoce zvítězily.

10.2.2019 13:00 TJ Sokol Troubsko : FC Veverská Bitýška 5:2 (1:0)

branky: 3x Ryšavý, Ampapa, Korol R. - Novák, Smetana

Absencemi sužovaná Bitýška se musela od začátku bránit aktivnímu Troubsku. To v první půli více kombinovalo a díky brance Ryšavého z pokutového kopu také vedlo. Ve druhé půli nejprve hosté krásnou brankou vyrovnali, nicméně poté opět řádil ostrostřelec Ryšavý. Troubsko i nadále bylo více na míči a v závěru ještě po zásluze navýšilo své vedení.

10.2.2019 15:00 AC Lelekovice : FC Svratka Brno "B" 1:9 (1:3)

branky: Kyjovský - 3x Svoboda, 3x Havlín, Kundrát, Rybníček, Měchura

Ambiciózní lídr městského přeboru začal zostra a svého krajského rivala dlouho tlačil a přehrával. Od 12. minuty díky důraznému Kyjovskému i vedl. Nicméně poté se rozjel svratecký kolotoč a do poločasu to bylo 1:3. Ve druhé půli ovládla Svratka zcela děj zápasu a krásnými kombinacemi korunovanými góly, nadělovala nešťastným Lelekovicím lekci z produktivity. Pohledný zápas v rychlém tempu skončil nakonec debaklem oslabeného AC.

Čas 2.kolo Patrik Kugler, Robert Rodina, Roman Kučera

17.2.2019 11:00 SK Řečkovice : TJ Sokol Troubsko 7:1 (4:1)

branky: 4x Chráscina, 2x Sládek, Rousek - Kotol

Poučeni chybami s Kohoutovicemi a doplněni Hlouchem, Jelínkem a Fesslem jsme, v nádherném slunečném počasí a před početnou návštěvou, vlétli na Troubsko velmi aktivně. Hned v 6.minutě se po hezké kombinaci prosadil Chráscina. V 17. minutě krásně zakončil rozehranou standartku Rousek a ve 24. minutě zvyšoval po perfektní přihrávce Chrásciny kapitán Sládek. Výbornou půlhodinu zakončil po krásné přihrávce Rouska dělovkou Chráscina 4:0. Ve 32. minutě vyrobil hrubici stoper Čihák a z následného prvního pokusu na bránu snížil Kotol.

Poločasové prostřídání obraz hry příliš nezměnilo, dvě tutovky Kahouna i další šance skvěle zneškodnil druhý brankář Troubska. Teprve v 73. minutě "z nájezdu" nadvakrát vsítil opět Sládek. Tentýž hráč vzápětí zahazuje další šanci. V 77.minutě Kahoun z první posílá do úniku Chráscinu- 6:1 a v 80. minutě stejný hráč ze stejné situace přehazuje ležícího gólmana- 7:1.

17.2.2019 13:00 FC Svratka Brno "B" : Tatran Kohoutovice 8:1 (4:0)

branky: 4x Havlín, 3x Hansl, Dohnal - Votoupal

Derby krajských týmů slibovalo atraktivní a vyrovnanou podívanou. Nicméně Svratka i dnes předvedla vysoký a hlavně účinný presink a svému rivalovi zle zatápěla. Už v 6.minutě zakončoval přesně "áčkař" Hansl. Ve 13.minutě přesně zamířil další fluktuant Havlín a bylo 2:0. Od dvacáté minuty převzaly iniciativu hosté, ve 38. minutě pak ve 100% šanci trefily jen tyč. To Svratka zatím problémy s produktivitou nemá, o minutu později z dálky napřáhl kanonýr Havlín- 3:0. Stejný hráč pak ve 43.minutě proměnil přímý kop z 18 metrů- 4:0.

