zimní turnaj mužů 1. ročník 2019

Zimní turnaj mužů

Dlouhé roky probíhal v Řečkovicích, tehdy ještě na škvárovém povrchu, dobře organizovaný a kvalitně obsazený zimní turnaj mužů. Po dostavění umělého povrchu se mi ihned vnukla myšlenka o zorganizování a uspořádání podobného turnaje, který by na starou éru navázal. Do konce listopadu se mi podařilo zajistit kvalitní obsazení a po informační schůzce došlo i k rozlosování premiérového ročníku. Pevně věřím, že se pořádaná akce po všech stránkách vydaří! Martin Král

Účastníci (barvy dresů):

TATRAN Kohoutovice (1. B třída skupina "A")

FC Veverská Bitýška (1. B třída skupina "B")

FC Svratka Brno "B" (1. B třída skupina "A")

AC Lelekovice (II. třída Brno - město 1. místo)

TJ Sokol Troubsko (II. třída Brno - venkov 1. místo)

SK Řečkovice (II. třída Brno - město 5. místo)

Rozlosování:

Čas 1.kolo delegovaní rozhodčí: Patrik Kugler, Jiří Julínek, Tomáš Psota

10.2.2019 11:00 Tatran Kohoutovice : SK Řečkovice 5:2 (4:1)

branky: Vodák, 2x Havlíček, Čermák, vlastní - 2x Chráscina

Kohoutovice potrestaly hrubé chyby Řečkovic a od 4.minuty vedly. Od 20. minuty díky rychlým a přesným kombinacím pak utkání jednoznačně dominovaly. Ve druhé půli tempo hry opadlo a domácí v improvizované sestavě se díky aktivnímu Chráscinovi dostávalo do nadějných šancí. Většina z nich však brankou neskončila a tak Kohoutovice, které v závěru neproměnily pokutový kop, zaslouženě vysoce zvítězily.

10.2.2019 13:00 TJ Sokol Troubsko : FC Veverská Bitýška 5:2 (1:0)

branky: 3x Ryšavý, Ampapa, Korol R. - Novák, Smetana

Absencemi sužovaná Bitýška se musela od začátku bránit aktivnímu Troubsku. To v první půli více kombinovalo a díky brance Ryšavého z pokutového kopu také vedlo. Ve druhé půli nejprve hosté krásnou brankou vyrovnali, nicméně poté opět řádil ostrostřelec Ryšavý. Troubsko i nadále bylo více na míči a v závěru ještě po zásluze navýšilo své vedení.

10.2.2019 15:00 AC Lelekovice : FC Svratka Brno "B" 1:9 (1:3)

branky: Kyjovský - 3x Svoboda, 3x Havlín, Kundrát, Rybníček, Měchura

Ambiciózní lídr městského přeboru začal zostra a svého krajského rivala dlouho tlačil a přehrával. Od 12. minuty díky důraznému Kyjovskému i vedl. Nicméně poté se rozjel svratecký kolotoč a do poločasu to bylo 1:3. Ve druhé půli ovládla Svratka zcela děj zápasu a krásnými kombinacemi korunovanými góly, nadělovala nešťastným Lelekovicím lekci z produktivity. Pohledný zápas v rychlém tempu skončil nakonec debaklem oslabeného AC.

Čas 2.kolo Patrik Kugler, Robert Rodina, Roman Kučera

17.2.2019 11:00 SK Řečkovice : TJ Sokol Troubsko 7:1 (4:1)

branky: 4x Chráscina, 2x Sládek, Rousek - Kotol

Poučeni chybami s Kohoutovicemi a doplněni Hlouchem, Jelínkem a Fesslem jsme, v nádherném slunečném počasí a před početnou návštěvou, vlétli na Troubsko velmi aktivně. Hned v 6.minutě se po hezké kombinaci prosadil Chráscina. V 17. minutě krásně zakončil rozehranou standartku Rousek a ve 24. minutě zvyšoval po perfektní přihrávce Chrásciny kapitán Sládek. Výbornou půlhodinu zakončil po krásné přihrávce Rouska dělovkou Chráscina 4:0. Ve 32. minutě vyrobil hrubici stoper Čihák a z následného prvního pokusu na bránu snížil Kotol.

Poločasové prostřídání obraz hry příliš nezměnilo, dvě tutovky Kahouna i další šance skvěle zneškodnil druhý brankář Troubska. Teprve v 73. minutě "z nájezdu" nadvakrát vsítil opět Sládek. Tentýž hráč vzápětí zahazuje další šanci. V 77.minutě Kahoun z první posílá do úniku Chráscinu- 6:1 a v 80. minutě stejný hráč ze stejné situace přehazuje ležícího gólmana- 7:1.

17.2.2019 13:00 FC Svratka Brno "B" : Tatran Kohoutovice 8:1 (4:0)

branky: 4x Havlín, 3x Hansl, Dohnal - Votoupal

Derby krajských týmů slibovalo atraktivní a vyrovnanou podívanou. Nicméně Svratka i dnes předvedla vysoký a hlavně účinný presink a svému rivalovi zle zatápěla. Už v 6.minutě zakončoval přesně "áčkař" Hansl. Ve 13.minutě přesně zamířil další fluktuant Havlín a bylo 2:0. Od dvacáté minuty převzaly iniciativu hosté, ve 38. minutě pak ve 100% šanci trefily jen tyč. To Svratka zatím problémy s produktivitou nemá, o minutu později z dálky napřáhl kanonýr Havlín- 3:0. Stejný hráč pak ve 43.minutě proměnil přímý kop z 18 metrů- 4:0.

Hned po změně stran vstřelila Svratka tři rychlé branky (46., 47. a 50.minuta) a opět atakovala dvojciferný výsledek. V 56. minutě Havlín svojí čtvrtou branku zvyšuje už na 8:0!!! Teprve poté se do hry dostávají i Kohoutovice, leč mnohokrát končí v offsidové pasti. Až v 77. minutě střílí čestný úspěch Votoupal.

20.2.2019 19:30 FC Veverská Bitýška : AC Lelekovice 2:1 (1:0)

branky: Novák, Michna - Pokorný M.

Tvrdé a bojovné utkání začalo zostra, již ve 3.minutě Lelekovice nastřelily břevno, ale v 5.minutě šli do vedení "domácí", když přímý kop vyražený brankářem dorazil Novák. Nadále se hrál svižný fotbal, vyložená šance přišla až ve 27.minutě, brankář Prosecký však Lelekovice podržel.

Ve druhé půli se ještě více přitvrdilo a Lelekovice, vedené bývalým reprezentantem Wagnerem, převzaly otěže zápasu. V 65.minutě se protáhl do vápna "štírek" Pokorný a prostřelil domácího brankáře. "Lelky" ještě více ožily a hnaly se do vedení. V 70.minutě však přišel faul a Michna krásnou střelou z 20 metrů vrátil Bitýšce vedení. V závěru si Lelekovice vytvořily silný tlak i velké šance, nicméně v zakončení neměly štěstí, a tak v zápase ve kterém rozhodně nezklamaly a byly aktivnější, nakonec prohrály.