Hned po změně stran vstřelila Svratka tři rychlé branky (46., 47. a 50.minuta) a opět atakovala dvojciferný výsledek. V 56. minutě Havlín svojí čtvrtou branku zvyšuje už na 8:0!!! Teprve poté se do hry dostávají i Kohoutovice, leč mnohokrát končí v offsidové pasti. Až v 77. minutě střílí čestný úspěch Votoupal.

20.2.2019 19:30 FC Veverská Bitýška : AC Lelekovice 2:1 (1:0)

branky: Novák, Michna - Pokorný M.

Tvrdé a bojovné utkání začalo zostra, již ve 3.minutě Lelekovice nastřelily břevno, ale v 5.minutě šli do vedení "domácí", když přímý kop vyražený brankářem dorazil Novák. Nadále se hrál svižný fotbal, vyložená šance přišla až ve 27.minutě, brankář Prosecký však Lelekovice podržel.

Ve druhé půli se ještě více přitvrdilo a Lelekovice, vedené bývalým reprezentantem Wagnerem, převzaly otěže zápasu. V 65.minutě se protáhl do vápna "štírek" Pokorný a prostřelil domácího brankáře. "Lelky" ještě více ožily a hnaly se do vedení. V 70.minutě však přišel faul a Michna krásnou střelou z 20 metrů vrátil Bitýšce vedení. V závěru si Lelekovice vytvořily silný tlak i velké šance, nicméně v zakončení neměly štěstí, a tak v zápase ve kterém rozhodně nezklamaly a byly aktivnější, nakonec prohrály.

Čas 3.kolo Patrik Kugler, Martin Junek, Jakub Kocman

24.2.2019 11:00 FC Svratka Brno "B" : SK Řečkovice 7:2 (3:1)

branky: 3x Havlín, Sova, Hansl, Zavřel, Svoboda - Kahoun, Sládek

Nebývalý počet nejrůznějších absencí domácích x plná střídačka hostí, to byl ostrý kontrast a otázka proč to?!?... Také proto jsme proti silné Svratce naordinovali defenzivní part 4-5-1 s jediným hrotem Pavlem Kahounem. Hned v úvodu se po Fesslově nabídce mohl prosadit Sládek, leč gólman skvělým vyběhnutím šanci zneškodnil. V 8.minutě si úvodní "tutovku" připravili i hosté, první pokus odrazil Huňáček, druhý lapil brankář Králik. V 11.minutě se po rohovém kopu radovali hráči Svratky, autorem doklepnutí do sítě byl veterán Aleš Sova. Svratka tlačila a ve 20.minutě po hrubce Holého byla blízko navýšení vedení. Branku jsme inkasovali až o dvě minuty později a byla v režii áčkařů Havlín Hansl. Ve 33. minutě našel dlouhý nákop Sládka, který se ale neprosadil. Gólová radost nicméně přišla v následující minutě, přesně zakončoval Kahoun 2:1. V 38. minutě naše polovičaté napadání vyústilo v brejk a penaltový faul našeho dorostence Cigánka. Havlín exekuci zakončil přesně, 3:1.

Úvod druhé půle patřil nám, první příležitost likviduje soupeřův brankář, následné přečíslení brankou rovněž nekončí. Hned z protiútoku se v obrovské šanci ocitá Hansl, ale Králik skvěle chytá. V 52. minutě velkou šanci Svratky zahazuje střídající Svoboda. O minutu později šikovný Šafář získá svým pohybem faul a z následné penalty snižuje Sládek na kontaktních 3:2! Začínáme cítit, že by hra na brejky mohla přinést i vyrovnání a v 59. minutě Fesslovy efektní "polonůžky" končí kousek nad bránou. Jenže Svratka potrestá cokoliv... V 61.minutě se Havlín krásnou střelou prosazuje z přímého kopu 4:2. Svratka je s čerstvými hráči přímočařejší a Hansl je v 68.minutě blízko další branky. V 75.minutě po šikovném obloučku za obranu zakončuje přesně Ryba 5:2, o minutu později další nekoncentrovanost ústí ve stav 6:2 a takticky a především nadějně vedený zápas dostává podobu debaklu... Ten může zmírnit opět kapitán Sládek, kterého však vychytá gólman Svratky. Komický závěr dokoná 82.minuta, kdy aut přeletí oba stopery a nešťastník Cigánek zahraje rukou. Penaltu pak bezpečně promění Svoboda. Minutu před koncem ještě Svratka pohrdne další brankou...

24.2.2019 13:00 AC Lelekovice : TJ Sokol Troubsko  8:1 (7:0)

branky: 3x Hakl, 2x Stříž, Pokorný, Šuler, Havlíček - Vlach

I ve druhém zápase se skóre měnilo již v 11.minutě, to nestárnoucí "Háček" poslal svůj tým zkušeně do vedení. Troubsko odpovědělo o dvě minuty později hlavičkou nad bránu. V 15.minutě připravil Šuler pěknou přihrávkou šanci pro Pokorného, který podél brankáře navyšuje vedení. Obrana Troubska lehce ztrácí míče, což v kontrastu s dravostí a rychlostí AC pramení ve velké problémy... Právě v 19.minutě po nedorozumění obrany s brankářem zahazuje "tutovku" Šuler, Hakl však pohotově doráží do odkryté svatyně 3:0. Další chybu pak trestá opět Hakl, tentokráte po nezištné přihrávce Pokorného. Největší šanci Troubsko promarní po chybné rozehrávce brankáře Proseckého, obrana však včas pokus zablokovala. Po půlhodině hry mají hráče AC další dvě "tutovky"- Pokorného pokus likviduje brankář, stejně jako Střížovu prudkou hlavičku. Gólové žně Lelekovic však pokračují ve 33.minutě po Šulerově přesném zakončení "šajtlí". V 37.minutě nešťastní hosté nepohlídají Střížovu dorážku a o minutu později po další chybě stejný hráč zvyšuje na propastných 7:0!!! Do přestávky ještě Šuler ve 100% šanci míří nad bránu.

V 51. minutě se po rohu hlavou prosazuje Havlíček 8:0. Teprve v 59.minutě hosté zásluhou jemné teče Vlacha snižují. Hra pak ztrácí tempo a především vyložené šance. Teprve v 83.minutě se do vyložené šance dostávají Troubští. V 87.minutě pak jejich tvůrce a dnes dle mě jediný tahoun oranžových Ryšavý, připravil další šanci, která však brankou rovněž neskončila.

24.2.2019 15:00 Tatran Kohoutovice : FC Veverská Bitýška 8:1 (4:1)

branky: 3x Havlíček, Žáček, Nevřivý, Čermák, Vodák, Votoupal - Michna

Atraktivní krajské derby hodně ovlivnil počet hráčů Bitýšky, kteří dojeli prakticky jen v jedenácti a bez trenéra... Přesto žlutomodří hosté začali aktivněji a v 5.minutě ve vyložené šanci trefují tyč. O minutu později z dálky napřáhl Žáček a krásnou brankou načal účet utkání. V 11.minutě se Kohoutovice dostaly do velké šance, která skončila rohem, jenž vysoký Nevřivý potrestal přesnou hlavičkou 2:0. Navíc "černým" funguje i offsidová past, do které se hosté hned několikrát nechali chytit. V 16.minutě další dalekonosný pokus končí na břevně hostí, následné přesné doklepnutí má na svědomí kanonýr Havlíček. Ve 20.minutě se do vápna vřítí Čermák, je faulován a týž hráč se štěstím penaltu proměňuje 4:0. Ve 28.minutě zahrává Michna rohový kop, který si domácí nešťastně sráží do sítě 4:1. O tři minuty později další roh Bitýšky končí po hlavičce na břevně.

Hned v první minutě druhého dějství zakončuje přesně opět Havlíček 5:1. V 52.minutě do otevřené obrany proniká hned několik mladíků z Kohoutovic a po několika dorážkách je šťastným střelcem zase Havlíček 6:1. Kohoutovice jsou při chuti, jednoduše strojově kombinují a vytvářejí si i další šance. V 58.minutě jsou blízko dalšímu úspěchu, leč zblokovaný pokus končí rohem. V 61.minutě další pokus míří jen těsně vedle. V 73.minutě se po teči a změně směru míče ukazuje rychlost Vodáka, který předběhne i brankáře a pohodlně skóruje. O deset minut později uzavírá zápasové menu po pěkné kombinaci Votoupal.

Čas 4.kolo delegovaní rozhodčí: Patrik Kugler, Milan Haminger, Martin Titz

3.3.2019 10:00 SK Řečkovice : AC Lelekovice 2:4 (1:1)

branky: Fessl, Chráscina- Hakl, Pokorný J., Richtárik, Durďák

sestava domácích: Králik- Nafa, Holý, Čihák, Huňáček- Machovský (Zríni), Hlouch, Fessl, Coufal- Dobeš, Chráscina

Ani "malé derby" s rivalem z Lelekovic nenalákalo většinu našich hráčů, a tak, jak trefně poznamenal jeden z diváků, proti lídru městského přeboru, nastoupila spíše "cizinecká legie" poskládaná ze zimních posil...

Úvod nezačal špatně, hned v úvodní minutě Fesslova nabídka mezi stopery oslovila nabíhajícího Hloucha, který trochu ukvapeně zakončoval, nicméně divizního brankáře Blanska v brance Lelekovic nezaskočil. Ve 12. minutě po nahrávce Chrásciny a rychlé akci Coufala, hosté obětavě zmařili rodící se šanci. Ve 14. minutě aktivní Chráscina prošel skrze půl hřiště, zakončení však gólové parametry nemělo. V 18.minutě dali o sobě vědět zaskočení hosté, nicméně nedorozumění našich obránců Pokorný nevyužil. V 19.minutě stejnou hrubici vymysleli i hosté, Chráscina však z šance vytěžil pouze roh. Hrajeme aktivně, napadáme a nepouštíme AC k míči, nicméně ve 27. minutě dostáváme lekci z produktivity. Šuler vybojoval míč u levé "lajny" a přesným centrem vybídl kanonýra Hakla k pohotovému skórování 0:1. O dvě minuty později se skóre změnilo, Fessl z 23 metrů z přímého kopu mířil přesně. Ve 39.minutě AC zahrávalo první roh zápasu, nicméně skóre se do poločasu neměnilo a z naší strany velmi kvalitní první půle byla za námi.

Úvod druhého dějství nemohl začat lépe. Fessl rozehrál roh na naběhlého Chráscinu, který propálil vše před sebou a my vedli 2:1. Nicméně tato branka nás uspala a hosty nakopla. Již ve 48.minutě se dostával do vápna Hakl, brankář Králik však střelu vyrazil na roh. Hosté ožili, začali aktivně napadat a nám se kupila nepřesnost za nepřesností... S vědomím nikoho na lavičce nepříjemná představa... V 55.minutě zakončoval opět "Háček", hlavička naštěstí zamířila nad bránu. V 56. minutě naše přečíslení končí také nepřesnou hlavičkou Coufala, o minutu později nadějnou dorážkou přestřeluje Huňáček. Hosté vyrovnávají v 61.minutě, když před Honzou Pokorným couvala celá obrana až do brány, čehož lelekovický mladík mazácky využil... Od této chvíle již nejsme schopni držet s hosty krok. Několik "načatých" hráčů nemá síly napadat, hra jde z kopce... Přesto v 66.minutě mohlo být lépe, na vysoký balón v rohu vápna vyskakuje Hanzlíček a sráží Dobeše, což většina fandů bere za jasnou penaltu, rozhodčí však trestá až následný faul na Hloucha. Přímák opět zkouší Fessl a jeho hypnotická střela končí jen tyči..., škoda... V 69.minutě dostáváme levnou branku po rozehraném přímém kopu z rohu pole, Richtárik u tyče pohodlně skóruje do prázdné... Zmar je dokonán v 83. minutě, kdy další střídající hráč AC trestá chybu Nafy. Alespoň snížení měl na kopačce Chráscina, jeho průnik bravůrně nohou zneškodnil brankář Záleský. Hostům sportovně blahopřejeme k vítězství, v dalších zápasech věřím v mnohem vyšší účast našich klíčových hráčů!!!

3.3.2019 12:00 TJ Sokol Troubsko : Tatran Kohoutovice 0:0 (0:0)

Vzhledem k minulým výsledkům byly prognózy jasné a čekalo se vysoké vítězství Kohoutovic. Nicméně vedoucí tým přeboru Brno-venkov konečně dorazil v silné sestavě, tradičně mladý tým Kohoutovic naopak postrádal hned pětici opor.

V první části se hrálo bojovné a velmi vyrovnané utkání, ve kterém opticky měli lehce navrch "oranžoví" hráči Troubska. První větší šanci viděli diváci v Řečkovicích až po půlhodině hry, hlavičkové zakončení Kohoutovic však mířilo nad. Ve 41.minutě se řítil do šance Kohoutovický rychlík Vodák, nicméně domácí průnik stihli zastavit.

Druhá půle začala zostra. Hned v první minutě tvrdě, leč jen do boční sítě, zakončoval technicky výborně vybavený Ryšavý, o dvě minuty později mělo Troubsko další velkou šanci. Hra je oboustranně rychlá, ale i tvrdá. V 51.minutě trestný kop Kohoutovic má razanci, ale míří dva metry nad. V 56.minutě doplácí na tvrdou hru hráč Kohoutovic č.6, který opouští hřiště s nataženými vazy v kotníku. V 63.minutě se Kohoutovice po kontaktu v pokutovém území dožadovaly penalty, sudí Haminger však měl jiný názor. V 66.minutě zakončovaly Kohoutovice parádní ranou do "šibenice" leč zákrokem dne brankář efektivně vyrazil na roh. Hraje se "nahoru-dolů", o šance není nouze, z hlediska Troubska jednoznačně nejlepší utkání... V 74.minutě nejprve Troubští pohrdají vedením, načež o pár sekund později z rychlého brejku zahazují možnost vedení i Kohoutovice. V 75.minutě další brejk Kohoutovic končí vysokým lobem končícím jen kousek vedle tyče. Rychlý spád pokračuje a blízko branky je v 76.minutě opět jen těsně nad bránu hlavičkující Troubsko. O dvě minuty později spalují rychlonozí hosté nadějnou příležitost. Troubský Ampapa pak v 79.minutě nechává vyniknout brankáře, o minutu později v ještě větší tutovce selhává další útočník Troubska... Oba týmy chtějí vyhrát, "jezdí na 110%", z čehož pramení i střety, fauly, strkanice... V 82. a 83.minutě se strhává mela jako z boxerského ringu... V 87.minutě pak sudí posuzuje střet obránce Troubska s Vodákem jako nedovolený a kope se penalta. Tu "Kohoutky" zahazují a rodí se první, dnes dle mě, asi spravedlivá remíza.

5.3.2019 19.30 FC Veverská Bitýška : FC Svratka Brno "B" 2:2 (1:0)

branky: Nguen F., Novák V. - 2x Svoboda O.

Úterní večerní dohrávka nabídla ve studeném a deštivém počasí rychlý a bojovný zápas, ve kterém zpočátku byli nebezpečnější hráči Veverské Bitýšky. Ti mohli ve 22.minutě jít do vedení, nadějný protiútok však skončil ztrátou kontroly nad míčem a brankářovým pohotovým zákrokem. O dvě minuty později skončila dalekonosná střela domácích jen těsně nad bránou. Ve 29.minutě se už Bitýška radovala, nicméně nakonec branka pro offside neplatila. Bitýška v silném dešti tlačí a ve 32.minutě její hlavička končí těsně nad bránou. Těsně před přestávkou se prohnal do vápna Cebák a krásnou přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Nguena.

V druhé půli přidali i hráči Svratky. V 50.minutě končí nadějný "přímák" jen těsně vedle, o dvě minuty později z podobného místa zakončuje přesně veterán Sova, brankář však fantasticky likviduje. V 56.minutě využívá chytrým lobem chybu Svratky Novák a Bitýška jde do trháku 2:0. Nadále se hraje velmi kvalitní utkání. V 58.minutě může být rozhodnuto, ale Bitýška velkou šanci nevyužívá. Po hodině hry se v nadějné příležitosti ocitají i hosté, slabé zakončení brankou nekončí. O minutu později zvoní tyč domácí svatyně a Svratka přebírá otěže zápasu. V 62.minutě střílený centr Oldy Svobody projde celým vápnem a končí k překvapení u levé tyčky-2:1. V 70.minutě je i přes hlasité protesty (dorážka z možného offsidu) vyrovnáno. V závěru již žádný náznak šance změnu stavu nezmění a velmi kvalitní duel je za námi.

Čas 5.kolo delegovaní rozhodčí: Alice Vévodová, Roman Kučera, Milan Haminger

10.3.2019 11:00 FC Veverská Bitýška : SK Řečkovice 3:1 (2:1)

branky: vlastní Čihák, Klusák, ... - Kahoun

sestava hostí: Vlasák- Nafa, Holý, Čihák, Cigánek- Coufal (Chráscina), Král (Fessl), Hlouch, Sládek- Dobeš, Kahoun

Mizérie se zraněnými a nemocnými bohužel ještě více zamíchala již tak prořídlou sestavou, a tak jsem proti lepšící se Bitýšce musel nastoupit i já... Navíc se hned v úvodu zranil Coufal, a tak nám do zbytku první půle (než přijeli Fessl s Chráscinou) vypomáhal jeden ze soupeřových náhradníků. Právě "Sovič" v 11. minutě vybídl Kahouna k úvodní brance zápasu. Pohříchu hned o minutu později zakončovala Bitýška tvrdou ranou do tyče, následně se ukázkovým vlastencem zapsal Čihák 1:1. Bitýška převzala iniciativu a trvale nás zatlačila k vlastnímu vápnu. Několikrát skvěle zasáhl Vlasák, jednou zazvonila i tyč, ale nakonec ve 33. minutě šli soupeři díky Klusákově zakončení do vedení.

Druhá půle začala výborně. Krásný centr našel ve vyložené šanci Sládka, ten však zakončil nepřesně. Bitýška po prostřídání spoléhala na brejky a v 51. minutě po jednom z nich zachraňuje Vlasák. V 54. minutě soupeřův průnik z levé strany končí přihrávkou pod sebe a nechytatelnou brankou 3:1. Po hodině hry doraží hlavou zajímavou standartku stoper Čihák jen do spojnice, akci dokončuje tvrdou střelou těsně nad bránu Hlouch. V 64. minutě spaluje 100% tutovku Dobeš a v 67. minutě další naši velkou šanci "Forrest". V závěru zápasu již žádná ze stran branku nevstřelila.

10.3.2019 13:00 Tatran Kohoutovice : AC Lelekovice 2:3 (1:1)

branky: 2x Hála - 3x Šuler

Souboj o druhé místo se odehrával v silném dešti a Lelekovice byly zpočátku aktivnější. Již ve 4. minutě překvapil brankáře Uhlíře hlavou Šuler 0:1. V 11. minutě se na opačné straně do příležitosti řítil Čermák, jeho přihrávka pod sebe však skončila zákrokem znamenajícím roh. Ve 14. minutě mohl zvýšit Pokorný, ale zakončoval slabě. V 19. minutě bylo vyrovnáno, Hála se uvolnil mezi hostujícími beky a s přehledem zakončil. Ve 22. minutě po nakopnutí lýtka odstoupil z utkání Hakl a AC muselo pozměnit taktiku. Poslední velká příležitost se rýsovala po chybě lelekovického Procházky, špatná přihrávka ale vše pokazila.

V 52. minutě domácí předvedli rychlý brejk z kterého opět Hála zakončoval opět přesně 2:1. Hra nabrala na rychlosti, ale i na tvrdosti. Pokorného pokus byl zablokován, na druhé straně měl Hála na noze hattrick. V 57. minutě se z přímého kopu cca z 25-ti metrů krásně prosadil opět Šuler. V 59. minutě se na vápně otočil Čermák, následnou dělovku parádně zlikvidoval Prosecký. O minutu později hlavní rozhodčí Kučera vylučuje po faulu na Pokorného jednoho kohoutovického hráče. AC s vidinou přesilovky přidává na tempu a v 66 .minutě dokonce střílí branku, nicméně pro offside uznána nebyla. V 68. minutě se do sólového úniku dostává Čermák, ale slabé zakončení Proseckého nepřekvapilo. V 76. minutě dostává nabídku excelentní hlavičkář Stříž, tentokráte však na míč nedosáhl. V 79. minutě mají blízko k vedení Kohoutovice, Nevřivého lob vypadá gólově, ale nakonec je o malý kousek nepřesný. To o minutu později zafungovalo "nedáš, dostaneš". Dlouhý nákop prošel přes oba stopery a Šuler je u míče dříve než brankář a pohodlně dokončuje hattrick. V závěru se již nikdo neprosadil, a tak "stříbro" míří přes kopec do Lelekovic, bronz pak opačným směrem do Kohoutovic.

10.3.2019 15:00 FC Svratka Brno "B" : TJ Sokol Troubsko 5:1 (2:1)

branky: 2x Hlavai, Novotný, Rybníček, Kohout Pavel - Soukop

Vedoucí Svratka bez kanonýrů Havlína a Hansla, za to ale s jinými "dravci" z áčka začala bez ostychu a hned v 5. minutě unikl Novotný a přesnou střelou "mezi betony" načal účet utkání. V 18. minutě měla Svratka další tutovku, ale z vápna do prázdné branky to nevyšlo... Ve 21. minutě domácí brankář vyrobil svoji první hrubici, Soukop ji však nepotrestal. Ve 26. minutě další svrateckou minelu může ztrestat Kotol, jeho "bodlo" však zamířilo do ochranné sítě. Ve 29. minutě vyhrál Ampapa hlavičkový souboj a Soukop chytře přestřeluje brankáře 1:1. Ve 31. minutě Svratka nechává vyniknout gólmana Bednaříka, nicméně po následném rohu pohodlně skóruje "Ryba" Rybníček. O tři minutě později zahazuje Ampapa dorážku do prázdné, následný protiútok Svratky končí rohem. Ve 37. minutě nejprve zastavuje takřka "na kruhu" akci Troubska brankář, následný pokus z půlky hřiště do prázdné branky končí vedle. Poslední náznak šance likviduje nohou brankář Svratky.

V 51. minutě jde Svratka do trháku, Pavel Kohout zakončil s velkým přehledem. Další zaváhání svrateckého brankáře s vypětím sil končí rohem. V 65. minutě krásně odcentroval dnes aktivní Ampapa, Ryšového volej skončil na tyči! Více prostoru pak dostávají svratečtí mladíci, jenže štěstí v zakončení nemají. Až v 72. minutě se prosazuje řečkovický odchovanec Hlavai. V 79. minutě o sobě dává vědět i nejlepší hráč turnaje Ryšavý, jeho bomba však o metr míří nad bránu. V další minutě vychytává Bednařík důrazného Hlavaie. V 82. minutě si Svratka málem vstřelila vlastní branku, o dvě minuty později likviduje Bednařík další přečíslení Svratky. V 86. minutě přesně míří dnes podruhé Hlavai a o výsledku i vítězi turnaje je definitivně jasno. Nic na tom nezmění ani tutovka Ampapy ze závěru zápasu.